Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakistan naar regering met gedoogsteun na omstreden verkiezing

Pakistan naar regering met gedoogsteun na omstreden verkiezing

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Twee grote Pakistaanse politieke partijen hebben naar eigen zeggen overeenstemming bereikt over de vorming van een regering onder leiding van naar het zich laat aanzien Shehbaz Sharif. Hij was al eens premier, van april 2022 tot augustus 2023. Sharif is een voorman van de Pakistan Moslim Liga (PML-N). Bilawal Bhutto-Zardari van de Volkspartij (PPP) heeft gezegd dat er gedoogsteun komt voor Sharifs regering waar de PPP niet aan deelneemt met bijvoorbeeld ministers.

Shehbaz Sharif heeft gezegd dat de nieuwe coalitieregering niet alleen gedoogsteun van de PPP heeft, maar ook andere coalitiepartners zal bevatten. Samen kunnen ze volgens hem rekenen op twee derde van de zetels in het Pakistaanse lagerhuis.

De parlementsverkiezingen hebben afgelopen week geen duidelijke winnaar opgeleverd. De partij die bij de vorige verkiezingen de grootste werd, mocht van het hooggerechtshof nu niet meedoen. Het is de Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI, Pakistaanse Beweging voor Gerechtigheid) van ex-premier Imran Khan. Die is kort voor de verkiezingen tot gevangenisstraf veroordeeld. Veel aanhangers van de PTI deden als onafhankelijke kandidaten mee aan de verkiezingen. Er hebben opvallend veel onafhankelijke kandidaten een zetel gewonnen, meer zetels dan bijvoorbeeld de PML-N.

Imran Khan heeft vanuit gevangenschap volgens Geo News gewaarschuwd dat "een regering vormen met gestolen stemmen" op een mislukking uitdraait. "Een dergelijke beroving minacht de burgers en leidt ook tot een economische neergang".

Meer uit Buitenland

VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

3 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

6 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

6 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

7 uur geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

9 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

9 uur geleden
HRANA meldt ruim 2000 geverifieerde doden bij protesten Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.

9 uur geleden