Pakketbezorger DHL ziet activiteiten in Duitsland aantrekken
BONN (ANP/DPA) - De Duitse post- en pakketbezorger DHL Group heeft de activiteiten op de Duitse markt zien aantrekken in de eerste helft van dit jaar. Dat kwam vooral door de grotere vraag naar het verzenden van pakketten op de thuismarkt. Op andere gebieden zoals internationale pakketbezorging, wereldwijde logistieke dienstverlening en vrachtvervoer blijft het moederbedrijf van Deutsche Post last houden van de afkoelende wereldeconomie.
De omzet van Post & Pakket Duitsland steeg in de eerste helft van 2024 met 2,8 procent tot ongeveer 8,4 miljard euro. Het bedrijfsresultaat van de Duitse activiteiten steeg met bijna een kwart naar 324 miljoen euro. Bij de Express-divisie, die zich op het buitenland richt, daalde het bedrijfsresultaat echter met ruim een kwart tot 1,3 miljard euro.
Vooral bedrijven maken gebruik van expresdiensten om belangrijke documenten of reserveonderdelen te verzenden. Nu de wereldeconomie verzwakt, gaat het met de expresdiensten van DHL slechter. Ook de vrachtactiviteiten ontwikkelden zich negatief.
De totale omzet van de groep nam in de eerste zes maanden van het jaar licht af met 0,3 procent tot 40,9 miljard euro. Het bedrijfsresultaat zakte echter met dik 20 procent naar ongeveer 2,7 miljard euro. Voor het hele jaar handhaafde het bedrijf wel de verwachting van een bedrijfsresultaat van tussen de 6 miljard en 6,6 miljard euro.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.
9 minuten geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tankopslagbedrijf Vopak was woensdagochtend een van de winnaars op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de jaarresultaten van het Rotterdamse tankopslagconcern, dat een recordwinst neerzette en een aandeleninkoop van een half miljard euro aankondigde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de werkenden denkt dat hun werk deels (41 procent) of helemaal (4 procent) overgenomen kan worden door kunstmatige intelligentie (AI). Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van die werkenden maakt een kleine minderheid zich zorgen over de gevolgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De WOZ-waarde is dit jaar weer fors gestegen. De Waarderingskamer, die controleert of gemeenten de Wet WOZ goed uitvoeren, meldt dat deze gemiddeld 10,6 procent is gestegen vergeleken met 2025.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlanders heeft genoeg contant geld in huis in het geval van een noodsituatie. De rest heeft minder dan het adviesbedrag van 70 euro per volwassene en 30 euro per kind in huis, of helemaal niets. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) woensdag na onderzoek onder ruim 1700 consumenten.
3 uur geleden