Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakketbezorger FedEx verliest flink op gemengd Wall Street

Pakketbezorger FedEx verliest flink op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - FedEx heeft vrijdag flink verloren op de aandelenbeurzen in New York. De post- en pakketbezorger is negatiever geworden over de omzet en winst van dit boekjaar, nadat de resultaten in het afgelopen kwartaal lager waren uitgevallen dan verwacht.

Het was een "uitdagend" kwartaal, zei topman Raj Subramaniam daarbij. Het Amerikaanse bezorgbedrijf kampte met consumenten die minder gebruikmaakten van duurdere verzendopties met prioriteit en overstapten naar goedkopere opties met een langere levertijd of pakketten ophaalden bij afhaalpunten. Het aandeel van FedEx kelderde daarop ruim 15 procent.

Wall Street liet vrijdag een gemengd beeld zien. De Dow-Jonesindex sloot 0,1 procent hoger op 42.063,36 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent op 5702,55 punten. Daarmee staan de graadmeters nog wel altijd rond recordniveaus, na de stevige plussen een dag eerder. Techgraadmeter Nasdaq eindigde 0,4 procent lager op 17.948,32 punten.

Intel

Intel klom 3,4 procent. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde op basis van ingewijden dat chipbedrijf Qualcomm Intel heeft benaderd voor een overname. Dit kan volgens de bronnen de grootste deal ooit worden in de chipindustrie. Het aandeel van Qualcomm daalde bijna 3 procent.

Nike steeg bijna 7 procent. Beleggers reageerden positief op de mededeling dat het sportmerk een nieuwe topman krijgt. Elliott Hill neemt vanaf 14 oktober de leiding over van John Donahoe. Daarmee keert Hill terug naar Nike, waar hij in 2020 vertrok.

CVS Health

CVS Health verloor 1,5 procent. De Amerikaanse markttoezichthouder FTC heeft deze en twee andere zorgverzekeraars aangeklaagd omdat hun dochterondernemingen hun prijzen voor insuline kunstmatig zouden hebben opgedreven. Daardoor hebben ze insuline volgens de FTC minder toegankelijk gemaakt voor patiënten en dwongen ze hen meer voor hun medicatie te betalen. De andere twee aangeklaagde zorgverzekeraars, UnitedHealth en Cigna, zakten respectievelijk 0,4 en 0,3 procent.

De euro was 1,1158 dollar waard, vergeleken met 1,1161 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 71,92 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 74,59 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street beperkt verlies door nieuwe hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.

6 minuten geleden
Siemens: EU raakt achterop in AI-race en moet regels versoepelen

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.

1 uur geleden
Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

4 uur geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

4 uur geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

6 uur geleden
Onlinegokmarkt fors gekrompen; illegaal aanbod lijkt te groeien

DEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.

6 uur geleden
Wall Street daalt door oplopende spanningen VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.

6 uur geleden