Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakistan moet verdachten moord Amerikaanse journalist vrijlaten

Pakistan moet verdachten moord Amerikaanse journalist vrijlaten

LAHORE (ANP/AFP/RTR) - Het Pakistaanse hooggerechtshof heeft de weg vrijgemaakt voor de vrijlating van vier mannen die waren veroordeeld wegens de moord op de Amerikaanse journalist Daniel Pearl. "Het hof heeft alle beschuldigde personen vrijgesproken en hun vrijlating bevolen", liet een justitiefunctionaris weten in een tekstbericht.

Het gaat onder meer om Ahmed Omar Saeed Sheikh, het vermeende brein achter het ontvoeren en doden van de Amerikaan. Pearl werkte voor de krant The Wall Street Journal toen hij in 2002 verdween in Karachi. Extremisten gaven later een video vrij waarin zijn onthoofding te zien was. De drie andere mannen die vrijkomen, worden gezien als handlangers.

Er ontstond vorig jaar al internationale ophef toen een rechtbank de doodstraf voor Sheikh omzette naar een lagere straf. Hij kon daardoor vrijkomen. Advocaten betogen dat hun cliënt als zondebok is gebruikt. De nabestaanden van Pearl houden vol dat de extremist wel degelijk een hoofdrol speelde bij de ontvoering en moord.

Verontwaardiging

De familie van Pearl reageerde woest op het nieuws dat de vier mannen vrijkomen. Nabestaanden zeggen in een verklaring dat "de vrijlating van deze moordenaars" journalisten en inwoners van Pakistan in gevaar brengt. Ze roepen de Amerikaanse regering op om in te grijpen.

Een woordvoerder van het Witte Huis reageerde later op de dag diep verontwaardigd op het Pakistaanse vonnis. "Een belediging van terrorismeslachtoffers waar dan ook". Zij gaf aan dat Washington de strijd voor gerechtigheid van Pearls familie steunt. Het Witte Huis roept de regering in Islamabad op om de juridische mogelijkheden te onderzoeken, waaronder de optie om de vrijgesproken mannen in de VS te berechten.

Meer uit Buitenland

Moskou noemt gesprek met VS-gezant nuttig en constructief

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moskou noemt de ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff nuttig en constructief. Ze bespraken het conflict in Oekraïne en het verbeteren van de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Rusland, aldus het Kremlin.

2 minuten geleden
VS-gezant spreekt drie uur met Russische president

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft ongeveer drie uur gesproken met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, melden Russische staatsmedia. De ontmoeting was twee dagen voor het verstrijken van de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump aan Rusland heeft gesteld om in te stemmen met vrede in Oekraïne of nieuwe maatregelen tegemoet te zien.

55 minuten geleden
Italië zet plan voor miljardenbrug naar Sicilië door

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering heeft ingestemd met een plan voor een brug naar Sicilië. Een technische commissie heeft het voorstel goedgekeurd, zegt minister van Transport Matteo Salvini.

1 uur geleden
EU roept op tot nieuwe dialoog over kernwapens

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie roept op tot een nieuwe dialoog over kernwapens nu Rusland weer dreigt met dergelijke wapens en de Verenigde Staten daarop reageren. Brussel benadrukt dat de laatste controlemogelijkheid voor de beheersing van kernwapens, het zogenoemde New START-verdrag, komende februari afloopt.

1 uur geleden
Brandbestrijders Frankrijk melden succes, maar vuur woedt verder

RIBAUTE/NARBONNE (ANP) - De grote bosbrand in het Zuid-Franse departement Aude breidt zich verder uit, mede door het droge hete weer en harde wind. Volgens de weersvoorspellingen blijven de ongunstige omstandigheden nog enige tijd aanhouden, met warmere temperaturen in aantocht. Maar in de gemeente waar de brand dinsdagmiddag is begonnen, Ribaute, meldt de burgemeester dat de brandbestrijders de brand meester zijn.

2 uur geleden
President Vladimir Poetin ontvangt Trumps gezant Steve Witkoff

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is in gesprek gegaan met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. President Donald Trump is geïrriteerd over het voortslepen van de strijd in Oekraïne. Hij beloofde voor zijn verkiezing tot staatshoofd al snel een einde aan de oorlog te maken.

3 uur geleden
Jordanië beschuldigt kolonisten van aanval op hulpkonvooi

AMMAN (ANP/RTR) - De Jordaanse regering zegt dat Joodse kolonisten een hulpkonvooi hebben aangevallen en geblokkeerd dat onderweg was van Jordanië naar de Gazastrook. Volgens Jordanië doet Israël niet genoeg om dergelijke incidenten te voorkomen. Volgens een regeringswoordvoerder moet Israël ingrijpen als kolonisten een hulpkonvooi proberen tegen te houden.

4 uur geleden