Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakketbezorger FedEx heeft last van minder vraag

Pakketbezorger FedEx heeft last van minder vraag

MEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - Pakketbezorger FedEx heeft ook in het derde kwartaal van zijn gebroken boekjaar last gehouden van minder vraag naar zijn diensten. Door de hoge inflatie wordt er minder besteld bij webwinkels en heeft FedEx dus ook minder pakketjes te bezorgen. In de maanden december, januari en februari hield het bedrijf de winst nog enigszins op peil door in de kosten te snijden.

De omzet van FedEx kwam in die periode uit op 22,2 miljard dollar, omgerekend een kleine 21 miljard euro. Een jaar eerder was dat nog 23,6 miljard dollar. Onder de streep hield de pakketbezorger 771 miljoen dollar over, tegen 1,1 miljard dollar een jaar eerder. Die lagere winst heeft onder meer te maken met duurdere brandstof voor het wagenpark en de vliegtuigvloot van FedEx, maar ook de lonen gingen omhoog.

Voor heel het boekjaar 2023, dat in mei eindigt, verhoogt FedEx zijn verwachtingen. Het bedrijf rekent op een fors hogere winst per aandeel. Dat komt omdat het besparen van de kosten meer resultaat zal opleveren, aldus financieel directeur Michael Lenz.

Meer uit Financieel

Huizenprijzen stijgen verder in juli, maar minder hard

DEN HAAG (ANP) - Huizenkopers betaalden in juli gemiddeld bijna 4 procent meer voor een bestaande koopwoning dan in dezelfde periode een jaar geleden. De stijging was ongeveer even groot als de maand daarvoor, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. Hoewel woningen nog steeds duurder worden, vlakt de prijsstijging sinds eind 2024 wel af.

12 minuten geleden
ESB: werknemers lopen voor op werkgevers bij AI-gebruik

AMSTERDAM (ANP) - Werknemers zijn vaak verder met het toepassen van kunstmatige intelligentie dan hun werkgevers. Terwijl medewerkers AI-technologie steeds vaker gebruiken in hun dagelijkse werkzaamheden, nemen bedrijven en organisaties nog beperkt initiatief om dit actief te ondersteunen en te stimuleren. Dat blijkt uit een analyse die is gepubliceerd in het economentijdschrift ESB.

27 minuten geleden
Auto of motor steeds vaker onderwerp van juridisch geschil

TILBURG (ANP) - Over auto's, motoren en andere voertuigen ontstaan vaker juridische geschillen tussen klanten en ondernemers. Dat signaleert verzekeraar Achmea. Een onderdeel voor rechtsbijstandsverzekeringen kreeg vorig jaar 5451 meldingen binnen over dit soort geschillen, een stijging van 78 procent in vergelijking met 2021. De autobranche bevestigt de toename.

5 uur geleden
Auto of motor steeds vaker onderwerp van juridisch geschil

TILBURG (ANP) - Over auto's, motoren en andere voertuigen ontstaan vaker juridische geschillen tussen klanten en ondernemers. Dat signaleert verzekeraar Achmea. Een onderdeel voor rechtsbijstandsverzekeringen kreeg vorig jaar 5451 meldingen binnen over dit soort geschillen, een stijging van 78 procent in vergelijking met 2021. De autobranche bevestigt de toename.

6 uur geleden
Impact Iranoorlog op energierekeningen beperkt, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De Iranoorlog zorgt voor hogere energieprijzen, maar de impact op de energierekening van Nederlandse huishoudens is "vooralsnog beperkt". Dat constateert ABN AMRO op basis van eigen gegevens. Met behulp van geanonimiseerde transactiedata van klanten volgden economen van de bank de daadwerkelijke energiebetalingen van circa 1 miljoen huishoudens.

6 uur geleden
Meta-topman Mark Zuckerberg koopt kasteel in Ierland

DUBLIN (ANP/RTR/BELGA) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft in Ierland een 19e-eeuws neogotisch kasteel gekocht. Zijn nieuwe optrekje kijkt uit over een rivier in het zuidoosten van Ierland, op zo'n 200 kilometer afstand van het Europese hoofdkantoor van het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram.

7 uur geleden
Wall Street omlaag door aanhoudende onrust op obligatiemarkt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn donderdag met verliezen gesloten door aanhoudende onrust op de obligatiemarkt, waar de rentes op staatsobligaties weer opliepen. Een nieuwe toezegging van de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent om de rente omlaag te krijgen, leek weinig effect te hebben.

8 uur geleden