Pakistan sluit belangrijke grensovergang met Afghanistan
ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan kondigt de tijdelijke sluiting aan van de grootste grensovergang met Afghanistan. Het besluit komt op een moment waarop veel Afghanen hun land proberen te ontvluchten vanwege de machtsovername van de Taliban.
Het is niet duidelijk tot wanneer de grensovergang Chaman gesloten blijft. Deze grenspost verbindt het zuidwesten van Pakistan met Spin Boldak in de Afghaanse provincie Kandahar, de geboorteplaats van de Taliban. Dagelijks vluchtten duizenden Afghanen via deze route naar Pakistan. In een dorp aan de Afghaanse kant van de grens zouden nu nog duizenden vluchtelingen zijn.
Pakistan huisvest meer dan 2,7 miljoen Afghanen die sinds de jaren 70 zijn gevlucht. De autoriteiten claimen niet meer mensen te willen en kunnen opvangen vanwege de kosten die daarbij komen kijken. De 2500 kilometer lange grens tussen Pakistan en Afghanistan telt nog circa tien grensovergangen. De op een na grootste grenspost, Torkham, is al langer gesloten vanwege de coronapandemie.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.
7 uur geledenMANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Frankrijk is nog niet klaar voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen, laat president Emmanuel Macron voorafgaand aan de EU-top weten. "Ik wil onze protesterende boeren zeggen dat het standpunt van Frankrijk vanaf het begin duidelijk is geweest: wij vinden de voorwaarden onvoldoende en vinden dat deze overeenkomst niet kan worden ondertekend", zei hij.
8 uur geleden