
Pakistaanse premier Khan is vertrouwen van parlement kwijt
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Pakistaanse parlement heeft het vertrouwen in premier Imran Khan opgezegd. In de nacht van zaterdag op zondag steunden 174 van de 342 afgevaardigden een motie van wantrouwen tegen het voormalig cricketidool. Dat heeft de plaatsvervangend voorzitter van het Lagerhuis bekendgemaakt. Maandag wordt een opvolger van Khan gekozen.
Khan is de eerste minister-president in de Pakistaanse geschiedenis die op deze manier ten val is gebracht. Hem werd slecht leiderschap verweten en incompetentie in economische kwesties. De prijzen voor onder meer levensmiddelen en brandstof zijn in het Aziatische land met ongeveer 220 miljoen inwoners gigantisch gestegen. De coronacrisis speelde daarbij een belangrijke rol.
De aanhangers van de regeringspartijen wachtten het resultaat niet af en verlieten voortijdig de vergaderzaal. Oppositieleider Shehbaz Sharif bedankte de aanwezigen voor hun steun in deze strijd. "Deze eensgezindheid zal Pakistan weer opbouwen", zei hij.
De Pakistaanse bevolking wachtte sinds de vroege morgenuren gespannen de stemming af. Het Hooggerechtshof had donderdag opdracht gegeven die te houden, nadat die bijna een week lang was getraineerd als ongrondwettelijk. Ook de parlementsvoorzitter Asad Qaiser, een vertrouweling van Khan, zorgde zaterdag steeds weer voor vertraging, totdat hij kort voor middernacht onverwacht zelf opstapte en daarmee de weg vrijmaakte voor stemming.
De regeringswijk in Islamabad werd toen het donker werd bewaakt door honderden veiligheidsfunctionarissen. De toegangswegen naar het parlementsgebouw waren al dagenlang geblokkeerd door containers uit angst voor gewelddadige protesten.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant in Brazilië moet zich melden bij het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken om uitleg te geven over de uitspraken van Donald Trump maandag. De Amerikaanse president Donald Trump noemde de vervolging van de rechts-populistische oud-president Jair Bolsonaro een heksenjacht. De Amerikaanse ambassade had het daarna ook over een "politieke vervolging".
9 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Hamas zegt bereid te zijn tien gijzelaars vrij te laten bij een staakt-het-vuren met Israël. Volgens de Palestijnse militante beweging verlopen de onderhandelingen momenteel moeizaam en zou dat komen door Israëlische "koppigheid".
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties opgelegd aan Francesca Albanese, de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken ,Marco Rubio, schrijft op X dat zij daarmee gestraft wordt voor haar "onwettige en schandalige pogingen" om Israëlische en Amerikaanse functionarissen en individuen te laten vervolgen.
10 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft opnieuw een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de afgezette president Yoon Suk-yeol wegens de militaire noodtoestand van december, bericht persbureau Yonhap. De politicus zat eerder bijna twee maanden vast in verband met het onderzoek naar de noodtoestand die hij uitriep.
11 uur geledenLOS GATOS (ANP) - De hitserie Queer Eye van Netflix stopt na tien seizoenen. Deadline meldt dat de laatste reeks binnenkort op de streamingdienst te zien is.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerleider Eyal Zamir zijn in de Gazastrook nu de "juiste omstandigheden" gecreëerd voor een deal met Hamas. Hij stelt dat die Palestijnse militante beweging nu dusdanig verzwakt is dat er gepraat kan worden over een overeenkomst over de vrijlating van de gijzelaars.
11 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens gaat de verkiezingsuitsluiting van Marine Le Pen niet terugdraaien. De Franse rechts-nationalistische politica werd eerder dit jaar veroordeeld voor het sjoemelen met EU-geld en lijkt daardoor niet te kunnen meedoen aan de volgende presidentsverkiezingen. Het hoger beroep in die zaak loopt nog, maar Le Pen hoopte dat het Europese hof in de tussentijd de verkiezingsuitsluiting zou schrappen.
13 uur geleden