Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijn Abbas vraagt VN om schorsing Israël op Nakba-herdenking

Palestijn Abbas vraagt VN om schorsing Israël op Nakba-herdenking

NEW YORK (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak voor de Verenigde Naties opgeroepen tot een schorsing voor Israël als het land niet stopt met de "agressie" tegen Palestijnen. Abbas hield een toespraak over de Nakba, de periode waarin meer dan 750.000 Palestijnen hun huis moesten verlaten omdat de staat Israël werd gesticht.

De Nakba (catastrofe) wordt ieder jaar door de Palestijnen herdacht op 15 mei, een dag na de Israëlische Onafhankelijkheidsdag. De staat Israël werd gesticht op 14 mei 1948. De Britten verlieten het gebied in die periode en door de daaropvolgende oorlog tussen de Israëliërs en de Palestijnen moesten honderdduizenden mensen vluchten.

Maandag was het de eerste keer dat de Nakba ook herdacht werd bij de Verenigde Naties. Abbas riep Israël op om zich aan het internationaal recht te houden en aan de resoluties van de VN. Abbas telt zelf liefst duizend resoluties over Israël die zijn aangenomen door de Algemene Vergadering, de Veiligheidsraad of de Mensenrechtenraad. "Tot op de dag van vandaag, is niet één van die resoluties uitgevoerd." Volgens Abbas gaat de catastrofe nog altijd door totdat de Palestijnen kunnen terugkeren naar hun thuisland.

Meer uit Buitenland

Grote WOII-bom onschadelijk gemaakt in Neurenberg

NEURENBERG (ANP) - In de Duitse stad Neurenberg is een grote bom uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt en verwijderd. Meer dan 20.000 bewoners moesten vrijdagavond worden geëvacueerd en konden in de vroege zaterdagochtend terug naar huis, aldus de gemeente Neurenberg op X. Het ging volgens de stad om de grootste evacuatie sinds WOII.

1 uur geleden
Trump zegt BBC volgende week aan te klagen om schadevergoeding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een eis tot schadevergoeding tussen de 1 en 5 miljard dollar tegen de BBC aangekondigd. "We klagen ze ergens volgende week aan."

1 uur geleden
Zeker zeven doden bij ontploffing op politiebureau Kashmir

NEW DELHI (ANP) - Zeker zeven mensen zijn om het leven gekomen en 27 gewond geraakt toen op een politiebureau in Kashmir in het noorden van India in beslag genomen explosieven ontploften. Dat meldde het Indiase televisiestation NDTV.

3 uur geleden
Bloomberg: Trump verkoopt waarschijnlijk F-35's aan Saoedi-Arabië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat naar verwachting een overeenkomst sluiten met de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman, waardoor het koninkrijk F-35 straaljagers kan kopen, meldt een anonieme functionaris aan Bloomberg. De verkoop zou de banden met Saoedi-Arabië aanzienlijk verstevigen. Bin Salman komt dinsdag op bezoek in het Witte Huis.

7 uur geleden
Zoon Bolsonaro vervolgd voor poging tot samenspannen met VS

BRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof gaat de zoon van ex-president Jair Bolsonaro, Eduardo, vervolgen voor een poging tot samenspanning met Amerikaanse autoriteiten. Hij vroeg president Trump om zich te bemoeien met de zaak tegen zijn vader en sancties op te leggen.

8 uur geleden
Doden bij busongeluk in Zweedse hoofdstad Stockholm

STOCKHOLM (ANP) - Bij een busongeluk in de Zweedse hoofdstad Stockholm zijn drie doden en meerdere gewonden gevallen, meldt de politie. Een bus reed in op een bushalte waar mensen stonden te wachten. Drie gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht.

8 uur geleden
Trump probeert nieuwe ruzie Thailand en Cambodja te beslechten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Trump heeft contact opgenomen met Thailand en Cambodja na het oplaaien van het grensconflict tussen de Zuidoost-Aziatische buurlanden. Het jongste geschil dreigt het door Trump bemiddelde vredesakkoord te doen mislukken, aldus het Witte Huis.

9 uur geleden