Pakketbranche verwacht nieuwe piek door opmars Chinese webshops
DEN HAAG (ANP) - Pakketdiensten bereiden zich voor op een nieuw recordaantal bezorgingen aan het einde van het jaar. Vooral de vraag naar producten van Chinese webshops zoals Alibaba, Temu en Shein zal dit jaar tot grote drukte leiden, verwachten zij.
Marktleider PostNL gaat daarom vanaf 25 november al dagelijks 1500 extra bezorgritten en driehonderd extra vrachtwagens inzetten. Personeel gaat langer en ook op zondagen werken. Omdat Black Friday dit jaar pas op 29 november valt, slechts zes dagen voor Sinterklaas, moeten alle zeilen worden bijgezet, aldus een woordvoerder. "De zondag na Black Friday gaan we met een volledige bezetting bezorgen". PostNL zag het laatste kwartaal de bestellingen uit het buitenland al met 29 procent toenemen, vooral door de opmars van Aziatische webshops.
Concurrent DPD houdt er rekening mee dat de drukte nog eerder losbarst. "Eigenlijk begint het al op 11 november met Singles Day", zegt een woordvoerder. "Dat begint steeds populairder te worden in Nederland, vooral bij jonge vrouwen. Daarna volgen Black Friday, Cyber Monday, Sinterklaas en natuurlijk de Kerstdagen." Door de vele retourzendingen die na de feestdagen volgen, moeten ook aan het begin van het nieuwe jaar nog extra mensen worden ingezet.
Dropshippers
De opmars van Chinese webshops is al geruime tijd aan de gang, zegt de DPD-woordvoerder. "Eigenlijk zijn de Chinese webwinkels al volop geïntegreerd in het Nederlandse webwinkelnetwerk. Ook via bol.com worden door dropshippers steeds meer producten uit China verkocht".
DHL, met naar eigen zeggen een marktaandeel van 40 procent, zegt voorbereid te zijn op piekdagen met 2 miljoen pakketten, een verdubbeling ten opzichte van vier jaar geleden. "Gezien onze marktpositie zal het voor ons sowieso drukker zijn dan vorig jaar."
DHL heeft voor het grootste deel eigen bezorgers. Die werken vooral in deeltijd, maar kunnen in de piekperiode vaker worden ingezet. Als dat nodig is, zullen ook uitzendkrachten en onderaannemers bijspringen. Het bedrijf raadt klanten aan bestellingen niet tot het laatste moment uit te stellen. "Behalve dat Black Friday en Cyber Monday zich altijd rond één weekend afspelen, vallen dit jaar de feestdagen zoals Sinterklaas, Kerstmis en oud en nieuw midden in de week. Daarmee liggen ze dicht op het voorliggende weekend, wat voor veel kopers het favoriete bestelmoment is. Het verlicht natuurlijk de druk als veel van de aankopen wat eerder worden gedaan".
Meer uit Financieel
ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse regering heeft extra maatregelen aangekondigd om de prijsstijgingen voor burgers en boeren door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Volgens de Griekse premier Kyriakos Mitsotakis wordt hiervoor in totaal 300 miljoen euro uitgetrokken voor subsidies in de maanden april en mei.
53 seconden geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Markt & Consument (ACM) gaat meer onderzoek doen naar de overname van de Nederlandse activiteiten van bouwbedrijf VolkerWessels door investeerder HAL. Volgens de toezichthouder zijn er risico's rond de concurrentie door die overname in de grond-, weg- en waterbouw (GWW). HAL mag daardoor nog geen uitsluitende zeggenschap verkrijgen over die activiteiten.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, maker van Delfts blauw, vreest dat de wereldwijde onrust door onder meer de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten voor een terugloop van het toerisme in Nederland kan zorgen. "Dit kan zijn weerslag hebben op het consumentenvertrouwen, het toerisme en de ontwikkeling van de kosten", waarschuwt de onderneming bij de presentatie van haar jaarcijfers.
1 uur geledenWOERDEN (ANP) - In een groot deel van Nederland is het nog onzeker of voetbalfans komende zomer wedstrijden van het WK voetbal in de horeca volledig kunnen bekijken. Van de in totaal 342 gemeenten hebben er pas 48, oftewel 14 procent, definitief besloten de openingstijden daarvoor te verruimen, komt naar voren uit cijfers van brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met verlies begonnen aan de nieuwe handelsweek nadat vrijdag nog een flinke min werd neergezet door de hoofdgraadmeter. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse overheid heeft burgers opgeroepen geen toiletpapier te hamsteren. Berichten op sociale media suggereren namelijk dat mensen in het Aziatische land beginnen met het inslaan van dagelijkse benodigdheden uit angst voor gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is flink verslechterd sinds de eerste aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran eind februari. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat in maart de grootste daling zien in bijna vier jaar.
3 uur geleden