
Pakistan wil ban Facebook op islamofobe berichten
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan wil dat Facebook berichten met anti-islamitische inhoud gaat verbieden. Facebook deed onlangs berichten over het ontkennen van de Holocaust in de ban en de Pakistaanse premier Imran Khan wil dat dat ook gaat gelden voor "islamofobe" content.
Groeiende islamofobie moedigt wereldwijd extremisme en geweld aan, vooral via socialemediaplatforms als Facebook, schrijft Khan in een brief aan Facebook-topman Mark Zuckerberg.
Khan beschuldigde zondag de Franse president Macron van het aanmoedigen van islamofobie. Macron heeft maatregelen genomen om radicaal islamisme harder aan te pakken na de moord op de Franse docent Samuel Paty. De leraar werd onthoofd door een 18-jarige moslimextremist, omdat hij tijdens een les over de vrijheid van meningsuiting spotprenten van de profeet Mohammed had getoond aan zijn leerlingen.
Voor belediging van de islam of de profeet kan in Pakistan de doodstraf worden opgelegd.
Meer uit Buitenland
SHAHID RAJAEE (ANP/AFP/RTR) - Bij een grote explosie in de Zuid-Iraanse haven Shahid Rajaee aan de Straat van Hormuz zijn volgens media en autoriteiten honderden mensen gewond geraakt. Over de oorzaak van de ontploffing is nog niets officieel bekendgemaakt.
10 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt op resultaat na een kort overleg met de Amerikaanse president Donald Trump in Vaticaanstad. Beide leiders waren daar voor de uitvaart van paus Franciscus. Volgens Zelensky is gesproken over een onvoorwaardelijk staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, zo meldt hij op sociale media.
14 minuten geledenROME (ANP/AFP/RTR) - De kist van paus Franciscus is aangekomen bij de Basiliek van Santa Maria Maggiore. Vlak voordat het lichaam naar binnen werd gebracht, mochten geestelijken en andere genodigden bij de ingang van de kerk een laatste eerbetoon brengen.
52 minuten geledenSHAHID RAJAEE (ANP/AFP/RTR) - Bij een grote explosie in de Zuid-Iraanse haven Shahid Rajaee zijn volgens plaatselijke media en autoriteiten meer dan 280 mensen gewond geraakt. Over de oorzaak van de ontploffing is nog niets officieel bekendgemaakt.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russen zeggen de grensregio Koersk op het Oekraïense leger te hebben heroverd. De operatie om weer volledige controle over Koersk te krijgen is voltooid, meldde de Russische legertop aan de Russische president Vladimir Poetin. Het Oekraïense "avontuur" in Koersk is volledig mislukt, aldus Poetin in beelden die door het Kremlin werden verspreid.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Het lichaam van paus Franciscus is onderweg naar de Basiliek van Santa Maria Maggiore in Rome. De processie met de kist legt een route van circa 6 kilometer af.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - De uitvaartmis van paus Franciscus is na ongeveer twee uur afgelopen, langer dan aanvankelijk gepland. De kist met het lichaam van de religieuze leider is weer terug in de Sint-Pietersbasiliek.
1 uur geleden