Pakistaanse oud-premier Sharif claimt verkiezingsoverwinning
ISLAMABAD (ANP/DPA/AFP) - De partij van de Pakistaanse oud-premier Nawaz Sharif heeft de overwinning opgeëist bij de parlementsverkiezingen van donderdag. De stembussen zijn om 17.00 uur plaatselijke tijd (13.00 uur Nederlandse tijd) gesloten na een chaotische dag met incidenten en beschuldigingen van fraude.
De Pakistaanse autoriteiten sloten vroeg de mobiele telefoondiensten af om de veiligheid te handhaven. Maar volgens activisten zorgde dat ervoor dat sommige mensen hun stem niet konden uitbrengen. Pakistanen moeten via een berichtensysteem bevestigen dat ze hebben gestemd bij het stembureau waar ze ingeschreven staan als kiezer.
Volgens de autoriteiten moest worden opgetreden door de aanslagen van woensdag, toen zeker 28 mensen om het leven kwamen door explosies, die zijn opgeëist door terreurgroep Islamitische Staat. Ook donderdag waren er volgens de politie "veiligheidsincidenten" waarbij ten minste zeven agenten zijn gedood. In de separatistische regio Balochistan waren ook een aantal kleine explosies waardoor twee mensen gewond raakten.
De 74-jarige Sharif was van tevoren al de favoriet voor de overwinning, met name omdat de grootste tegenkandidaat Imran Khan in de gevangenis zit. Sharif was al drie keer eerder premier, voor het laatst tussen 2013 en 2017.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
5 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
6 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
6 uur geleden