Pakweg 1 op de 10 Londenaren had zondag corona
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ongeveer een op de tien Londenaren was zondag besmet met het coronavirus, meldt het Britse bureau voor de statistiek ONS op basis van nieuwe schattingen. De nieuwe cijfers laten zien dat de omikronvariant van het coronavirus bezig is met een forse opmars. In Londen wonen ruim 8,5 miljoen mensen.
Groot-Brittannië breekt de afgelopen dagen record op record als het gaat om nieuwe coronabesmettingen. Vrijdag stokte de teller op 122.186 gevallen, ruim 2000 meer dan op donderdag. Volgens het ONS-rapport was 1 op de 35 Britten geïnfecteerd tussen 13 en 19 december, fors meer dan de schatting van 1 op 45 in de week tot 16 december die op donderdag werd bekendgemaakt.
Veel bedrijven in Groot-Brittannië kampen met personeelstekorten door het hoge aantal coronabesmettingen. Ziekenhuizen waarschuwen voor de grote gevolgen van de nieuwe besmettingsgolf. Door de snelle opmars van de omikronvariant zijn de afgelopen week ruim 675.000 nieuwe gevallen vastgesteld. Desondanks heeft de Britse regering van premier Boris Johnson woensdag de quarantaineperiode verkort van tien naar zeven dagen.
Terwijl de regeringen in Schotland, Wales en Noord-Ierland al nieuwe gedetailleerde coronamaatregelen hebben uitgewerkt die na Kerstmis zullen komen, plant Johnson nog geen aankondigingen na 25 december. Wel heeft de Britse regeringsleider gewaarschuwd dat nieuwe beperkingen na de vakantie niet zijn uitgesloten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/NEW DELHI (ANP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft kort voor zijn vertrek voor een staatsbezoek aan India gezegd dat het gesprek met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner vruchtbaar was. Hij zei dat de Amerikaanse regering een puntenplan nu heeft verdeeld in vier pakketten die afzonderlijk zullen worden behandeld, meldden Russische media.
18 minuten geledenBANGKOK (ANP/DPA) - In Thailand is het na decennia weer mogelijk om in de middag alcohol te kopen. Sinds 1972 was dat tussen 14.00 en 17.00 uur niet mogelijk, omdat de militaire junta de middagverkoop destijds verbood. In een poging het eindejaarstoerisme een stimulans te geven, begint Thailand nu een proef van een halfjaar. Na afloop van die 180 dagen wordt gekeken naar de effecten van de maatregel.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Israël heeft de stoffelijke resten van de gijzelaar die het woensdag van Hamas heeft ontvangen geïdentificeerd als de Thaise staatsburger Sudthisak Rinthalak, aldus het kantoor van premier Benjamin Netanyahu.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, ontmoeten donderdag in Florida een Oekraïense delegatie die wordt geleid door Roestem Oemjerov, de chef van de veiligheidsraad van Oekraïne. In de gesprekken staat vrede in Oekraïne centraal. De ontmoeting vindt volgens een Amerikaanse functionaris in de omgeving van Miami plaats.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".
10 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.
10 uur geledenNAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.
13 uur geleden