Pakistaanse oud-premier Khan krijgt 14 jaar cel in corruptiezaak
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan (72) heeft veertien jaar gevangenisstraf gekregen in een corruptiezaak. Zijn vrouw, Bushra Bibi, is eveneens veroordeeld, maar tot een lagere straf van zeven jaar.
De zaak draait om een non-profitorganisatie, de Al-Qadir Trust, die het koppel oprichtte tijdens Khans premierschap tussen 2018 en 2022. Volgens aanklagers was dit een dekmantel voor Khan om grond als steekpenning te ontvangen van een projectontwikkelaar. Khans partij beweert dat de grond niet voor persoonlijk gewin was bedoeld, maar voor een spiritueel educatief instituut.
De 72-jarige Khan zit sinds augustus 2023 vast in een gevangenis bij de hoofdstad Islamabad. Hij is sinds het einde van zijn premierschap het onderwerp van meerdere onderzoeken. De voormalige cricketspeler wordt daarin beschuldigd van onder meer corruptie, machtsmisbruik en opruiing. Khans vrouw was op borgtocht vrij, maar is inmiddels aangehouden.
Meer uit Buitenland
ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
29 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
3 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
16 uur geleden