Pakistan sluit belangrijke grensovergang met Afghanistan
ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan kondigt de tijdelijke sluiting aan van de grootste grensovergang met Afghanistan. Het besluit komt op een moment waarop veel Afghanen hun land proberen te ontvluchten vanwege de machtsovername van de Taliban.
Het is niet duidelijk tot wanneer de grensovergang Chaman gesloten blijft. Deze grenspost verbindt het zuidwesten van Pakistan met Spin Boldak in de Afghaanse provincie Kandahar, de geboorteplaats van de Taliban. Dagelijks vluchtten duizenden Afghanen via deze route naar Pakistan. In een dorp aan de Afghaanse kant van de grens zouden nu nog duizenden vluchtelingen zijn.
Pakistan huisvest meer dan 2,7 miljoen Afghanen die sinds de jaren 70 zijn gevlucht. De autoriteiten claimen niet meer mensen te willen en kunnen opvangen vanwege de kosten die daarbij komen kijken. De 2500 kilometer lange grens tussen Pakistan en Afghanistan telt nog circa tien grensovergangen. De op een na grootste grenspost, Torkham, is al langer gesloten vanwege de coronapandemie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
4 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
5 uur geledenLIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. MartÃn Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.
5 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.
7 uur geleden