Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakistaanse oud-premier Khan blijft langer vastzitten

Pakistaanse oud-premier Khan blijft langer vastzitten

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan blijft acht dagen langer vastzitten, meldt de Pakistaanse nieuwszender Geo News. Hij werd dinsdag aangehouden in een zaak rond illegale afspraken met een vastgoedondernemer.

De zitting vond wegens veiligheidsredenen plaats in het hoofdkwartier van de politie in Islamabad, omdat Khans aanhangers overheidsgebouwen hadden aangevallen. In dezelfde rechtbank werd de 70-jarige politicus ook formeel aangeklaagd omdat hij tijdens zijn premierschap illegaal staatscadeaus zou hebben verkocht. Volgens Khan zijn alle beschuldigingen tegen hem politiek gemotiveerd.

Na de arrestatie vonden op meerdere plekken in Pakistan onlusten plaats. Daarbij vielen volgens Khans partij vier doden. De provincie Punjab, waar 945 arrestaties plaatsvonden, mag nu van de regering militairen inzetten. Ook een andere provincie heeft de regering gevraagd om de inzet van het leger.

Khan werd in 2018 premier van Pakistan, maar moest ruim een jaar geleden vertrekken na een motie van wantrouwen. Hij pleit sindsdien voor vervroegde verkiezingen en organiseert ook protesten. De politicus wordt nog door veel Pakistanen gesteund, ondanks dat hij wordt onderzocht in tientallen zaken die betrekking hebben tot onder meer corruptie en terrorisme.

Meer uit Buitenland

Rusland: nieuwe sancties VS maken vredesdeal Oekraïne lastiger

MOSKOU (ANP/RTR) - Nieuwe Amerikaanse sancties tegen Rusland gaan het lastiger maken om tot een vredesakkoord in Oekraïne te komen, meldt het Kremlin. De Verenigde Staten namen woensdag een ingrijpend sanctiepakket tegen Rusland aan. "Het valt in de categorie onvriendelijke daden", aldus woordvoerder Dmitri Peskov.

53 minuten geleden
Canadese premier verwelkomt idee van geassocieerd lidmaatschap EU

STRAATSBURG (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen verwelkomd om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de Europese Unie te maken. Hij zei tijdens een toespraak in het Europees Parlement dat Canada en de EU samen sterker staan en van elkaar kunnen profiteren.

1 uur geleden
Palestijnse Autoriteit: weigering VS-visum aan Abbas ongegrond

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse Autoriteit heeft felle kritiek geuit op het besluit van de VS om geen visa te verlenen aan haar functionarissen. De Palestijnse president Mahmoud Abbas en andere functionarissen kunnen hierdoor niet aanwezig zijn bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York volgende week.

1 uur geleden
VN-missie: VS mogelijk achter oorlogsmisdaden in Iran

GENÈVE (ANP/RTR) - De VN-missie in Iran stelt dat er "redelijke gronden" zijn om aan te nemen dat de Verenigde Staten verantwoordelijk waren voor dodelijke aanvallen op een school en een sportcomplex afgelopen februari in Iran. Deze daden worden beschouwd als mogelijke oorlogsmisdaden.

2 uur geleden
Brussel wil maximale schermtijd van 1 uur voor kinderen

STRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.

3 uur geleden
Zelensky wijst tijdelijke procureur-generaal aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.

3 uur geleden
Tientallen millimeters regen zorgen voor wateroverlast in Spanje

VALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.

3 uur geleden