Pakistaanse oud-premier Khan krijgt 14 jaar cel in corruptiezaak
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan (72) heeft veertien jaar gevangenisstraf gekregen in een corruptiezaak. Zijn vrouw, Bushra Bibi, is eveneens veroordeeld, maar tot een lagere straf van zeven jaar.
De zaak draait om een non-profitorganisatie, de Al-Qadir Trust, die het koppel oprichtte tijdens Khans premierschap tussen 2018 en 2022. Volgens aanklagers was dit een dekmantel voor Khan om grond als steekpenning te ontvangen van een projectontwikkelaar. Khans partij beweert dat de grond niet voor persoonlijk gewin was bedoeld, maar voor een spiritueel educatief instituut.
De 72-jarige Khan zit sinds augustus 2023 vast in een gevangenis bij de hoofdstad Islamabad. Hij is sinds het einde van zijn premierschap het onderwerp van meerdere onderzoeken. De voormalige cricketspeler wordt daarin beschuldigd van onder meer corruptie, machtsmisbruik en opruiing. Khans vrouw was op borgtocht vrij, maar is inmiddels aangehouden.
Meer uit Buitenland
METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
8 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
10 uur geleden