Pakistaanse oud-premier Khan krijgt 14 jaar cel in corruptiezaak
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan (72) heeft veertien jaar gevangenisstraf gekregen in een corruptiezaak. Zijn vrouw, Bushra Bibi, is eveneens veroordeeld, maar tot een lagere straf van zeven jaar.
De zaak draait om een non-profitorganisatie, de Al-Qadir Trust, die het koppel oprichtte tijdens Khans premierschap tussen 2018 en 2022. Volgens aanklagers was dit een dekmantel voor Khan om grond als steekpenning te ontvangen van een projectontwikkelaar. Khans partij beweert dat de grond niet voor persoonlijk gewin was bedoeld, maar voor een spiritueel educatief instituut.
De 72-jarige Khan zit sinds augustus 2023 vast in een gevangenis bij de hoofdstad Islamabad. Hij is sinds het einde van zijn premierschap het onderwerp van meerdere onderzoeken. De voormalige cricketspeler wordt daarin beschuldigd van onder meer corruptie, machtsmisbruik en opruiing. Khans vrouw was op borgtocht vrij, maar is inmiddels aangehouden.
Meer uit Buitenland
MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.
5 uur geledenMALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".
7 uur geledenSTAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.
9 uur geledenMILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.
9 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."
10 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.
11 uur geleden