Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakketbezorger FedEx daalt op voorzichtig Wall Street

Pakketbezorger FedEx daalt op voorzichtig Wall Street

NEW YORK (ANP) - FedEx behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Beleggers waren niet tevreden over de resultaten van de grote internationale pakketbezorger. De algehele stemming op de Amerikaanse aandelenmarkten was ook voorzichtig nu er weinig schot lijkt te zitten in de vredesonderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken heeft Moskou nog geen enkele "betekenisvolle bijdrage" gedaan om de oorlog te beëindigen.

Beleggers kauwden verder nog na op de renteverhoging van de Federal Reserve eerder deze week. De Amerikaanse centrale bank verhoogde woensdag voor het eerst sinds 2018 de rente om de hoge inflatie aan te pakken. Fed-bestuurder James Bullard legde vrijdag uit waarom hij als enige tegen die renteverhoging stemde. Hij wilde namelijk een grote rentestap en vindt dat de Fed veel meer moet doen om de inflatie te bestrijden. De rente zou volgens hem dit jaar tot ruim 3 procent moeten worden opgeschroefd.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,5 procent in de min op 34.298,26 punten. De brede S&P 500 daalde 0,4 procent tot 4.395,23 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent tot 1.571,85 punten.

FedEx

FedEx zakte 5,5 procent. De bezorger kampte afgelopen kwartaal met personeelstekorten die werden veroorzaakt door de opmars van de omikronvariant van het coronavirus. Het bedrijf boekte daardoor minder winst dan verwacht.

GameStop verloor 5 procent. De verkoper van videogames dook afgelopen kwartaal tegen de verwachting in weer in de rode cijfers. Volgens topman Matt Furlong hadden de omikronvariant en de toeleveringsproblemen een flinke impact op de resultaten tijdens de feestdagenperiode.

US Steel

US Steel daalde 3 procent. Het staalconcern gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal vanwege de hogere kosten voor ruwe materialen. Boeing klom 0,8 procent. Volgens persbureau Reuters onderhandelt de vliegtuigfabrikant met luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines (min 0,2 procent) over een order van tot honderd toestellen van het type 737 MAX 10.

Restaurant Brands International verloor 1 procent. Het moederbedrijf van fastfoodketen Burger King wil zijn activiteiten in Rusland staken vanwege de Russische invasie in Oekraïne, maar de Russische partner van het bedrijf weigert de achthonderd franchiserestaurants in het land te sluiten.

De euro was 1,1007 dollar waard tegen 1,1111 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 103,93 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 106,82 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Stevige winsten op Wall Street na staakt-het-vuren Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.

5 minuten geleden
Belangrijke Saudische oliepijpleiding aangevallen

RIYAD (ANP/RTR) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen.

23 minuten geleden
Wereldbank: Iranoorlog halveert economische groei Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Iranoorlog drukt zwaar op de economieën van landen in het Midden-Oosten zelf. De Wereldbank stelt in een nieuw rapport dat de economische groei daar dit jaar waarschijnlijk meer dan halveert.

26 minuten geleden
Qatar begint werk aan groot complex voor hervatting lng-productie

QATAR (ANP/BLOOMBERG) - Qatar is begonnen met werkzaamheden voor hervatting van de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) bij een grote fabriek na de wapenstilstand die is afgesproken door de Verenigde Staten en Iran. Die grote gasfaciliteit in Ras Laffan Industrial City raakte kort na het uitbreken van de oorlog beschadigd door een Iraanse aanval, waarop de productie werd stilgelegd.

51 minuten geleden
Musk wil topman moederbedrijf ChatGPT uit functie zetten

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil dat Sam Altman, topman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, uit zijn functie wordt gezet. De eis is onderdeel van de juridische strijd die de miljardair tegen het bedrijf voert.

1 uur geleden
Oprichter Ben & Jerry's raadt mensen aan minder Magnums te kopen

ROTTERDAM (ANP) - Ben Cohen, medeoprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, raadt consumenten aan minder Magnums te kopen, om daarmee Ben & Jerry's te helpen "bevrijden". Dat vertelde de Amerikaanse zakenman op een bijeenkomst in Rotterdam.

1 uur geleden
Klimaatdemonstranten voeren in Zaandam actie tegen AH-moeder

ZAANDAM (ANP) - Ruim honderd klimaatdemonstranten voeren woensdag in Zaandam actie tegen winkelconcern Ahold Delhaize, ziet een verslaggever van het ANP. Milieudefensie demonstreert tegenover de locatie van de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn.

1 uur geleden