Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakistaanse islamisten stoppen met protest tegen Frankrijk

Pakistaanse islamisten stoppen met protest tegen Frankrijk

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Een islamitische groep heeft dinsdag de blokkade van een toegangsweg naar de hoofdstad van Pakistan beëindigd nadat de regering had beloofd de uitzetting van de Franse ambassadeur te bespreken.

In sommige delen van de moslimwereld braken anti-Franse protesten uit toen de Franse president Emmanuel Macron eind oktober het recht verdedigde om cartoons over de profeet Mohammed te publiceren, ook als die beledigend zijn.

Duizenden activisten van Tehreek-e-Labaik Pakistan (TLP), een extreemrechtse groepering, bezetten zondag een belangrijke kruising op een hoofdweg naar de hoofdstad Islamabad, waardoor pendelverkeer naar de stad werd geblokkeerd.

Gesprekken

Een radicale geestelijke die het protest leidde, vroeg de regering om de Franse ambassadeur in Pakistan uit te zetten en een officiële boycot van Franse producten af te kondigen.

De minister van Binnenlandse Zaken en Religieuze Zaken voerde maandagavond gesprekken met protestleiders en verzekerde hen dat het parlement de uitzetting van de Franse ambassadeur zou bespreken.

Boycot Franse producten

De regering beloofde ook Franse producten te boycotten, hoewel het niet duidelijk was of import zou worden verboden.

"We zijn uit elkaar gegaan nadat aan alle eisen was voldaan", zei de woordvoerder van de groep, Qari Zubair.

Macron

Macron's opmerkingen kwamen nadat een schoolleraar was onthoofd door een islamist vanwege het tonen van karikaturen van Mohammed tijdens een les over vrijheid van meningsuiting vorige maand. De karikaturen waren oorspronkelijk gepubliceerd in het satirische tijdschrift Charlie Hebdo.

De Pakistaanse premier Imran Khan had gezegd dat "de stijgende vloed van islamofobie" in Europa en spot met de profeet Mohammed extremisme onder moslimjongeren aanwakkerden.

Meer uit Buitenland

Zelensky kondigt staakt-het-vuren aan per 6 mei

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.

2 uur geleden
Rusland kondigt staakt-het-vuren aan voor 8 en 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.

5 uur geleden
Gewonden in VAE na nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.

5 uur geleden
VS melden vernietiging Iraanse boten en neerhalen van raketten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.

5 uur geleden
Doden doordat auto inreed op menigte Leipzig, verdachte opgepakt

LEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.

6 uur geleden
Auto rijdt in op mensen in Leipzig, meerdere slachtoffers

LEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.

6 uur geleden
VAE melden neerhalen raketten uit Iran

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.

7 uur geleden