Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakistaanse oud-premier Sharif claimt verkiezingsoverwinning

Pakistaanse oud-premier Sharif claimt verkiezingsoverwinning

ISLAMABAD (ANP/DPA/AFP) - De partij van de Pakistaanse oud-premier Nawaz Sharif heeft de overwinning opgeëist bij de parlementsverkiezingen van donderdag. De stembussen zijn om 17.00 uur plaatselijke tijd (13.00 uur Nederlandse tijd) gesloten na een chaotische dag met incidenten en beschuldigingen van fraude.

De Pakistaanse autoriteiten sloten vroeg de mobiele telefoondiensten af om de veiligheid te handhaven. Maar volgens activisten zorgde dat ervoor dat sommige mensen hun stem niet konden uitbrengen. Pakistanen moeten via een berichtensysteem bevestigen dat ze hebben gestemd bij het stembureau waar ze ingeschreven staan als kiezer.

Volgens de autoriteiten moest worden opgetreden door de aanslagen van woensdag, toen zeker 28 mensen om het leven kwamen door explosies, die zijn opgeëist door terreurgroep Islamitische Staat. Ook donderdag waren er volgens de politie "veiligheidsincidenten" waarbij ten minste zeven agenten zijn gedood. In de separatistische regio Balochistan waren ook een aantal kleine explosies waardoor twee mensen gewond raakten.

De 74-jarige Sharif was van tevoren al de favoriet voor de overwinning, met name omdat de grootste tegenkandidaat Imran Khan in de gevangenis zit. Sharif was al drie keer eerder premier, voor het laatst tussen 2013 en 2017.

Meer uit Buitenland

Parlement Israël keurt omstreden wet over doodstraf goed

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.

33 minuten geleden
Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, meldden nieuwsmedia Waterkant en StarNieuws. Hij zou maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.

56 minuten geleden
Mexicaanse immigrant overleden in ICE-detentiecentrum VS

ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.

2 uur geleden
Opnieuw Iraanse raket neergehaald boven Turkije

ANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.

3 uur geleden
Duitsland en Syrië willen grootschalige terugkeer vluchtelingen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.

3 uur geleden
Celstraf en geldboete voor kapitein vermeende schaduwvloottanker

BREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.

5 uur geleden
Twee Chinese containerschepen varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.

6 uur geleden