Pakistaanse oud-premier Sharif claimt verkiezingsoverwinning
ISLAMABAD (ANP/DPA/AFP) - De partij van de Pakistaanse oud-premier Nawaz Sharif heeft de overwinning opgeëist bij de parlementsverkiezingen van donderdag. De stembussen zijn om 17.00 uur plaatselijke tijd (13.00 uur Nederlandse tijd) gesloten na een chaotische dag met incidenten en beschuldigingen van fraude.
De Pakistaanse autoriteiten sloten vroeg de mobiele telefoondiensten af om de veiligheid te handhaven. Maar volgens activisten zorgde dat ervoor dat sommige mensen hun stem niet konden uitbrengen. Pakistanen moeten via een berichtensysteem bevestigen dat ze hebben gestemd bij het stembureau waar ze ingeschreven staan als kiezer.
Volgens de autoriteiten moest worden opgetreden door de aanslagen van woensdag, toen zeker 28 mensen om het leven kwamen door explosies, die zijn opgeëist door terreurgroep Islamitische Staat. Ook donderdag waren er volgens de politie "veiligheidsincidenten" waarbij ten minste zeven agenten zijn gedood. In de separatistische regio Balochistan waren ook een aantal kleine explosies waardoor twee mensen gewond raakten.
De 74-jarige Sharif was van tevoren al de favoriet voor de overwinning, met name omdat de grootste tegenkandidaat Imran Khan in de gevangenis zit. Sharif was al drie keer eerder premier, voor het laatst tussen 2013 en 2017.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
5 uur geledenWASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.
5 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.
5 uur geleden