Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakketbezorger FedEx verliest flink op gemengd Wall Street

Pakketbezorger FedEx verliest flink op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - FedEx heeft vrijdag flink verloren op de aandelenbeurzen in New York. De post- en pakketbezorger is negatiever geworden over de omzet en winst van dit boekjaar, nadat de resultaten in het afgelopen kwartaal lager waren uitgevallen dan verwacht.

Het was een "uitdagend" kwartaal, zei topman Raj Subramaniam daarbij. Het Amerikaanse bezorgbedrijf kampte met consumenten die minder gebruikmaakten van duurdere verzendopties met prioriteit en overstapten naar goedkopere opties met een langere levertijd of pakketten ophaalden bij afhaalpunten. Het aandeel van FedEx kelderde daarop ruim 15 procent.

Wall Street liet vrijdag een gemengd beeld zien. De Dow-Jonesindex sloot 0,1 procent hoger op 42.063,36 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent op 5702,55 punten. Daarmee staan de graadmeters nog wel altijd rond recordniveaus, na de stevige plussen een dag eerder. Techgraadmeter Nasdaq eindigde 0,4 procent lager op 17.948,32 punten.

Intel

Intel klom 3,4 procent. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde op basis van ingewijden dat chipbedrijf Qualcomm Intel heeft benaderd voor een overname. Dit kan volgens de bronnen de grootste deal ooit worden in de chipindustrie. Het aandeel van Qualcomm daalde bijna 3 procent.

Nike steeg bijna 7 procent. Beleggers reageerden positief op de mededeling dat het sportmerk een nieuwe topman krijgt. Elliott Hill neemt vanaf 14 oktober de leiding over van John Donahoe. Daarmee keert Hill terug naar Nike, waar hij in 2020 vertrok.

CVS Health

CVS Health verloor 1,5 procent. De Amerikaanse markttoezichthouder FTC heeft deze en twee andere zorgverzekeraars aangeklaagd omdat hun dochterondernemingen hun prijzen voor insuline kunstmatig zouden hebben opgedreven. Daardoor hebben ze insuline volgens de FTC minder toegankelijk gemaakt voor patiënten en dwongen ze hen meer voor hun medicatie te betalen. De andere twee aangeklaagde zorgverzekeraars, UnitedHealth en Cigna, zakten respectievelijk 0,4 en 0,3 procent.

De euro was 1,1158 dollar waard, vergeleken met 1,1161 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 71,92 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 74,59 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

5 uur geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

6 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

6 uur geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

9 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

10 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

11 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

12 uur geleden