Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakistaanse oud-premier Khan veroordeeld tot gevangenisstraf

Pakistaanse oud-premier Khan veroordeeld tot gevangenisstraf

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Een Pakistaanse rechtbank heeft oud-premier Imran Khan in een corruptiezaak veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De politie arresteerde de politicus vervolgens in zijn huis in Lahore. Khan zat eerder dit jaar ook al vast en dat leidde toen tot bloedige rellen en duizenden arrestaties.

De voormalige cricketster wordt verweten dat hij zichzelf zou hebben verrijkt tijdens zijn premierschap. Er zouden cadeaus zijn doorverkocht die tijdens buitenlandse reizen waren ontvangen en volgens de autoriteiten eigendom waren van de staat. Het ging volgens overheidsfunctionarissen onder meer om horloges die cadeau waren gedaan door een koninklijke familie.

De veroordeling betekent volgens de Pakistaanse regering dat de populaire Khan niet kan meedoen aan de komende verkiezingen. Die zijn naar verwachting in november. De politicus moest vorig jaar vroegtijdig opstappen als premier vanwege een motie van wantrouwen. Hij zegt zelf dat het machtige Pakistaanse leger hem tegenwerkt.

Hoger beroep

De strijdkrachten hebben in kernmacht Pakistan al decennia grote politieke invloed. Khan kreeg volgens waarnemers in 2018 steun van het leger in aanloop naar zijn verkiezing als premier, maar zou later in conflict zijn geraakt met de legertop. Hij hoopt op een politieke comeback en heeft tijdens zijn campagne openlijk kritiek geuit op de strijdkrachten.

De 70-jarige Khan is verwikkeld in meerdere strafzaken die hij politiek gemotiveerd noemt. Hij zegt al langer dat de autoriteiten hem achter de tralies proberen te krijgen om te voorkomen dat hij dit jaar kan meedoen aan de verkiezingen. De advocaten van de oud-premier hebben aangekondigd dat ze direct in beroep gaan tegen zijn veroordeling.

Straatprotesten tegen aanhouding

Aanhangers van Khan gingen eerder dit jaar massaal de straat op toen Khan korte tijd vastzat. Dat leidde tot gewelddadige confrontaties tussen betogers en veiligheidstroepen. Dit keer verscheen na de arrestatie van Khan een tekst- en videoboodschap van de oud-premier op berichtendienst X. Hij vroeg aanhangers om "niet stilletjes thuis te blijven" en vreedzaam te demonstreren voor hun democratische rechten.

"Ik verwacht te worden aangehouden. Daarom is dit bericht voor mijn arrestatie opgenomen", legt Khan uit. Hij roept zijn medestanders op "vreedzaam, standvastig en sterk" te blijven.

Meer uit Buitenland

Thailand en Cambodja raken weer slaags

BANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.

1 uur geleden
Politie Nedersaksen ontruimt kerstmarkt na melding man met wapen

DUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.

2 uur geleden
VS-gezant Witkoff ontmoet Zelensky en Europese leiders in Berlijn

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.

3 uur geleden
Duitsland bekritiseert Israël om nieuwe nederzettingen Westoever

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.

4 uur geleden
In beslag genomen Venezolaans schip onderweg naar Houston

HOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.

5 uur geleden
CBS: oppositieleidster Machado wil druk VS voor vertrek Maduro

WASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.

5 uur geleden
Koning Charles: behandeling tegen kanker kan worden afgebouwd

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.

8 uur geleden