Pakketbezorger FedEx verliest flink op gemengd Wall Street
NEW YORK (ANP) - FedEx heeft vrijdag flink verloren op de aandelenbeurzen in New York. De post- en pakketbezorger is negatiever geworden over de omzet en winst van dit boekjaar, nadat de resultaten in het afgelopen kwartaal lager waren uitgevallen dan verwacht.
Het was een "uitdagend" kwartaal, zei topman Raj Subramaniam daarbij. Het Amerikaanse bezorgbedrijf kampte met consumenten die minder gebruikmaakten van duurdere verzendopties met prioriteit en overstapten naar goedkopere opties met een langere levertijd of pakketten ophaalden bij afhaalpunten. Het aandeel van FedEx kelderde daarop ruim 15 procent.
Wall Street liet vrijdag een gemengd beeld zien. De Dow-Jonesindex sloot 0,1 procent hoger op 42.063,36 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent op 5702,55 punten. Daarmee staan de graadmeters nog wel altijd rond recordniveaus, na de stevige plussen een dag eerder. Techgraadmeter Nasdaq eindigde 0,4 procent lager op 17.948,32 punten.
Intel
Intel klom 3,4 procent. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde op basis van ingewijden dat chipbedrijf Qualcomm Intel heeft benaderd voor een overname. Dit kan volgens de bronnen de grootste deal ooit worden in de chipindustrie. Het aandeel van Qualcomm daalde bijna 3 procent.
Nike steeg bijna 7 procent. Beleggers reageerden positief op de mededeling dat het sportmerk een nieuwe topman krijgt. Elliott Hill neemt vanaf 14 oktober de leiding over van John Donahoe. Daarmee keert Hill terug naar Nike, waar hij in 2020 vertrok.
CVS Health
CVS Health verloor 1,5 procent. De Amerikaanse markttoezichthouder FTC heeft deze en twee andere zorgverzekeraars aangeklaagd omdat hun dochterondernemingen hun prijzen voor insuline kunstmatig zouden hebben opgedreven. Daardoor hebben ze insuline volgens de FTC minder toegankelijk gemaakt voor patiënten en dwongen ze hen meer voor hun medicatie te betalen. De andere twee aangeklaagde zorgverzekeraars, UnitedHealth en Cigna, zakten respectievelijk 0,4 en 0,3 procent.
De euro was 1,1158 dollar waard, vergeleken met 1,1161 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 71,92 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 74,59 dollar per vat.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn blij dat Netflix vanaf 2027 een abonnement met reclame aanbiedt in Nederland. "We zaten hier al een tijd naar uit te kijken nadat Netflix in andere landen met deze propositie kwam", zegt een woordvoerster van de bond van Adverteerders (bvA).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer passagiers vlogen in april via Schiphol ten opzichte van een jaar eerder ondanks dat het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten via de luchthaven afgelopen maand is ingezakt. Luchtvaartmaatschappijen vliegen door de Iranoorlog niet van en naar verschillende bestemmingen in de Golfregio.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gewilde nieuwe Royal Pop-horloges die vanaf afgelopen weekend moesten worden verkocht in drie Nederlandse winkels van Swatch, zijn uit veiligheidsoverwegingen teruggestuurd naar het hoofdkantoor. Dat heeft Swatch gemeld aan het winkelpersoneel, zegt een medewerker dinsdag in de winkel in Utrecht tegen een verslaggever van het ANP.
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse Loterij heeft vorig jaar een miljoenenverlies geleden, tegenover ruim 30 miljoen euro winst een jaar eerder. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij, Lotto en TOTO, zegt dat een verhoging van de kansspelbelasting de belangrijkste reden is voor het nettoverlies. Ook strengere speellimieten voor onlinekansspelen, het tabaksverbod en het verbod op sportsponsoring voor onlinekansspelen hadden een negatieve invloed op de resultaten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israël op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.
2 uur geleden