Pakistaanse oud-premier Sharif claimt verkiezingsoverwinning
ISLAMABAD (ANP/DPA/AFP) - De partij van de Pakistaanse oud-premier Nawaz Sharif heeft de overwinning opgeëist bij de parlementsverkiezingen van donderdag. De stembussen zijn om 17.00 uur plaatselijke tijd (13.00 uur Nederlandse tijd) gesloten na een chaotische dag met incidenten en beschuldigingen van fraude.
De Pakistaanse autoriteiten sloten vroeg de mobiele telefoondiensten af om de veiligheid te handhaven. Maar volgens activisten zorgde dat ervoor dat sommige mensen hun stem niet konden uitbrengen. Pakistanen moeten via een berichtensysteem bevestigen dat ze hebben gestemd bij het stembureau waar ze ingeschreven staan als kiezer.
Volgens de autoriteiten moest worden opgetreden door de aanslagen van woensdag, toen zeker 28 mensen om het leven kwamen door explosies, die zijn opgeëist door terreurgroep Islamitische Staat. Ook donderdag waren er volgens de politie "veiligheidsincidenten" waarbij ten minste zeven agenten zijn gedood. In de separatistische regio Balochistan waren ook een aantal kleine explosies waardoor twee mensen gewond raakten.
De 74-jarige Sharif was van tevoren al de favoriet voor de overwinning, met name omdat de grootste tegenkandidaat Imran Khan in de gevangenis zit. Sharif was al drie keer eerder premier, voor het laatst tussen 2013 en 2017.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft in zijn nieuwjaarstoespraak de troepen geprezen die momenteel strijden in een "vreemd land" - hoogstwaarschijnlijk Oekraïne. In de boodschap, die donderdag door staatspersagentschap KCNA werd verspreid, onderstreepte hij de onverwoestbare alliantie met Rusland.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft fel uitgehaald naar acteur George Clooney, nadat bekend was geworden dat de Hollywoodster de Franse nationaliteit heeft gekregen. Trump greep het nieuws aan om zowel de acteur als de Franse regering te bekritiseren.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Nationale Garde terug uit Chicago, Los Angeles en Portland, meldt hij op Truth Social. De Amerikaanse reservetroepen waren naar die steden gestuurd omdat de gewelddadige criminaliteit er uit de hand zou zijn gelopen. De Democratische bestuurders van de steden wezen erop dat de criminaliteit juist dalende was.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.
8 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.
9 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.
11 uur geleden