Pakjes uit China en andere niet-EU-landen worden duurder
BRUSSEL (ANP) - De vrijstelling van douanerechten voor pakjes die van buiten de EU Europa binnenkomen, vervalt al in 2026. Die stond gepland voor 2028. Dat hebben de EU-ministers van Financiën donderdag besloten. Nu geldt nog een drempel van 150 euro. Nu die wordt geschrapt, worden ook pakketjes met een lagere waarde belast. Hiermee hoopt de Europese Unie een einde te maken aan de enorme hoeveelheden pakketjes die onder meer vanuit China de EU overspoelen.
Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) hoopte dat de ministers tot overeenstemming zouden komen, zei hij eerder donderdag. "In Nederland komen miljoenen en miljoenen pakketjes binnen. Die kunnen we niet allemaal controleren. Daar zit ook, we moeten ook eerlijk zijn, troep tussen. We moeten daar met elkaar grip op gaan krijgen."
Via Nederland komen veel pakketten binnen. Een douaneheffing levert Nederland geld op. "Die heb ik ook weer nodig om die douane te versterken die al die pakketjes moet controleren", aldus Heinen.
Nieuwe douanewetgeving
De Nederlandse Europarlementariër en hoofdonderhandelaar namens het Europees Parlement over nieuwe douanewetgeving Dirk Gotink (NSC) noemt het besluit een belangrijke stap om de oneerlijke concurrentie tegen te gaan en grip te krijgen op de invoer van goedkope pakketjes. Wat hem betreft moet de vrijstelling zo snel mogelijk worden geschrapt.
"We hebben nu al meer pakketjes binnengekregen dan in heel 2024 en Black Friday en kerst staan nog voor de deur. Geen van deze pakketjes met een geschatte waarde van minder dan 150 euro betaalt belasting."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
22 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
22 uur geleden