Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakistaanse separatisten doden tientallen mensen

Pakistaanse separatisten doden tientallen mensen

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Separatistische militanten in het zuidwesten van Pakistan hebben meer dan vijftig mensen gedood bij gecoördineerde aanvallen op onder meer politiebureaus, spoorwegen en voertuigen. Het Beloetsjistan Bevrijdingsleger (BLA) heeft het geweld opgeëist.

De aanvallen vonden plaats in de arme provincie Beloetsjistan, aan de grens met Iran en Afghanistan. Daar hebben veiligheidsdiensten al langer te maken met sektarisch, etnisch en separatistisch geweld. Het BLA is de grootste van groepen etnische opstandelingen die zich verzetten tegen de centrale regering. De militanten vinden dat de regering de gas- en minerale bronnen in de provincie oneerlijk exploiteert.

Een groot deel van de doden viel bij een aanval op voertuigen op een snelweg. Daarbij kwamen 23 mensen om. Dertig tot veertig militanten stopten 22 bussen en vrachtwagens. Inzittenden moesten uitstappen en identiteitsbewijzen tonen. Personen uit de provincie Punjab werden doodgeschoten. Ook staken de aanvallers tientallen voertuigen in brand.

Explosieven

De militanten richtten zich ook op het spoor tussen Pakistan en Iran, en een spoorbrug tussen de provinciale hoofdstad Quetta en de rest van het land. Volgens de spoorwegen gingen daar explosieven af. Bij de spoorbrug liggen zes doden. Op ongeveer hetzelfde moment vielen de militanten politiebureaus aan. Ook daarbij vielen doden.

De veiligheidsdiensten hebben bij hun operaties tegen het BLA 21 militanten gedood. Hierbij zijn ook tien militairen en vier medewerkers van wetshandhavingsinstanties gestorven, meldt het Pakistaanse leger, dat spreekt van "laffe terreurdaden". Premier Shehbaz Sharif heeft gezworen dat de veiligheidstroepen zullen terugslaan en degenen die verantwoordelijk zijn terecht zullen staan.

Meer uit Buitenland

Verenigde Staten vallen Iran aan als vergeldingsactie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.

50 minuten geleden
Israël en Libanon sluiten nieuw akkoord na overleg in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.

3 uur geleden
Dodental na aardbevingen Venezuela loopt verder op tot 920

CARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.

4 uur geleden
Duitsland meet met 41,3 graden zijn hoogste temperatuur ooit

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.

5 uur geleden
Dodental Venezuela meer dan verdubbeld

CARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.

9 uur geleden
Israël geeft evacuatiebevel voor plaats in het zuiden van Libanon

EL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.

9 uur geleden
Reddingswerk Venezuela komt moeizaam op gang

LA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.

10 uur geleden