Pakistaanse oud-premier Khan na vrijlating weer thuis in Lahore
LAHORE (ANP/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan is zaterdagochtend aangekomen bij zijn huis in Lahore. Hij werd opgewacht door zeker honderd aanhangers die zijn vrijlating vierden, vier dagen na Khans arrestatie wegens corruptie.
Het hooggerechtshof in Pakistan oordeelde donderdag dat Khan onwettig was opgepakt en dat hij daarom weer moest worden vrijgelaten. Zijn arrestatie leidde in het hele land tot protesten en confrontaties met de politie. Zeker negen mensen kwamen om en meer dan 4000 mensen werden gearresteerd, onder wie kopstukken van Khans partij.
Khan verklaart de grote onrust door de manier waarop hij behandeld is. "De leider van de grootste partij van het land was ontvoerd uit een rechtbank, en dat voor het oog van het hele land. Ze hebben me als terrorist behandeld, daar moest wel een reactie op komen."
Khans aanhangers verwelkomen de oud-premier in Lahore door rozenblaadjes over zijn auto te gooien. Zij zien deze dag als een overwinning, maar zijn bang dat de autoriteiten achter hem aan zullen blijven komen. De minister van Binnenlandse Zaken zei zich aan de uitspraak van het hooggerechtshof te zullen houden, maar als er een mogelijkheid is om Khan op te pakken dan zal hij die inderdaad met beide handen aanpakken. Khan wordt in tientallen zaken verdacht van corruptie en terrorisme.
Khan werd in 2018 premier van Pakistan, maar moest ruim een jaar geleden vertrekken na een motie van wantrouwen. De oud-cricketspeler pleit sindsdien voor vervroegde verkiezingen en organiseert ook protesten. Verkiezingen staan gepland voor het najaar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.
7 uur geledenEL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.
7 uur geledenLA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.
8 uur geledenSIMFEROPOL (ANP/RTR/AFP) - Op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim is de noodtoestand uitgeroepen. Dat gebeurde vanwege economische problemen, zegt regionale leider Sergej Aksonjov op sociale media.
9 uur geleden