Pakketbezorger DHL kampt met zwakkere economie
BONN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse post- en pakketbezorger DHL Group heeft in het derde kwartaal van dit jaar minder winst geboekt dan verwacht. De branchegenoot van PostNL verlaagde vorige week al de verwachtingen voor dit jaar en de komende jaren door de zwakkere economische omstandigheden in Europa en een flinke daling van de bezorging van reclamepost in Duitsland.
Het bedrijf boekte afgelopen kwartaal een nettowinst van 751 miljoen euro. Analisten rekenden op een winst van 787 miljoen euro. De omzet nam daarentegen met ruim 6 procent toe tot bijna 21 miljard euro. De winst voor rentekosten en belastingen bleef afgelopen kwartaal vrijwel gelijk op 1,4 miljard euro. In de eerste negen maanden van het jaar daalde deze bedrijfswinst echter tot 4 miljard euro, van 4,7 miljard euro een jaar eerder.
Het lagere resultaat is volgens DHL het gevolg van een negatieve ontwikkeling bij de lucratieve vrachtactiviteiten en een aanzienlijk zwakkere postactiviteit in de thuismarkt. Zo daalde het volume van reclamepost in Duitsland in het derde kwartaal met bijna 19 procent. DHL bezorgde wel meer pakketten, maar kon daarmee de sterk gestegen personeels- en energiekosten niet goedmaken. De bezorging van gewone brieven daalde met bijna 3 procent.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft twintig Japanse bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd uit "nationale veiligheidszorgen". Het gaat om bedrijven die materieel maken dat zowel civiele als militaire doeleinden kan hebben, waaronder dochterondernemingen van Mitsubishi Heavy Industries en de Japanse ruimtevaartorganisatie. Twintig andere bedrijven, onder meer autofabrikant Subaru, zijn op een watchlist gezet en moeten strengere controles ondergaan wanneer zij naar China exporteren.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde dinsdag licht op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig door de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een streep zette door veel van zijn importheffingen. De Amerikaanse president waarschuwde dat elk land dat "spelletjes wil spelen" met de uitspraak van het hof "te maken zal krijgen met een veel hoger tarief".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in de Europese Unie is vorige maand afgenomen. In januari werden 799.625 nieuwe auto's verkocht, 3,9 procent minder vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. Hiermee heeft de markt voor het tweede jaar op rij een moeilijke start gemaakt, meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick heeft vorig jaar minder koffie en thee verkocht, maar door prijsverhogingen wel een hogere omzet geboekt. De eigenaar van de merken, JDE Peet's, meldt dit bij de presentatie van resultaten van een jaar vol conflicten met winkeliers over de koffieprijzen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe tijdelijke Amerikaanse importheffingen van 10 procent op buitenlandse goederen zijn dinsdag van kracht geworden. Die heffingen kondigde de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aan als antwoord op de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof, dat veel van de vorig jaar ingevoerde heffingen onwettig verklaarde.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal kledingmerken claimt ten onrechte dat producten verantwoord en met respect voor mensenrechten zijn geproduceerd. Dat stellen de Consumentenbond, Schone Kleren Campagne (SKC) en Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO). De organisaties willen dat deze praktijk, ook bekend als 'social washing', streng wordt aangepakt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse verpakkingsvrije onlinesupermarkt Pieter Pot gaat fuseren met de Belgische branchegenoot Andy. Pieter Pot levert etenswaren in herbruikbare glazen potten en Andy biedt vooral dranken aan in statiegeldflessen. Met de fusie willen de onlinesupermarkten, die onder hun huidige merknamen blijven bestaan, hun krachten bundelen.
3 uur geleden