Pakketbranche verwacht nieuwe piek door opmars Chinese webshops
DEN HAAG (ANP) - Pakketdiensten bereiden zich voor op een nieuw recordaantal bezorgingen aan het einde van het jaar. Vooral de vraag naar producten van Chinese webshops zoals Alibaba, Temu en Shein zal dit jaar tot grote drukte leiden, verwachten zij.
Marktleider PostNL gaat daarom vanaf 25 november al dagelijks 1500 extra bezorgritten en driehonderd extra vrachtwagens inzetten. Personeel gaat langer en ook op zondagen werken. Omdat Black Friday dit jaar pas op 29 november valt, slechts zes dagen voor Sinterklaas, moeten alle zeilen worden bijgezet, aldus een woordvoerder. "De zondag na Black Friday gaan we met een volledige bezetting bezorgen". PostNL zag het laatste kwartaal de bestellingen uit het buitenland al met 29 procent toenemen, vooral door de opmars van Aziatische webshops.
Concurrent DPD houdt er rekening mee dat de drukte nog eerder losbarst. "Eigenlijk begint het al op 11 november met Singles Day", zegt een woordvoerder. "Dat begint steeds populairder te worden in Nederland, vooral bij jonge vrouwen. Daarna volgen Black Friday, Cyber Monday, Sinterklaas en natuurlijk de Kerstdagen." Door de vele retourzendingen die na de feestdagen volgen, moeten ook aan het begin van het nieuwe jaar nog extra mensen worden ingezet.
Dropshippers
De opmars van Chinese webshops is al geruime tijd aan de gang, zegt de DPD-woordvoerder. "Eigenlijk zijn de Chinese webwinkels al volop geïntegreerd in het Nederlandse webwinkelnetwerk. Ook via bol.com worden door dropshippers steeds meer producten uit China verkocht".
DHL, met naar eigen zeggen een marktaandeel van 40 procent, zegt voorbereid te zijn op piekdagen met 2 miljoen pakketten, een verdubbeling ten opzichte van vier jaar geleden. "Gezien onze marktpositie zal het voor ons sowieso drukker zijn dan vorig jaar."
DHL heeft voor het grootste deel eigen bezorgers. Die werken vooral in deeltijd, maar kunnen in de piekperiode vaker worden ingezet. Als dat nodig is, zullen ook uitzendkrachten en onderaannemers bijspringen. Het bedrijf raadt klanten aan bestellingen niet tot het laatste moment uit te stellen. "Behalve dat Black Friday en Cyber Monday zich altijd rond één weekend afspelen, vallen dit jaar de feestdagen zoals Sinterklaas, Kerstmis en oud en nieuw midden in de week. Daarmee liggen ze dicht op het voorliggende weekend, wat voor veel kopers het favoriete bestelmoment is. Het verlicht natuurlijk de druk als veel van de aankopen wat eerder worden gedaan".
Meer uit Financieel
STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkoop van elektrische vrachtwagens in Europa zal in 2026 verder groeien. Onderzoekers van ING Research verwachten dat het marktaandeel van zware e-trucks boven de 5 procent uitkomt in 2026. Vorig jaar was 3 procent van al die vrachtwagens zwaarder dan 16 ton elektrisch. Vooral subsidies, strengere CO2-normen en bijbehorende kilometerheffingen maken de emissievrije vrachtwagens populairder.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Veel personeel op Schiphol heeft vorige week tijdens de uitval en vertragingen van vluchten door sneeuw last gehad van agressie of intimidatie, meldt vakbond FNV. Door de gebrekkige communicatie vanuit de luchthaven en KLM werden passagiers steeds bozer. Dit leidde volgens FNV-campagneleider Jaap de Bie tot verbale agressie en ook zouden medewerkers zijn geduwd en bespuugd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/DPA) - De Europese gasprijs is in een week tijd met meer dan 20 procent gestegen. Dat is het gevolg van de lage temperaturen in delen van Europa.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.
3 uur geleden