Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnen boos om bezoek Israëlische minister aan moskeeterrein

Palestijnen boos om bezoek Israëlische minister aan moskeeterrein

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De vorige week geïnstalleerde Israëlische minister Itamar Ben-Gvir heeft een bezoek gebracht aan het terrein van de al-Aqsa-moskee in Jeruzalem. Palestijnen zien de stap als een provocatie en vrezen dat die tot een nieuwe geweldsuitbarsting kan leiden.

Op beelden is te zien dat Ben-Gvir onder zware beveiliging rondloopt bij de moskee. Binnen de islam geldt het terrein als een van de heiligste plekken, na Mekka en Medina. Maar het gebied heeft ook een belangrijke waarde voor de joden, die het de Tempelberg noemen.

Op dit moment is het alleen voor moslims toegestaan om op het terrein te bidden, maar Ben-Gvir wil dat veranderen. Het Palestijnse ministerie van Buitenlandse Zaken veroordeelt zijn bezoek en ziet het als "provocatie en gevaarlijke escalatie van het conflict". Ben-Gvir vindt dat ook joden daar hun geloof moeten kunnen uitoefenen en zegt dat zijn regering "niet zal zwichten voor de dreigingen van Hamas".

Nieuw geweld

Het bezoek van de minister is niet alleen onder Palestijnen omstreden. De belangrijkste rabbijnen zijn geen voorstander van een aanpassing van de regels in het al-Aqsa-gebied en de Israëlische oud-premier Yair Lapid had al gewaarschuwd dat een bezoek aan het terrein tot nieuw geweld zou kunnen leiden.

Ben-Gvir is sinds een paar dagen de minister van Veiligheid in de nieuwe regering van premier Benjamin Netanyahu. Hij is van een extreemrechtse partij en heeft zich uitgesproken voor de annexatie van de Westelijke Jordaanoever. Ben-Gvir bezocht het al-Aqsa-terrein al een aantal keer als parlementariër, maar nu hij minister is, zorgt dit voor meer woede bij de Palestijnen.

Meer uit Buitenland

Oekraïne koopt honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen

PARIJS (ANP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.

1 uur geleden
Tientallen pelgrims omgekomen door busongeval bij Medina

MEDINA (ANP/AFP) - Bij de Saudische stad Medina heeft een fataal ongeluk plaatsgevonden met een bus vol Indiase pelgrims. Minstens 45 inzittenden zijn om het leven gekomen, aldus de politie in India.

3 uur geleden
Oekraïne koopt honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.

5 uur geleden
Man die Twitter-account Obama hackte moet bitcoins terugbetalen

LONDEN (ANP/RTR) - Een Britse man die is veroordeeld voor een Twitter-hack in 2020, waarbij accounts van bekende personen zoals de Amerikaanse oud-president Barack Obama werden gehackt, moet meer dan 4,6 miljoen euro aan bitcoin terugbetalen. Dat melden Britse aanklagers.

5 uur geleden
Duitsland hervat export wapens voor gebruik in Gaza

BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heft een gedeeltelijke stop op wapenexporten naar Israël op. Daardoor kunnen vanaf 24 november opnieuw wapens voor gebruik in Gaza worden geëxporteerd.

6 uur geleden
Zuid-Korea wil militair overleg met Noord-Korea

SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Zuid-Korea stelt militair overleg met Noord-Korea voor over de grens tussen de landen. Het doel hiervan is om botsingen langs de grens te voorkomen en de militaire spanningen te verminderen, aldus een Zuid-Koreaanse topfunctionaris.

6 uur geleden
Ex-premier Bangladesh bij verstek veroordeeld tot doodstraf

DHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oud-premier van Bangladesh, Sheikh Hasina, is schuldig bevonden aan misdaden tegen de menselijkheid. Een rechtbank in Dhaka heeft haar bij verstek de doodstraf opgelegd.

6 uur geleden