Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paleis Noordeinde in de zomer weer open voor publiek

Paleis Noordeinde in de zomer weer open voor publiek

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander hoopt deze zomer de deuren van paleis Noordeinde en de Koninklijke Stallen weer te openen voor publiek. Directeur Claudia Hörster van de Koninklijke Verzamelingen bevestigde donderdag dat het de bedoeling is om de door de coronapandemie onderbroken reeks zomeropenstellingen te hervatten.

De koning besloot in 2016 het publiek een kijkje te gunnen in zijn werkpaleis. Zijn moeder koningin Beatrix hield de deuren altijd hermetisch gesloten, onder meer omdat er in een werkpaleis altijd wordt gewerkt, ook tijdens de zomervakantie. Willem-Alexander vond echter een aantal achtereenvolgende zaterdagen waarop openstelling wel degelijk mogelijk was. De stallen konden nog meer dagen open.

De openstelling was een groot succes, maar de coronapandemie zorgde ervoor dat in 2020 en 2021 de deuren dicht bleven. Dat had ermee te maken dat bezoekers binnen niet de voorgeschreven 1,5 meter afstand konden houden. Nu de coronaregels grotendeels zijn afgeschaft, is opening weer mogelijk. Later wordt bekendgemaakt wanneer de openstelling precies plaatsvindt en wanneer belangstellenden kaarten kunnen reserveren.

Meer uit Binnenland

OM positief over nieuwe methode voor vaststellen wurgpogingen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) is positief over de resultaten van een nieuwe forensische onderzoeksmethode om wurgpogingen vast te stellen. De methode is tot nu toe in 78 strafrechtelijke onderzoeken toegepast en leidde "meteen tot een veroordeling voor poging tot doodslag".

17 minuten geleden
Utrechtse driehoek en FC Utrecht in gesprek na ongeregeldheden

UTRECHT (ANP) - De politie, het OM en de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma gaan in gesprek met voetbalclub FC Utrecht om ongeregeldheden tijdens Europese wedstrijden in stadion Galgenwaard. Dat schrijft Dijksma in een brief aan de gemeenteraad.

3 uur geleden
Jetten is blij met akkoord, vrijdag duidelijkheid over financiën

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.

3 uur geleden
Experts: overheid, pak regie bij overname bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - Meerdere experts hebben het kabinet en de Tweede Kamer opgeroepen de regie te pakken om DigiD uit Amerikaanse handen te houden. Bij een gesprek in de Tweede Kamer zeiden alle aanwezige experts dat er grote risico's kleven aan de overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken.

11 uur geleden
Stichting Anne Frank niet eens met Holocaust-vergelijking in VS

AMSTERDAM (ANP) - Het vergelijken van de omstreden Amerikaanse immigratieacties met gebeurtenissen tijdens de Holocaust doet geen recht aan het verleden, en ook niet aan het heden. Dat zegt directeur Ronald Leopold van de Anne Frank Stichting in reactie op opmerkingen van de Amerikaanse gouverneur Tim Walz van Minnesota.

13 uur geleden
Meeste ouders eens met helmplicht e-bike, jongeren veel minder

DEN HAAG (ANP) - Zes op de tien jongeren tussen de 12 en 18 jaar zijn van plan een helm te gaan dragen op de elektrische fiets of fatbike, als dit volgend jaar voor minderjarigen verplicht wordt. Zin hebben zij er niet in, slechts ongeveer de helft is het eens met de maatregel. Bij ouders is het draagvlak groter: acht op de tien vinden de helmplicht een goed idee.

14 uur geleden
Kwart miljoen euro in Groningse subsidiepot wolfwerende rasters

GRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen heeft voor het eerst geld vrijgemaakt voor schapen- en geitenhouders die wolfwerende rasters willen plaatsen. In totaal is voor dit jaar 250.000 euro beschikbaar. Voor elke aanvrager geldt een minimumbedrag van 570 euro en een maximumbedrag van 30.000 euro.

14 uur geleden