Pakistan schort mobiele telefoondiensten op vanwege verkiezingsdag
ISLAMABAD (ANP/AFP) - Pakistan heeft donderdag in het hele land mobiele telefoondiensten opgeschort vanwege de verkiezingsdag vandaag, maakt het ministerie van Binnenlandse Zaken bekend. Het ministerie verwijst naar de noodzaak om "de openbare orde te handhaven".
"Er is besloten om de mobiele dienst in het hele land tijdelijk op te schorten", zei een woordvoerder van het ministerie in een verklaring. De woordvoerder zei dat "kostbare levens verloren zijn gegaan" bij recente aanvallen in Pakistan, doelend op twee aanslagen op campagnekantoren op woensdag waarbij minstens 28 slachtoffers vielen. De terroristische organisatie Islamitische Staat eiste de verantwoordelijkheid op.
Donderdag kiest Pakistan, een land met ruim 240 miljoen inwoners, een nieuw nationaal parlement en provinciale parlementen. De veiligheidssituatie is al langer gespannen in het Zuid-Aziatische land. Ongeveer 600.000 veiligheidstroepen moeten de verkiezingen beschermen.
Meer uit Buitenland
SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
7 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
33 minuten geledenSWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
1 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt dat het regime in Iran bijna omvergeworpen is. Het hele land staat op instorten, zei hij tijdens een bezoek aan Israëlische troepen op de door Israël bezette Golanhoogten in Syrië.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - Bij een treinongeluk in Polen is een vrouw omgekomen en raakten twintig mensen gewond. De trein met 120 passagiers botste tegen een cementwagen en raakte hierna ontspoord.
4 uur geleden