Pakketbezorger UPS schrapt 12.000 banen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS schrapt 12.000 banen om een terugloop in de hoeveelheid te bezorgen pakketjes en hogere loonkosten te compenseren. Met de ingreep wil het bedrijf dit jaar circa 1 miljard dollar aan kosten besparen.
UPS heeft de hoeveelheid te bezorgen pakketjes zien dalen door terughoudendheid bij de consument. Nu de coronapandemie is afgelopen hebben veel Amerikanen hun aankopen voor bijvoorbeeld de kerst ook weer gewoon in fysieke winkels gedaan, in plaats van bij webshops. Daardoor was er minder werk voor UPS.
Het bedrijf heeft ook de vraag naar zijn luchtvrachtdiensten zien teruglopen. UPS kondigde tevens aan een verkoop te onderzoeken voor zijn brokerdivisie voor trucks Coyote. Bij die tak is de omzet flink gekelderd, mede door dalende tarieven en overcapaciteit.
Aankondigingen
Beleggers zijn geschrokken van de aankondigingen en hebben het aandeel flink lager gezet op de aandelenbeurzen in New York. Wat meespeelt is dat de resultaten en prognoses die UPS dinsdag presenteerde eveneens tegenvielen bij kenners.
Eind vorige week kwam PostNL ook al met nieuws waarvan beleggers schrokken. PostNL heeft vorig jaar minder pakketten bezorgd dan het bedrijf had verwacht. Ook bestelden Nederlanders meer artikelen bij grote Chinese webshops en aan die pakketten verdient PostNL minder. Daarom zag de onderneming zich genoodzaakt haar verwachtingen voor de jaarwinst over 2023 naar beneden bij te stellen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrenteaftrek kan worden afgeschaft zonder dat dat tot grote verstoringen op de markt leidt, concluderen onderzoekers van de TU Delft op basis van een doorrekening. In het onderzoek, dat is gepubliceerd in economenvakblad EBS, betogen zij dat de maandlasten betaalbaar blijven.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De zorgpremies van de grote verzekeraars stijgen in 2026 niet of nauwelijks. Dat blijkt uit de premies voor het basispakket die zorgverzekeraars hebben bekendgemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland blijft ver achter bij de Verenigde Staten als het gaat om investeringen in kunstmatige intelligentie. Daarop wijst ING-econoom Marcel Klok donderdag in een onderzoeksartikel van de bank. Daarmee lijkt Nederland volgens hem een kans te missen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Als de luchtvaart in Nederland verder groeit, levert dit de economie niets extra's meer op. Nederland heeft al een uitgebreid netwerk en de markt is verzadigd. Dat komt naar voren uit een onderzoek van de Britse klimaatdenktank New Economics Foundation, gedaan in opdracht van de Europese milieuorganisatie Transport & Environment.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld gesloten. De meeste aandelen sloten hoger, maar techbedrijven stonden enigszins onder druk. Beleggers waren in afwachting van een definitieve deal in het Amerikaanse Congres die waarschijnlijk een einde maakt aan de sluiting van de federale overheid.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft de bank Triodos gelijk gegeven in een rechtszaak die een stichting namens ontevreden certificaathouders had aangespannen. De Stichting Triodos Tragedie eiste een schadevergoeding voor de verliezen die de bezitters van de alternatieve aandelen hebben geleden.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische Mededingingsautoriteit is een onderzoek begonnen naar de overname van het muziekfestival Pukkelpop in Hasselt door het Amerikaanse entertainmentbedrijf Live Nation. Het onderzoek richt zich vooral op de mogelijke gevolgen van de overname van Pukkelpop voor de concurrentie tussen festivalorganisatoren in België.
7 uur geleden