Pakistaanse oud-premier Khan krijgt 14 jaar cel in corruptiezaak
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan (72) heeft veertien jaar gevangenisstraf gekregen in een corruptiezaak. Zijn vrouw, Bushra Bibi, is eveneens veroordeeld, maar tot een lagere straf van zeven jaar.
De zaak draait om een non-profitorganisatie, de Al-Qadir Trust, die het koppel oprichtte tijdens Khans premierschap tussen 2018 en 2022. Volgens aanklagers was dit een dekmantel voor Khan om grond als steekpenning te ontvangen van een projectontwikkelaar. Khans partij beweert dat de grond niet voor persoonlijk gewin was bedoeld, maar voor een spiritueel educatief instituut.
De 72-jarige Khan zit sinds augustus 2023 vast in een gevangenis bij de hoofdstad Islamabad. Hij is sinds het einde van zijn premierschap het onderwerp van meerdere onderzoeken. De voormalige cricketspeler wordt daarin beschuldigd van onder meer corruptie, machtsmisbruik en opruiing. Khans vrouw was op borgtocht vrij, maar is inmiddels aangehouden.
Meer uit Buitenland
MUSCAT (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun eerste overleg sinds lange tijd beëindigd. Volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken is afgesproken door te gaan met de onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.
6 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.
7 uur geleden