Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakistan wil ban Facebook op islamofobe berichten

Pakistan wil ban Facebook op islamofobe berichten

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan wil dat Facebook berichten met anti-islamitische inhoud gaat verbieden. Facebook deed onlangs berichten over het ontkennen van de Holocaust in de ban en de Pakistaanse premier Imran Khan wil dat dat ook gaat gelden voor "islamofobe" content.

Groeiende islamofobie moedigt wereldwijd extremisme en geweld aan, vooral via socialemediaplatforms als Facebook, schrijft Khan in een brief aan Facebook-topman Mark Zuckerberg.

Khan beschuldigde zondag de Franse president Macron van het aanmoedigen van islamofobie. Macron heeft maatregelen genomen om radicaal islamisme harder aan te pakken na de moord op de Franse docent Samuel Paty. De leraar werd onthoofd door een 18-jarige moslimextremist, omdat hij tijdens een les over de vrijheid van meningsuiting spotprenten van de profeet Mohammed had getoond aan zijn leerlingen.

Voor belediging van de islam of de profeet kan in Pakistan de doodstraf worden opgelegd.

Meer uit Buitenland

Tien doden door droneaanval op markt in Soedan

AL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.

13 minuten geleden
Zelensky: gesprekken VS constructief, signalen Rusland negatief

KYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.

43 minuten geleden
Duizenden vieren zonnewende bij Stonehenge

AMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.

1 uur geleden
Kremlin: Poetin bereid met Macron te praten bij wederzijdse wil

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.

2 uur geleden
WSJ: ontplofte raket SpaceX bracht vliegtuigen in gevaar

WASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.

3 uur geleden
Israël keurt 19 nederzettingen goed op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.

3 uur geleden
Taiwanese politie sluit terrorisme uit na steekpartij in Taipei

TAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.

4 uur geleden