Pakistan sluit belangrijke grensovergang met Afghanistan
ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan kondigt de tijdelijke sluiting aan van de grootste grensovergang met Afghanistan. Het besluit komt op een moment waarop veel Afghanen hun land proberen te ontvluchten vanwege de machtsovername van de Taliban.
Het is niet duidelijk tot wanneer de grensovergang Chaman gesloten blijft. Deze grenspost verbindt het zuidwesten van Pakistan met Spin Boldak in de Afghaanse provincie Kandahar, de geboorteplaats van de Taliban. Dagelijks vluchtten duizenden Afghanen via deze route naar Pakistan. In een dorp aan de Afghaanse kant van de grens zouden nu nog duizenden vluchtelingen zijn.
Pakistan huisvest meer dan 2,7 miljoen Afghanen die sinds de jaren 70 zijn gevlucht. De autoriteiten claimen niet meer mensen te willen en kunnen opvangen vanwege de kosten die daarbij komen kijken. De 2500 kilometer lange grens tussen Pakistan en Afghanistan telt nog circa tien grensovergangen. De op een na grootste grenspost, Torkham, is al langer gesloten vanwege de coronapandemie.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is bereid om "de hel te ontketenen" als Iran geen deal sluit, heeft zijn woordvoerder Karoline Leavitt gezegd. Volgens haar moet Iran accepteren dat het de strijd verloren heeft. Vooralsnog gaan de Iraanse aanvallen door.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz ziet geen reden meer om Oekraïne te voorzien van Taurus-langeafstandsraketten. Hij zei tegen parlementsleden dat Oekraïne inmiddels zelf langeafstandswapens produceert. Die zijn volgens Merz ook "aanzienlijk effectiever dan het relatief kleine aantal Taurus-kruisraketten dat we hadden kunnen leveren".
6 uur geleden