Pakketbezorger UPS profiteert van prijsverhogingen
ATLANTA (ANP/RTR) - Winkeliers zijn door de verschuiving naar onlineshoppen steeds afhankelijker van pakketbezorgers en daar profiteert United Parcel Services (UPS) van. Het Amerikaanse bezorgbedrijf kon de prijzen voor zijn diensten verhogen, wat in het voorbije kwartaal een hogere winst heeft opgeleverd dan een jaar eerder.
Sinds de coronapandemie zijn veel meer consumenten online gaan shoppen. Door de grote vraag naar pakketbezorging kon UPS de prijzen verhogen zonder te vrezen voor weglopende klanten. Daarnaast koos het bedrijf er steeds vaker voor minder lucratieve klanten te laten zitten en vooral klussen met hogere winstmarges aan te nemen.
De opbrengst per pakket lag in het derde kwartaal daardoor zo'n 13 procent hoger dan in dezelfde periode in 2020. De gehele omzet steeg met 9,2 procent tot 23,2 miljard dollar (20 miljard euro), wat een minder sterke stijging is dan in de voorgaande kwartalen. Maar de operationele winst, dus het resultaat voor bijvoorbeeld afschrijvingen en belastingen, steeg met bijna 23 procent tot 2,9 miljard dollar.
De resultaten waren beter dan waar analisten in doorsnee op rekenden. Wereldwijd zorgen tekorten aan containers en andere capaciteitsproblemen voor vertragingen in de aanvoer van goederen, maar UPS lijkt kostenstijgingen prima op te kunnen vangen. Het bedrijf verwacht voor heel 2021 een iets hogere winstmarge dan waar het eerder op rekende.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na twee maanden van daling weer licht gestegen. Volgens autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging zijn er in maart ruim 1 procent meer nieuwe wagens op kenteken gezet dan een jaar eerder. In januari en februari holde de verkoop nog flink achteruit.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen voor olie en gas zijn woensdag aanzienlijk gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog tegen Iran. Zijn uitlatingen voeden de hoop dat er spoedig een einde komt aan de oorlog, die voor grote verstoringen in de toevoer van brandstoffen heeft gezorgd.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met een stevige winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten werd verder aangewakkerd door opmerkingen van Donald Trump. De Amerikaanse president verwacht "de klus te zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dinsdag al dat Trump de oorlog in Iran mogelijk snel wil beƫindigen, ook zonder heropening van de Straat van Hormuz.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in februari meer verkocht. De omzet in de detailhandel steeg 1,3 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het sterkst stegen de opbrengsten uit de onlineverkoop.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft tot dusver ruim 6,8 miljoen belastingaangiftes ontvangen. Volgens de Belastingdienst loopt het aantal aangiftes daarmee iets voor op vorig jaar. Toen werden halverwege de aangifteperiode ruim 6,7 miljoen aangiftes ontvangen.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Nieuw overleg met de vakbonden heeft alsnog een cao-akkoord opgeleverd bij DHL Express. Vorige maand werd er nog meerdere keren gestaakt bij het DHL-onderdeel dat zich met name richt op spoedzendingen van documenten en de levering van pakketten aan bedrijven. Vorige week besloten FNV en CNV al om de acties op te schorten om opnieuw met het bedrijf in gesprek te gaan, nadat de directie nieuwe toezeggingen had gedaan.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Supermarktketen PLUS heeft de fusie met branchegenoot Coop volledig afgerond. Het bedrijf leed vorig jaar wel opnieuw verlies door onder meer kosten voor het versneld ombouwen van Coop-winkels. Maar de schuldpositie is teruggebracht en de financiƫle basis is versterkt, aldus PLUS.
1 uur geleden