Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakketbezorger UPS schrapt 12.000 banen

Pakketbezorger UPS schrapt 12.000 banen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS schrapt 12.000 banen om een terugloop in de hoeveelheid te bezorgen pakketjes en hogere loonkosten te compenseren. Met de ingreep wil het bedrijf dit jaar circa 1 miljard dollar aan kosten besparen.

UPS heeft de hoeveelheid te bezorgen pakketjes zien dalen door terughoudendheid bij de consument. Nu de coronapandemie is afgelopen hebben veel Amerikanen hun aankopen voor bijvoorbeeld de kerst ook weer gewoon in fysieke winkels gedaan, in plaats van bij webshops. Daardoor was er minder werk voor UPS.

Het bedrijf heeft ook de vraag naar zijn luchtvrachtdiensten zien teruglopen. UPS kondigde tevens aan een verkoop te onderzoeken voor zijn brokerdivisie voor trucks Coyote. Bij die tak is de omzet flink gekelderd, mede door dalende tarieven en overcapaciteit.

Aankondigingen

Beleggers zijn geschrokken van de aankondigingen en hebben het aandeel flink lager gezet op de aandelenbeurzen in New York. Wat meespeelt is dat de resultaten en prognoses die UPS dinsdag presenteerde eveneens tegenvielen bij kenners.

Eind vorige week kwam PostNL ook al met nieuws waarvan beleggers schrokken. PostNL heeft vorig jaar minder pakketten bezorgd dan het bedrijf had verwacht. Ook bestelden Nederlanders meer artikelen bij grote Chinese webshops en aan die pakketten verdient PostNL minder. Daarom zag de onderneming zich genoodzaakt haar verwachtingen voor de jaarwinst over 2023 naar beneden bij te stellen.

Meer uit Financieel

Zakenkrant: topwijnen terug op niveau van 2020 na verkoopgolf

PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.

2 uur geleden
Spaargeld in Duitsland blijft in waarde dalen door lage rente

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.

3 uur geleden
Bloomberg: China beperkt zeldzame aardmetalen voor VS nog steeds

WASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

5 uur geleden
China wil eerlijke samenwerking met Amerikanen na TikTok-deal

BEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.

6 uur geleden
Duitse Groenen pleiten voor realtime prijsapp voor supermarkten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.

8 uur geleden
Nieuwe records S&P 500 en Dow op Wall Street na halve handelsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.

21 uur geleden
Israël steekt 110 miljard dollar in eigen wapenindustrie

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.

22 uur geleden