Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakistan naar regering met gedoogsteun na omstreden verkiezing

Pakistan naar regering met gedoogsteun na omstreden verkiezing

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Twee grote Pakistaanse politieke partijen hebben naar eigen zeggen overeenstemming bereikt over de vorming van een regering onder leiding van naar het zich laat aanzien Shehbaz Sharif. Hij was al eens premier, van april 2022 tot augustus 2023. Sharif is een voorman van de Pakistan Moslim Liga (PML-N). Bilawal Bhutto-Zardari van de Volkspartij (PPP) heeft gezegd dat er gedoogsteun komt voor Sharifs regering waar de PPP niet aan deelneemt met bijvoorbeeld ministers.

Shehbaz Sharif heeft gezegd dat de nieuwe coalitieregering niet alleen gedoogsteun van de PPP heeft, maar ook andere coalitiepartners zal bevatten. Samen kunnen ze volgens hem rekenen op twee derde van de zetels in het Pakistaanse lagerhuis.

De parlementsverkiezingen hebben afgelopen week geen duidelijke winnaar opgeleverd. De partij die bij de vorige verkiezingen de grootste werd, mocht van het hooggerechtshof nu niet meedoen. Het is de Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI, Pakistaanse Beweging voor Gerechtigheid) van ex-premier Imran Khan. Die is kort voor de verkiezingen tot gevangenisstraf veroordeeld. Veel aanhangers van de PTI deden als onafhankelijke kandidaten mee aan de verkiezingen. Er hebben opvallend veel onafhankelijke kandidaten een zetel gewonnen, meer zetels dan bijvoorbeeld de PML-N.

Imran Khan heeft vanuit gevangenschap volgens Geo News gewaarschuwd dat "een regering vormen met gestolen stemmen" op een mislukking uitdraait. "Een dergelijke beroving minacht de burgers en leidt ook tot een economische neergang".

Meer uit Buitenland

Rusland geeft ruim 500 lichamen aan Oekraïne terug

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.

1 uur geleden
Trump: nummer twee Islamitische Staat uitgeschakeld in Nigeria

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

2 uur geleden
Man overleden door haaienbeet voor Australische westkust

PERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.

2 uur geleden
Kremlin: Poetin brengt komende week bezoek aan China

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.

3 uur geleden
Taiwan: wapenleveringen VS zijn hoeksteen van regionale vrede

TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.

5 uur geleden
Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

13 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

14 uur geleden