Pakistaanse oud-premier Khan blijft langer vastzitten
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan blijft acht dagen langer vastzitten, meldt de Pakistaanse nieuwszender Geo News. Hij werd dinsdag aangehouden in een zaak rond illegale afspraken met een vastgoedondernemer.
De zitting vond wegens veiligheidsredenen plaats in het hoofdkwartier van de politie in Islamabad, omdat Khans aanhangers overheidsgebouwen hadden aangevallen. In dezelfde rechtbank werd de 70-jarige politicus ook formeel aangeklaagd omdat hij tijdens zijn premierschap illegaal staatscadeaus zou hebben verkocht. Volgens Khan zijn alle beschuldigingen tegen hem politiek gemotiveerd.
Na de arrestatie vonden op meerdere plekken in Pakistan onlusten plaats. Daarbij vielen volgens Khans partij vier doden. De provincie Punjab, waar 945 arrestaties plaatsvonden, mag nu van de regering militairen inzetten. Ook een andere provincie heeft de regering gevraagd om de inzet van het leger.
Khan werd in 2018 premier van Pakistan, maar moest ruim een jaar geleden vertrekken na een motie van wantrouwen. Hij pleit sindsdien voor vervroegde verkiezingen en organiseert ook protesten. De politicus wordt nog door veel Pakistanen gesteund, ondanks dat hij wordt onderzocht in tientallen zaken die betrekking hebben tot onder meer corruptie en terrorisme.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.
1 uur geledenHEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft maandagochtend zijn ontslag ingediend bij de koning, maar dat is niet direct aanvaard. Koning Filip roept alle betrokken partijen op om alsnog tot een akkoord te komen. De Wever moet vrijdag weer naar de koning.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Na de Franse schoolvakantie zijn ook de scholierenprotesten in het land hervat. Er zijn berichten dat jongeren in steden als Parijs, Marseille en Rennes proberen om middelbare scholen te blokkeren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.
5 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.
5 uur geledenURDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
10 uur geleden