Pakistaanse islamisten stoppen met protest tegen Frankrijk
ISLAMABAD (ANP/DPA) - Een islamitische groep heeft dinsdag de blokkade van een toegangsweg naar de hoofdstad van Pakistan beëindigd nadat de regering had beloofd de uitzetting van de Franse ambassadeur te bespreken.
In sommige delen van de moslimwereld braken anti-Franse protesten uit toen de Franse president Emmanuel Macron eind oktober het recht verdedigde om cartoons over de profeet Mohammed te publiceren, ook als die beledigend zijn.
Duizenden activisten van Tehreek-e-Labaik Pakistan (TLP), een extreemrechtse groepering, bezetten zondag een belangrijke kruising op een hoofdweg naar de hoofdstad Islamabad, waardoor pendelverkeer naar de stad werd geblokkeerd.
Gesprekken
Een radicale geestelijke die het protest leidde, vroeg de regering om de Franse ambassadeur in Pakistan uit te zetten en een officiële boycot van Franse producten af te kondigen.
De minister van Binnenlandse Zaken en Religieuze Zaken voerde maandagavond gesprekken met protestleiders en verzekerde hen dat het parlement de uitzetting van de Franse ambassadeur zou bespreken.
Boycot Franse producten
De regering beloofde ook Franse producten te boycotten, hoewel het niet duidelijk was of import zou worden verboden.
"We zijn uit elkaar gegaan nadat aan alle eisen was voldaan", zei de woordvoerder van de groep, Qari Zubair.
Macron
Macron's opmerkingen kwamen nadat een schoolleraar was onthoofd door een islamist vanwege het tonen van karikaturen van Mohammed tijdens een les over vrijheid van meningsuiting vorige maand. De karikaturen waren oorspronkelijk gepubliceerd in het satirische tijdschrift Charlie Hebdo.
De Pakistaanse premier Imran Khan had gezegd dat "de stijgende vloed van islamofobie" in Europa en spot met de profeet Mohammed extremisme onder moslimjongeren aanwakkerden.
Meer uit Buitenland
MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
9 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
12 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
14 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
14 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
16 uur geledenQUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.
17 uur geleden