Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakistan naar regering met gedoogsteun na omstreden verkiezing

Pakistan naar regering met gedoogsteun na omstreden verkiezing

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Twee grote Pakistaanse politieke partijen hebben naar eigen zeggen overeenstemming bereikt over de vorming van een regering onder leiding van naar het zich laat aanzien Shehbaz Sharif. Hij was al eens premier, van april 2022 tot augustus 2023. Sharif is een voorman van de Pakistan Moslim Liga (PML-N). Bilawal Bhutto-Zardari van de Volkspartij (PPP) heeft gezegd dat er gedoogsteun komt voor Sharifs regering waar de PPP niet aan deelneemt met bijvoorbeeld ministers.

Shehbaz Sharif heeft gezegd dat de nieuwe coalitieregering niet alleen gedoogsteun van de PPP heeft, maar ook andere coalitiepartners zal bevatten. Samen kunnen ze volgens hem rekenen op twee derde van de zetels in het Pakistaanse lagerhuis.

De parlementsverkiezingen hebben afgelopen week geen duidelijke winnaar opgeleverd. De partij die bij de vorige verkiezingen de grootste werd, mocht van het hooggerechtshof nu niet meedoen. Het is de Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI, Pakistaanse Beweging voor Gerechtigheid) van ex-premier Imran Khan. Die is kort voor de verkiezingen tot gevangenisstraf veroordeeld. Veel aanhangers van de PTI deden als onafhankelijke kandidaten mee aan de verkiezingen. Er hebben opvallend veel onafhankelijke kandidaten een zetel gewonnen, meer zetels dan bijvoorbeeld de PML-N.

Imran Khan heeft vanuit gevangenschap volgens Geo News gewaarschuwd dat "een regering vormen met gestolen stemmen" op een mislukking uitdraait. "Een dergelijke beroving minacht de burgers en leidt ook tot een economische neergang".

Meer uit Buitenland

Duitse acteur Udo Kier op 81-jarige leeftijd overleden

BERLIJN (ANP) - De Duitse acteur Udo Kier is zondag op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn partner bevestigd aan vakblad Variety. Kier speelde de afgelopen zes decennia in meer dan tweehonderd films en series.

39 minuten geleden
Overlast voor reizigers door driedaagse ov-staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De driedaagse staking in België heeft gevolgen voor reizigers die naar of in België reizen. Maandag zou alleen het spoorwegpersoneel staken, maar medewerkers van bussen, metro en trams sloten zich ook aan. Daardoor rijden er niet alleen minder treinen, maar ook minder bussen, metro's en trams.

46 minuten geleden
Begrotingsakkoord in België na marathonoverleg

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever en zijn vicepremiers zijn het na een marathonoverleg eens geworden over de begroting. Ze overlegden ongeveer twintig uur.

1 uur geleden
Bekritiseerde lift op eiland bij Bali moet worden afgebroken

DENPASAR (ANP/DPA) - De gouverneur van Bali, Wayan Koster, heeft besloten dat een zwaar bekritiseerde lift naar een strand op het eiland Nusa Penida moet worden afgebroken. De ontwikkelaar van de ruim 180 meter hoge lift krijgt daar zes maanden de tijd voor. De bouw, die al voor 70 procent was voltooid, werd een maand geleden stilgelegd omdat de vergunningen niet in orde waren.

2 uur geleden
Bolsonaro: paranoïde door medicatie bij incident met enkelband

BRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro zegt dat hij medicijnen slikte die hem "paranoïde" maakten en ervoor zorgden dat hij last had van hallucinaties. Dat zou ervoor hebben gezorgd dat hij probeerde zijn enkelband te breken, liet Bolsonaro zondag aan een rechter weten. Hij ontkent dat er sprake was van een ontsnappingspoging.

4 uur geleden
Separatist wint presidentsverkiezing Servisch deel Bosnië nipt

SARAJEVO (ANP) - Een trouwe bondgenoot van de separatistische Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik heeft de presidentsverkiezingen in Srpska gewonnen. Volgens de eerste uitslagen kreeg Sinisa Karan 50,89 procent van de stemmen in de autonome Servische Republiek binnen Bosnië.

5 uur geleden
Meerdere doden bij Russische aanvallen op Charkiv

KYIV (ANP) - In Charkiv, de op een na grootste stad van Oekraïne, zijn zondag zeker vier mensen omgekomen. Dat gebeurde bij een "grootschalige" Russische droneaanval, meldt de burgemeester van Charkiv, Ihor Terechov. In de wijdere regio vielen volgens de gouverneur twaalf gewonden, onder wie twee kinderen van 11 en 12 jaar oud.

7 uur geleden