Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakketvervoerder DHL boekt meer winst door kostenbesparingen

Pakketvervoerder DHL boekt meer winst door kostenbesparingen

FRANKFURT (ANP/DPA) - DHL Group heeft in het tweede kwartaal meer winst geboekt, mede dankzij kostenbesparingen. Naast lagere kosten profiteerde de Duitse pakketvervoerder en eigenaar van postbedrijf Deutsche Post ook van hogere posttarieven op de thuismarkt.

De nettowinst van het concern steeg in de verslagperiode met bijna 10 procent tot 815 miljoen euro. De omzet zakte met 3,9 procent tot 19,8 miljard euro. De internationale omzet daalde met 4,6 procent tot 14,7 miljard euro.

Deutsche Post, de binnenlandse divisie van DHL Group, zag de winst met 38 procent stijgen, ondanks de economische vertraging in Duitsland, cao-afspraken en dalende brievenvolumes. De Duitse posttarieven stegen begin dit jaar met 10,5 procent. De stijging varieerde per briefsoort: een standaardbrief kost nu 95 cent, 10 cent meer dan voorheen.

Kostenbesparingsprogramma

Volgens financieel directeur Melanie Kreis hebben de strikte kostenbeheersing en verbeterde efficiëntie tot een hogere winst geleid. In maart dit jaar kondigde de groep een kostenbesparingsprogramma aan om de organisatie efficiënter te maken. Zo worden bij Deutsche Post dit jaar 8000 banen geschrapt. Aan het eind van de eerste jaarhelft werkten iets minder dan 152.000 mensen bij de divisie Post en Pakketten Duitsland, vergeleken met 155.000 in de eerste helft van 2024.

De groep blijft rekening houden met een gematigd macro-economisch klimaat in de tweede jaarhelft, maar handhaaft de winstverwachting voor het hele jaar. De kostenbesparingen zullen daarbij naar verwachting ook in de rest van het jaar een positieve bijdrage leveren aan de winstontwikkeling.

PostNL

In Nederland kampt PostNL met een verlieslatende postdivisie doordat steeds minder mensen post versturen. PostNL leed daardoor een nettoverlies van 41 miljoen euro over de eerste jaarhelft. Het bedrijf kondigde maandag aan naar de rechter te stappen om een financiële bijdrage van de overheid af te dwingen, nadat het kabinet een eerder verzoek naast zich neerlegde.

Meer uit Financieel

Autoverkoop in China daalt fors door zwakke marktomstandigheden

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.

4 uur geleden
Rechter: geen onderzoek naar Philips in slaapapneu-affaire

AMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.

5 uur geleden
Tesla geeft rijassistent in Europa een nieuwe naam na kritiek

DEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.

6 uur geleden
Benzineprijs bereikt record en is nu even hoog als diesel

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.

9 uur geleden
Justitie in Brazilië klaagt Shell aan na overstromingen in 2024

BRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.

9 uur geleden
Meer loodgietersbedrijven, toch nog tekort aan vakmensen

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.

11 uur geleden
Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

19 uur geleden