Pakketbezorger DHL ziet activiteiten in Duitsland aantrekken
BONN (ANP/DPA) - De Duitse post- en pakketbezorger DHL Group heeft de activiteiten op de Duitse markt zien aantrekken in de eerste helft van dit jaar. Dat kwam vooral door de grotere vraag naar het verzenden van pakketten op de thuismarkt. Op andere gebieden zoals internationale pakketbezorging, wereldwijde logistieke dienstverlening en vrachtvervoer blijft het moederbedrijf van Deutsche Post last houden van de afkoelende wereldeconomie.
De omzet van Post & Pakket Duitsland steeg in de eerste helft van 2024 met 2,8 procent tot ongeveer 8,4 miljard euro. Het bedrijfsresultaat van de Duitse activiteiten steeg met bijna een kwart naar 324 miljoen euro. Bij de Express-divisie, die zich op het buitenland richt, daalde het bedrijfsresultaat echter met ruim een kwart tot 1,3 miljard euro.
Vooral bedrijven maken gebruik van expresdiensten om belangrijke documenten of reserveonderdelen te verzenden. Nu de wereldeconomie verzwakt, gaat het met de expresdiensten van DHL slechter. Ook de vrachtactiviteiten ontwikkelden zich negatief.
De totale omzet van de groep nam in de eerste zes maanden van het jaar licht af met 0,3 procent tot 40,9 miljard euro. Het bedrijfsresultaat zakte echter met dik 20 procent naar ongeveer 2,7 miljard euro. Voor het hele jaar handhaafde het bedrijf wel de verwachting van een bedrijfsresultaat van tussen de 6 miljard en 6,6 miljard euro.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.
23 minuten geledenBIELEFELD (ANP/DPA) - De Duitse kebabketen Krispy Kebab is niet te spreken over een nieuw product van de Amerikaanse fastfoodketen KFC met de naam Krispy Kebab. De oprichter van de keten zegt dat hij KFC heeft gevraagd te stoppen met het gebruik van de naam en overweegt juridische stappen.
33 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Riyadh en Dammam uitgesteld tot 14 juni. Daarmee zijn alle vluchten van de maatschappij naar Saudi-Arabië een maand langer opgeschort. Oorspronkelijk vloog KLM tot 16 mei niet op de luchthavens.
2 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Rederijen krijgen nepberichten die een veilige doorvaart van de Straat van Hormuz beloven in ruil voor cryptovaluta. Daarvoor waarschuwt een Grieks maritiem beveiligingsbedrijf. Het leidde er volgens het Griekse MARISKS toe dat er een schip werd beschoten door Iraanse autoriteiten toen het dacht veilig door de zeestraat te kunnen varen. Door de blokkade liggen schepen al weken vast in de Perzische Golf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Associated British Foods (ABF) gaat zijn retailtak Primark afsplitsen van zijn voedingsmiddelentak FoodCo. Het is de bedoeling dat beide bedrijven een eigen beursnotering krijgen, aldus ABF. De splitsing moet voor het eind van 2027 voltooid zijn.
3 uur geleden