Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakistaanse premier Khan is vertrouwen van parlement kwijt

Pakistaanse premier Khan is vertrouwen van parlement kwijt

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Pakistaanse parlement heeft het vertrouwen in premier Imran Khan opgezegd. In de nacht van zaterdag op zondag steunden 174 van de 342 afgevaardigden een motie van wantrouwen tegen het voormalig cricketidool. Dat heeft de plaatsvervangend voorzitter van het Lagerhuis bekendgemaakt. Maandag wordt een opvolger van Khan gekozen.

Khan is de eerste minister-president in de Pakistaanse geschiedenis die op deze manier ten val is gebracht. Hem werd slecht leiderschap verweten en incompetentie in economische kwesties. De prijzen voor onder meer levensmiddelen en brandstof zijn in het Aziatische land met ongeveer 220 miljoen inwoners gigantisch gestegen. De coronacrisis speelde daarbij een belangrijke rol.

De aanhangers van de regeringspartijen wachtten het resultaat niet af en verlieten voortijdig de vergaderzaal. Oppositieleider Shehbaz Sharif bedankte de aanwezigen voor hun steun in deze strijd. "Deze eensgezindheid zal Pakistan weer opbouwen", zei hij.

De Pakistaanse bevolking wachtte sinds de vroege morgenuren gespannen de stemming af. Het Hooggerechtshof had donderdag opdracht gegeven die te houden, nadat die bijna een week lang was getraineerd als ongrondwettelijk. Ook de parlementsvoorzitter Asad Qaiser, een vertrouweling van Khan, zorgde zaterdag steeds weer voor vertraging, totdat hij kort voor middernacht onverwacht zelf opstapte en daarmee de weg vrijmaakte voor stemming.

De regeringswijk in Islamabad werd toen het donker werd bewaakt door honderden veiligheidsfunctionarissen. De toegangswegen naar het parlementsgebouw waren al dagenlang geblokkeerd door containers uit angst voor gewelddadige protesten.

Meer uit Buitenland

Lula gaat Poetin aanmoedigen om zelf met Zelensky te komen praten

BEIJING (ANP/AFP) - De Braziliaanse president gaat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin aansporen deze week zelf naar onderhandelingen te gaan met Oekraïne. Luiz Inácio Lula da Silva kondigde dat aan tijdens een persconferentie in Beijing, waar hij internationaal overleg heeft bijgewoond. Hij maakt nog een stop in Moskou voordat hij terugkeert naar Brazilië.

2 uur geleden
Kramer vs. Kramer-regisseur Robert Benton (92) overleden

NEW YORK (ANP) - Regisseur Robert Benton, bekend van de film Kramer vs. Kramer, is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn manager aan The New York Times. Benton stierf zondag in zijn huis in New York, een doodsoorzaak wordt niet gemeld.

2 uur geleden
NYT: Iran stelt VS regionale nucleaire samenwerking voor

TEHERAN (ANP) - Iran heeft achter gesloten deuren een nieuw voorstel gedaan om een deal met de Verenigde Staten te kunnen sluiten over het eigen nucleaire programma. Het land wil bij de verrijking van uranium samenwerken met andere landen in de regio en Amerikaanse investeerders, zeggen Iraanse bronnen tegen de krant The New York Times.

2 uur geleden
Socialisten in Albanië boeken grote verkiezingsoverwinning

TIRANA (ANP/AFP) - De Socialistische Partij van de Albanese premier Edi Rama heeft een grote overwinning behaald bij de parlementsverkiezingen en daarmee zijn vierde termijn veiliggesteld, blijkt uit de officiële resultaten. De Socialistische Partij behaalde zondag 52,1 procent van de stemmen, tegenover 34,2 procent voor een alliantie van oppositiepartijen onder leiding van zijn belangrijkste rivaal Sali Berisha.

3 uur geleden
Progressieve oud-president José Mujica (89) van Uruguay overleden

MONTEVIDEO (ANP/DPA) - José Mujica, van 2010 tot 2015 president van Uruguay, is op 89-jarige leeftijd overleden, maakte de Uruguayaanse president Yamandú Orsi dinsdag bekend. Mujica stierf aan slokdarmkanker, die dusdanig was uitgezaaid dat hij niet langer werd behandeld.

3 uur geleden
Trump: Qatar geeft vliegtuig niet aan mij, maar aan de luchtmacht

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn voornemen om een luxe jet als geschenk van Qatar aan te nemen verdedigd. "De Boeing 747 wordt geschonken aan de Amerikaanse luchtmacht, niet aan mij!" schreef Trump op Truth Social. "Het is een geschenk van een land, Qatar, dat we al jaren succesvol verdedigen." De Verenigde Staten hebben een grote militaire basis in Qatar.

3 uur geleden
Menendez-broers alsnog in aanmerking voor vervroegde vrijlating

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Lyle en Erik Menendez, die 35 jaar gevangenisstraf hebben uitgezeten voor de moord op hun ouders in 1989, hebben dinsdag tijdens een hoorzitting te horen gekregen dat ze in aanmerking komen voor voorwaardelijke vrijlating. De broers zitten sinds 1990 vast en kregen in 1996 levenslange gevangenisstraffen zonder mogelijkheid tot voorwaardelijke vrijlating.

3 uur geleden