Pakistaanse politie kondigt huiszoeking bij Imran Khan aan
LAHORE (ANP/RTR) - De Pakistaanse politie heeft aangekondigd het huis van oud-premier Imran Khan vrijdag te doorzoeken. De autoriteiten beschuldigen Khan ervan veertig van zijn aanhangers te verbergen die zij als "terroristen" beschouwen.
Amir Mir, informatieminister van de deelstaat Punjab, zegt tegen persbureau Reuters dat honderden politieagenten zullen meedoen aan de zoekactie. De politie is op zoek naar aanhangers die worden beschuldigd van het bestormen en beschadigen van overheidsgebouwen.
Khan ontkent geweldplegers in zijn huis onderdak te bieden en zei eerder dat de autoriteiten zijn huis mogen doorzoeken als ze daar een huiszoekingsbevel voor hebben. Op donderdag liet hij al een aantal journalisten naar binnen om in delen van zijn huis "te zoeken naar terroristen".
Khan kwam vorige week vrijdag op borgtocht vrij nadat hij eerder deze maand was opgepakt voor omkoping. Dat leidde tot grote protesten in Pakistan, waarbij zeker acht doden vielen en duizenden mensen werden gearresteerd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorig jaar een aanbod van Oekraïne laten liggen om onder meer onderscheppingsdrones te leveren, zegt president Volodymyr Zelensky. Om zulke verdedigingswapens tegen bijvoorbeeld Iraanse Shaheds zitten de VS en zijn bondgenoten in het Midden-Oosten te springen sinds Iran ze bestookt.
8 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moslimextremisten die twee jaar geleden 149 concertgangers doodden in de buurt van Moskou moeten levenslang de gevangenis in. De terreuraanslag op Crocus City Hall was de bloedigste in Rusland in tientallen jaren.
52 minuten geledenROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese Nationaal Volkscongres heeft een wet goedgekeurd die de "etnische eenheid" in het land moet versterken. De Chinese regering wil zo de "samenhang versterken". Deskundigen en activisten maken zich zorgen dat de wet slecht kan uitpakken voor minderheden in het land, zoals de Oeigoeren of de inwoners van Taiwan en Tibet.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.
4 uur geledenMANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.
4 uur geledenDAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.
5 uur geleden