Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakistaanse oud-premier Sharif claimt verkiezingsoverwinning

Pakistaanse oud-premier Sharif claimt verkiezingsoverwinning

ISLAMABAD (ANP/DPA/AFP) - De partij van de Pakistaanse oud-premier Nawaz Sharif heeft de overwinning opgeëist bij de parlementsverkiezingen van donderdag. De stembussen zijn om 17.00 uur plaatselijke tijd (13.00 uur Nederlandse tijd) gesloten na een chaotische dag met incidenten en beschuldigingen van fraude.

De Pakistaanse autoriteiten sloten vroeg de mobiele telefoondiensten af om de veiligheid te handhaven. Maar volgens activisten zorgde dat ervoor dat sommige mensen hun stem niet konden uitbrengen. Pakistanen moeten via een berichtensysteem bevestigen dat ze hebben gestemd bij het stembureau waar ze ingeschreven staan als kiezer.

Volgens de autoriteiten moest worden opgetreden door de aanslagen van woensdag, toen zeker 28 mensen om het leven kwamen door explosies, die zijn opgeëist door terreurgroep Islamitische Staat. Ook donderdag waren er volgens de politie "veiligheidsincidenten" waarbij ten minste zeven agenten zijn gedood. In de separatistische regio Balochistan waren ook een aantal kleine explosies waardoor twee mensen gewond raakten.

De 74-jarige Sharif was van tevoren al de favoriet voor de overwinning, met name omdat de grootste tegenkandidaat Imran Khan in de gevangenis zit. Sharif was al drie keer eerder premier, voor het laatst tussen 2013 en 2017.

Meer uit Buitenland

Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

53 minuten geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

6 uur geleden
Trump geeft bestuur Kennedy Center op na beslissing rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.

6 uur geleden
Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

10 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

15 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

16 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

17 uur geleden