Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakketbezorger FedEx verliest flink op gemengd Wall Street

Pakketbezorger FedEx verliest flink op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - FedEx heeft vrijdag flink verloren op de aandelenbeurzen in New York. De post- en pakketbezorger is negatiever geworden over de omzet en winst van dit boekjaar, nadat de resultaten in het afgelopen kwartaal lager waren uitgevallen dan verwacht.

Het was een "uitdagend" kwartaal, zei topman Raj Subramaniam daarbij. Het Amerikaanse bezorgbedrijf kampte met consumenten die minder gebruikmaakten van duurdere verzendopties met prioriteit en overstapten naar goedkopere opties met een langere levertijd of pakketten ophaalden bij afhaalpunten. Het aandeel van FedEx kelderde daarop ruim 15 procent.

Wall Street liet vrijdag een gemengd beeld zien. De Dow-Jonesindex sloot 0,1 procent hoger op 42.063,36 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent op 5702,55 punten. Daarmee staan de graadmeters nog wel altijd rond recordniveaus, na de stevige plussen een dag eerder. Techgraadmeter Nasdaq eindigde 0,4 procent lager op 17.948,32 punten.

Intel

Intel klom 3,4 procent. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde op basis van ingewijden dat chipbedrijf Qualcomm Intel heeft benaderd voor een overname. Dit kan volgens de bronnen de grootste deal ooit worden in de chipindustrie. Het aandeel van Qualcomm daalde bijna 3 procent.

Nike steeg bijna 7 procent. Beleggers reageerden positief op de mededeling dat het sportmerk een nieuwe topman krijgt. Elliott Hill neemt vanaf 14 oktober de leiding over van John Donahoe. Daarmee keert Hill terug naar Nike, waar hij in 2020 vertrok.

CVS Health

CVS Health verloor 1,5 procent. De Amerikaanse markttoezichthouder FTC heeft deze en twee andere zorgverzekeraars aangeklaagd omdat hun dochterondernemingen hun prijzen voor insuline kunstmatig zouden hebben opgedreven. Daardoor hebben ze insuline volgens de FTC minder toegankelijk gemaakt voor patiënten en dwongen ze hen meer voor hun medicatie te betalen. De andere twee aangeklaagde zorgverzekeraars, UnitedHealth en Cigna, zakten respectievelijk 0,4 en 0,3 procent.

De euro was 1,1158 dollar waard, vergeleken met 1,1161 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 71,92 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 74,59 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Gemengd beeld op beurzen New York, Oracle hard omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.

1 uur geleden
Ingenieursbureau Arcadis benoemt Amerikaanse tot topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.

4 uur geleden
Griekse minister van Financiën nieuwe voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).

5 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst, tech onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.

5 uur geleden
Weber in Bild: geen volledig EU-verbod verbrandingsmotor per 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.

6 uur geleden
Handtekening EU onder Mercosur-verdrag lijkt nog niet zeker

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.

6 uur geleden
Sanderink voerde wanbeleid bij Centric, stellen rechters vast

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.

6 uur geleden