Pakistan hoopt op snel direct overleg tussen Iran en VS
ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
Sharif prees de inzet van president Donald Trump, die zelf zaterdag zei dat een voorlopig akkoord over vooral de Straat van Hormuz vrijwel rond was. Zijn minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio hoopt dat dit zondag al het geval is.
Pakistan wist te bereiken dat de strijdende partijen 8 april de wapens neerlegden. Het is nu de bedoeling dat dit bestand zestig dagen langer gaat duren. In die tijd kunnen Iran en de VS dan mogelijk met Pakistan als gastheer in directe onderhandelingen gaan voor een definitieve regeling van hun geschillen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd de relatie met Europese landen te willen herstellen. Poetin stelt dat Rusland niet wil dat er een situatie zoals die bij de Straat van Hormuz ontstaat bij de Oostzee.
28 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De Britse acteur Patrick Stewart is overleden. Hij stierf woensdag op 86-jarige leeftijd na een kort ziekbed, heeft zijn agent donderdag bekendgemaakt. Stewart was onder meer bekend van rollen in Star Trek en X-Men.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname gaat door met de uitzetting van 63 mennonieten uit Bolivia en Mexico, bevestigt de politiewoordvoerder donderdagmiddag lokale tijd. De kantonrechter heeft eerder op de dag besloten dat de mogelijke deportatie van de christelijke, traditionele landbouwers wel moet gebeuren volgens de wettelijke regels. De groep had in ongerept bosgebied zonder toestemming bomen gekapt en landbouwgronden aangelegd.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot waarschuwt dat premier Benjamin Netanyahu probeert om de uitslag van de verkiezingen verdacht te maken. Netanyahu's partij Likoed claimde dat de Arabische partijen de verkiezingen hadden "gestolen" door fraude te plegen, maar leverde daar geen bewijs voor.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken, Laurent Nuñez, heeft aangekondigd dat er zaterdag opnieuw 70.000 politieagenten ingezet zullen worden om de orde te handhaven bij protestacties. Nuñez stelt dat de betogingen een "zeer hoog risico" voor de openbare orde met zich meebrengen.
2 uur geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - In Bosnië en Herzegovina is een Italiaanse militaire helikopter neergestort. Meerdere inzittenden zijn omgekomen, meldt de EU-missie EUFOR waar het toestel onderdeel van was. Volgens het lokale ziekenhuis gaat het om vier doden en elf gewonden.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft tijdens haar eerste publieke optreden sinds haar terugkeer naar Venezuela Donald Trump bedankt. Volgens Machado heeft de Amerikaanse president de "poorten naar de vrijheid" geopend door president Nicolás Maduro gevangen te nemen.
3 uur geleden