Pakistaanse politie kondigt huiszoeking bij Imran Khan aan
LAHORE (ANP/RTR) - De Pakistaanse politie heeft aangekondigd het huis van oud-premier Imran Khan vrijdag te doorzoeken. De autoriteiten beschuldigen Khan ervan veertig van zijn aanhangers te verbergen die zij als "terroristen" beschouwen.
Amir Mir, informatieminister van de deelstaat Punjab, zegt tegen persbureau Reuters dat honderden politieagenten zullen meedoen aan de zoekactie. De politie is op zoek naar aanhangers die worden beschuldigd van het bestormen en beschadigen van overheidsgebouwen.
Khan ontkent geweldplegers in zijn huis onderdak te bieden en zei eerder dat de autoriteiten zijn huis mogen doorzoeken als ze daar een huiszoekingsbevel voor hebben. Op donderdag liet hij al een aantal journalisten naar binnen om in delen van zijn huis "te zoeken naar terroristen".
Khan kwam vorige week vrijdag op borgtocht vrij nadat hij eerder deze maand was opgepakt voor omkoping. Dat leidde tot grote protesten in Pakistan, waarbij zeker acht doden vielen en duizenden mensen werden gearresteerd.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
6 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
6 uur geleden