Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakistaanse politie kondigt huiszoeking bij Imran Khan aan

Pakistaanse politie kondigt huiszoeking bij Imran Khan aan

LAHORE (ANP/RTR) - De Pakistaanse politie heeft aangekondigd het huis van oud-premier Imran Khan vrijdag te doorzoeken. De autoriteiten beschuldigen Khan ervan veertig van zijn aanhangers te verbergen die zij als "terroristen" beschouwen.

Amir Mir, informatieminister van de deelstaat Punjab, zegt tegen persbureau Reuters dat honderden politieagenten zullen meedoen aan de zoekactie. De politie is op zoek naar aanhangers die worden beschuldigd van het bestormen en beschadigen van overheidsgebouwen.

Khan ontkent geweldplegers in zijn huis onderdak te bieden en zei eerder dat de autoriteiten zijn huis mogen doorzoeken als ze daar een huiszoekingsbevel voor hebben. Op donderdag liet hij al een aantal journalisten naar binnen om in delen van zijn huis "te zoeken naar terroristen".

Khan kwam vorige week vrijdag op borgtocht vrij nadat hij eerder deze maand was opgepakt voor omkoping. Dat leidde tot grote protesten in Pakistan, waarbij zeker acht doden vielen en duizenden mensen werden gearresteerd.

Meer uit Buitenland

Israël roept op tot evacuatie van Libanese kuststad Tyrus

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.

25 minuten geleden
Iran bevestigt doorlaten schepen met essentiële waar naar Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.

43 minuten geleden
Oekraïne: doden door Russische aanval op markt

NIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.

2 uur geleden
VN-Veiligheidsraad stemt volgende week over Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.

3 uur geleden
Dode en tientallen gewonden door incident in stadion Lima

LIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.

7 uur geleden
Tientallen gewonden in stadion in Lima na instorten 'constructie'

LIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.

9 uur geleden
Meerdere aanvallen in Midden-Oosten gemeld

TEHERAN/TEL AVIV/MANAMA (ANP) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw aanvallen over en weer. Israël laat weten dat er vanuit Iran raketten zijn afgevuurd op het land. Dat gebeurde de afgelopen weken vrijwel dagelijks. Het Israëlische leger liet zaterdagochtend vroeg weten doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet aan te vallen. Journalisten van persbureau AFP meldden daar explosies.

10 uur geleden