
Pakistan verbiedt nieuwjaarsvieringen om oorlog Gaza
ISLAMADBAD (ANP/DPA) - De Pakistaanse regering verbiedt nieuwjaarsvieringen uit solidariteit met de Palestijnen. Er komt een "streng verbod" op alle nieuwjaarsevenementen, aldus premier Anwaar ul Haq Kakar in een videoboodschap aan het volk.
De premier heeft zich uitgesproken tegen het geweld in Gaza en is voor een staakt-het-vuren. Sinds de oorlog tussen Hamas en Israël op 7 oktober uitbrak, zijn in het Palestijnse kustgebied meer dan 21.300 doden gevallen. In de afgelopen maanden zijn in Pakistan, waar de bevolking grotendeels moslim is, solidariteitsprotesten geweest voor de Palestijnen.
Meer uit Buitenland
DENPASAR (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een vulkaanuitbarsting in Indonesië hindert het vliegverkeer van en naar het onder toeristen populaire Bali. Tientallen vluchten worden geannuleerd, melden de autoriteiten.
28 minuten geledenALBERTA (ANP) - De EU en Australië gaan onderhandelen over een zogeheten partnerschap voor veiligheid en defensie. Dat hebben de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Raad António Costa en de Australische premier Anthony Albanese afgesproken op de G7-top in Canada.
32 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en Iran hebben opnieuw melding gemaakt van aanvallen op doelen op elkaars grondgebied. De Israëlische krijgsmacht meldt woensdagochtend vroeg in een bericht op X dat gevechtsvliegtuigen doelen bij Teheran hebben bestookt. De Iraanse Revolutionaire Garde stelt dat eigen aanvallen met geavanceerde hypersonische raketten de schuilkelders in Tel Aviv "herhaaldelijk lieten trillen".
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Het dodental na een Russische aanval op Kyiv is na een dag opgelopen tot 21. Dat melden de hulpdiensten, die woensdag spreken over 134 gewonden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran heeft raketten en ander materieel in gereedheid gebracht om Amerikaanse bases in het Midden-Oosten aan te vallen, als de Verenigde Staten aan de zijde van Israël gaan vechten tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op gezag van Amerikaanse functionarissen met inzage in inlichtingenrapportages.
2 uur geledenBOSTON (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft het de regering van president Donald Trump verboden om paspoorten te weigeren aan transgender en non-binaire personen die een andere genderidentiteit dan man of vrouw willen laten vermelden.
2 uur geledenKANANASKIS (ANP/AFP/RTR) - De VS hebben een "sterke verklaring" over de oorlog in Oekraïne in de voorgenomen slottekst van de top van de G7 geblokkeerd, melden anonieme betrokkenen. Washington wil daarmee voorkomen dat zijn positie om te kunnen onderhandelen met het Kremlin wordt ondermijnd.
9 uur geleden