Pakistan naar regering met gedoogsteun na omstreden verkiezing
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Twee grote Pakistaanse politieke partijen hebben naar eigen zeggen overeenstemming bereikt over de vorming van een regering onder leiding van naar het zich laat aanzien Shehbaz Sharif. Hij was al eens premier, van april 2022 tot augustus 2023. Sharif is een voorman van de Pakistan Moslim Liga (PML-N). Bilawal Bhutto-Zardari van de Volkspartij (PPP) heeft gezegd dat er gedoogsteun komt voor Sharifs regering waar de PPP niet aan deelneemt met bijvoorbeeld ministers.
Shehbaz Sharif heeft gezegd dat de nieuwe coalitieregering niet alleen gedoogsteun van de PPP heeft, maar ook andere coalitiepartners zal bevatten. Samen kunnen ze volgens hem rekenen op twee derde van de zetels in het Pakistaanse lagerhuis.
De parlementsverkiezingen hebben afgelopen week geen duidelijke winnaar opgeleverd. De partij die bij de vorige verkiezingen de grootste werd, mocht van het hooggerechtshof nu niet meedoen. Het is de Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI, Pakistaanse Beweging voor Gerechtigheid) van ex-premier Imran Khan. Die is kort voor de verkiezingen tot gevangenisstraf veroordeeld. Veel aanhangers van de PTI deden als onafhankelijke kandidaten mee aan de verkiezingen. Er hebben opvallend veel onafhankelijke kandidaten een zetel gewonnen, meer zetels dan bijvoorbeeld de PML-N.
Imran Khan heeft vanuit gevangenschap volgens Geo News gewaarschuwd dat "een regering vormen met gestolen stemmen" op een mislukking uitdraait. "Een dergelijke beroving minacht de burgers en leidt ook tot een economische neergang".
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
7 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
8 uur geleden