Pakketbezorger UPS profiteert van prijsverhogingen
ATLANTA (ANP/RTR) - Winkeliers zijn door de verschuiving naar onlineshoppen steeds afhankelijker van pakketbezorgers en daar profiteert United Parcel Services (UPS) van. Het Amerikaanse bezorgbedrijf kon de prijzen voor zijn diensten verhogen, wat in het voorbije kwartaal een hogere winst heeft opgeleverd dan een jaar eerder.
Sinds de coronapandemie zijn veel meer consumenten online gaan shoppen. Door de grote vraag naar pakketbezorging kon UPS de prijzen verhogen zonder te vrezen voor weglopende klanten. Daarnaast koos het bedrijf er steeds vaker voor minder lucratieve klanten te laten zitten en vooral klussen met hogere winstmarges aan te nemen.
De opbrengst per pakket lag in het derde kwartaal daardoor zo'n 13 procent hoger dan in dezelfde periode in 2020. De gehele omzet steeg met 9,2 procent tot 23,2 miljard dollar (20 miljard euro), wat een minder sterke stijging is dan in de voorgaande kwartalen. Maar de operationele winst, dus het resultaat voor bijvoorbeeld afschrijvingen en belastingen, steeg met bijna 23 procent tot 2,9 miljard dollar.
De resultaten waren beter dan waar analisten in doorsnee op rekenden. Wereldwijd zorgen tekorten aan containers en andere capaciteitsproblemen voor vertragingen in de aanvoer van goederen, maar UPS lijkt kostenstijgingen prima op te kunnen vangen. Het bedrijf verwacht voor heel 2021 een iets hogere winstmarge dan waar het eerder op rekende.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
22 minuten geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
5 uur geleden