Pakketbezorgers: normale bezorging tijdens winters weekend
DEN HAAG (ANP) - Pakketbezorgers gaan dit weekend vooralsnog als normaal te werk en verwachten niet dat het aangekondigde winterweer tot vertragingen in de bezorging zal leiden. Als dat wel het geval is, gaan de bezorgbedrijven hierover met klanten in gesprek.
PostNL laat weten de weersvoorspellingen "voortdurend" in de gaten te houden en zegt er alles aan te doen om te zorgen dat de post en de pakketten op tijd worden bezorgd. "Zo anticiperen we op situaties met extreme kou of sneeuwval, bijvoorbeeld door te strooien bij onze sorteercentra om die sneeuwvrij te houden en te zorgen dat onze de vrachtwagens daar veilig kunnen lossen", zegt een woordvoerder.
Bezorgers van PostNL worden van tevoren ingelicht over de verwachte weersomstandigheden en krijgen tips hoe ze veilig kunnen werken bij kou, gladheid of sneeuw. Bezorgers hoeven niet de weg op als het onverantwoord is, zegt PostNL. Bij vertraging van pakketten door extreem weer gaat PostNL in gesprek met klanten. Ook past PostNL dan de indicatie van de geplande bezorgtijd aan en schaalt het de klantenservice indien nodig op om vragen te beantwoorden.
Geen ingrijpende gevolgen
Pakketbezorger DHL zegt "geen ingrijpende gevolgen" te verwachten van het aangekondigde winterweer, "tenzij er codes komen van het KNMI waardoor we de weg niet op kunnen", zegt een woordvoerder. DHL zegt op het winterweer te zijn ingesteld en controleert het wagenpark op de accu's, slotontdooiers en ijskrabbers. In dagelijkse sessies informeert het bezorgbedrijf de bezorgers en chauffeurs. DHL zegt nog geen vragen van klanten te hebben gekregen om pakketten eerder op te komen halen in verband met het weer.
Als er echt een crisissituatie ontstaat, wordt het crisisteam van het bedrijf opgetrommeld. Dan verwacht DHL ook wel de "onvermijdelijke vertragingen", maar denkt deze snel te kunnen inlopen. "De meeste sneeuw zal vallen in weekend, met name in de nacht van zaterdag op zondag. Zaterdagavond bezorgen we na half tien, zoals normaal, niet. Zondag bezorgen we helemaal niet. We blijven alert", aldus de woordvoerder.
Meer uit Financieel
BURLINGTON (ANP) - Ben & Jerry's-oprichter Ben Cohen heeft opnieuw uitgehaald naar Magnum, het moederbedrijf van het ijsmerk. Ben & Jerry's benoemde woensdag drie nieuwe directeuren van de onafhankelijke raad van bestuur. Cohen beschuldigt Magnum ervan deze bestuursleden te hebben benoemd zonder daarvoor bevoegd te zijn. De nieuwe directeuren zijn Nora Benavidez, Michael McAfee en Eva Schulte.
42 minuten geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - De grote reder MSC vaart voorlopig niet naar de Russische havenstad Novorossiejsk aan de Zwarte Zee na een droneaanval op een van zijn schepen. Dat staat in een melding aan klanten, die is ingezien door persbureau Bloomberg.
1 uur geledenDAEGU (ANP/BLOOMBERG) - Samsung moet miljoenen dollars betalen aan horlogemaker Swatch om namaakversies van Swatch-merken zoals Omega, Longines en Breguet in zijn smartwatches. Het Zuid-Koreaanse bedrijf deed volgens een Britse rechter onvoldoende om te voorkomen dat er apps beschikbaar waren die het uiterlijk van Swatch-horloges nabootsten voor digitale wijzerplaten op slimme horloges.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag vrijwel vlak de handel uitgegaan. Bij de hoofdfondsen behoorden de chipbedrijven tot de grote verliezers. Beleggers zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia die later op de dag verschijnen.
3 uur geledenOAKLAND (ANP) - Meta treft een schikking die kan oplopen tot 18 miljard dollar met Amerikaanse staten die het socialemediabedrijf hadden aangeklaagd voor de vermeende verslavende werking van Instagram en Facebook op jongeren. Dat maakten openbaar aanklagers en het bedrijf bekend. Meta belooft ook aanpassingen aan zijn socialemediaplatforms, waaronder verplichte nachtelijke pauzes, tijdslimieten en het verbergen van aantallen 'likes' bij minderjarige gebruikers.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine minnen geopend. Beleggers op Wall Street zijn vooral in afwachting van de kwartaalcijfers van AI-chipconcern Nvidia die na het slot van de handel worden gepubliceerd. Daarnaast ging de aandacht uit naar een belangrijk cijfer over de Amerikaanse inflatie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook Corendon en Transavia maken zich grote zorgen over de forse verhoging van de Nederlandse vliegbelasting. "Die ligt straks veel hoger dan in de landen om ons heen. Dat verschil is niet meer uit te leggen. De overheid behandelt de Nederlandse reiziger steeds meer als melkkoe", zegt een woordvoerster van Corendon.
5 uur geleden