Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnen melden 11 doden bij Israëlische aanval op school Gaza

Palestijnen melden 11 doden bij Israëlische aanval op school Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door een Israëlische luchtaanval op een school in Gaza-Stad zijn minstens elf mensen gedood. Dat melden lokale gezondheidsfunctionarissen, volgens wie de school onderdak bood aan ontheemde Palestijnen. Het Israëlische leger zei dat het een Hamas-commandocentrum had aangevallen.

"Elf mensen, onder wie een vrouw en een meisje, werden gedood toen een Israëlische luchtaanval de Safad-school in Gaza-Stad trof die onderdak bood aan ontheemden," vertelde woordvoerder Mahmud Bassal van het agentschap voor burgerbescherming aan persbureau AFP. Hij voegde eraan toe dat er ook verschillende mensen gewond zijn geraakt.

De school herbergde een Hamas-politiepost, zei een andere Palestijnse gezondheidsfunctionaris op voorwaarde van anonimiteit.

Het Israëlische leger zei dat zijn luchtmacht een Hamas-commandocentrum in de Safad-school had aangevallen. "De IAF heeft Hamasterroristen aangevallen die opereerden vanuit een commando- en controlecentrum in het gebied dat voorheen dienst deed als de Safad-school in Gaza-Stad", aldus het leger in een verklaring.

Meer uit Buitenland

Rutte: Albanië zoals afgesproken gastland van volgende NAVO-top

ANKARA (ANP) - Albanië is nog altijd het beoogde gastland van de volgende NAVO-top, zei secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte tijdens een persconferentie die volgde op een top in Ankara. In de slotverklaring werd Albanië niet nadrukkelijk genoemd als gastland, volgens diplomaten als waarschuwing omdat Albanië de defensie-uitgaven niet voldoende heeft verhoogd.

22 minuten geleden
Gespannen NAVO-top geslaagd en feest van eendracht, zegt Rutte

ANKARA (ANP) - Op de NAVO-top in Ankara heerste een "enorm gevoel van eensgezindheid", zegt NAVO-topman Mark Rutte. Scherpe woorden van de Amerikaanse president Donald Trump baarden zijn bondgenoten vooraf nog zorgen, maar de top is volgens Rutte "erg geslaagd".

41 minuten geleden
NAVO gaat pijpleidingen aanleggen richting het oosten

ANKARA (ANP) - De NAVO gaat de energie-infrastructuur van het bondgenootschap versterken, heeft secretaris-generaal Mark Rutte aangekondigd. Er wordt zeker 27 miljard euro vrijgemaakt om bestaande faciliteiten te moderniseren, maar ook om nieuwe pijpleidingen aan te leggen naar het oosten.

46 minuten geleden
NAVO-leiders spreken zich uit over Iran en Straat van Hormuz

ANKARA (ANP) - De leiders van de 32 NAVO-landen hebben Iran voor het eerst samen aangesproken op het blokkeren van de Straat van Hormuz. In de slotverklaring van de NAVO-top in Ankara schonken ze aandacht aan Iran, een van de grote zorgen van de Amerikaanse president Donald Trump.

1 uur geleden
Trump kondigt zware aanvallen op Iran aan voor woensdag

ANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat zijn land zware aanvallen op Iran zal uitvoeren. "Ik geef alvast een kleine waarschuwing: we gaan ze vanavond hard raken", zei hij op de NAVO-top in Ankara.

1 uur geleden
NAVO-steun aan Oekraïne voor twee jaar vastgelegd in verklaring

ANKARA (ANP) - De NAVO-landen hebben in hun slotverklaring van de top in Ankara vastgelegd in elk geval dit en volgend jaar Oekraïne te blijven steunen. Dit jaar gaat er 70 miljard euro naar Oekraïne en in 2027 wordt "op z'n minst hetzelfde" bedrag vrijgemaakt om het land te steunen in de oorlog met Rusland.

1 uur geleden
NAVO noemt verzuimend Albanië niet meer als gastheer volgende top

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de NAVO-landen hebben Albanië op hun top in Turkije niet meer genoemd als het gastland voor een volgende top. Dit als waarschuwing dat het kleine NAVO-lid echt niet minder kan blijven uitgeven aan defensie dan afgesproken, aldus diplomaten.

1 uur geleden