Pakistan schort mobiele telefoondiensten op vanwege verkiezingsdag
ISLAMABAD (ANP/AFP) - Pakistan heeft donderdag in het hele land mobiele telefoondiensten opgeschort vanwege de verkiezingsdag vandaag, maakt het ministerie van Binnenlandse Zaken bekend. Het ministerie verwijst naar de noodzaak om "de openbare orde te handhaven".
"Er is besloten om de mobiele dienst in het hele land tijdelijk op te schorten", zei een woordvoerder van het ministerie in een verklaring. De woordvoerder zei dat "kostbare levens verloren zijn gegaan" bij recente aanvallen in Pakistan, doelend op twee aanslagen op campagnekantoren op woensdag waarbij minstens 28 slachtoffers vielen. De terroristische organisatie Islamitische Staat eiste de verantwoordelijkheid op.
Donderdag kiest Pakistan, een land met ruim 240 miljoen inwoners, een nieuw nationaal parlement en provinciale parlementen. De veiligheidssituatie is al langer gespannen in het Zuid-Aziatische land. Ongeveer 600.000 veiligheidstroepen moeten de verkiezingen beschermen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft berichten in de Amerikaanse krant Wall Street Journal over hoogwaardige technische bijstand aan Iran tegengesproken. De Kremlinwoordvoerder zei dat het bericht dat Rusland satellietbeelden deelt met Iran en het land aan nog betere drones helpt volstrekt niet waar is.
24 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in het centrum van Beiroet het leven gekost aan zeker twaalf personen. Dat melden de Libanese autoriteiten, die ook spreken over 41 gewonden.
1 uur geledenKABUL/KARACHI (ANP/RTR) - Bij het recente bombardement op een kliniek voor verslaafden in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn 143 doden gevallen. De VN-organisatie voor hulp aan Afghanistan heeft dat bekendgemaakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische overheid doet berichtenapps WhatsApp en Messenger in de ban voor ambtenaren en militairen. In plaats daarvan is er voor de overheidsapp Beam gekozen. Die moeten ongeveer 750.000 ambtenaren en militairen gaan gebruiken ter vervanging van veelgebruikte berichtenapps. Dat meldt de Belgische krant De Standaard woensdag.
1 uur geledenPARIJS/JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft erkend eerder deze maand met een tank een positie van de VN-macht in Libanon, UNIFIL, te hebben beschoten. Daarbij raakten Ghanese blauwhelmen gewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten waarschuwen voor de personeelsproblemen die ontstaan door de aanhoudende shutdown van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. "Als dit zo doorgaat, is het geen overdrijving om te suggereren dat we mogelijk letterlijk luchthavens moeten sluiten, vooral de kleinere", zei topbestuurder Adam Stahl van transportveiligheidsdienst TSA bij Fox News.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De dood van de invloedrijke Ali Larijani is geen fatale klap voor het Iraanse regime. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen nieuwszender Al Jazeera. Het land heeft volgens Araghchi een solide politiek systeem dat niet wordt beïnvloed door de aanwezigheid of afwezigheid van een bepaalde persoon.
3 uur geleden