Pakistaanse islamisten stoppen met protest tegen Frankrijk
ISLAMABAD (ANP/DPA) - Een islamitische groep heeft dinsdag de blokkade van een toegangsweg naar de hoofdstad van Pakistan beëindigd nadat de regering had beloofd de uitzetting van de Franse ambassadeur te bespreken.
In sommige delen van de moslimwereld braken anti-Franse protesten uit toen de Franse president Emmanuel Macron eind oktober het recht verdedigde om cartoons over de profeet Mohammed te publiceren, ook als die beledigend zijn.
Duizenden activisten van Tehreek-e-Labaik Pakistan (TLP), een extreemrechtse groepering, bezetten zondag een belangrijke kruising op een hoofdweg naar de hoofdstad Islamabad, waardoor pendelverkeer naar de stad werd geblokkeerd.
Gesprekken
Een radicale geestelijke die het protest leidde, vroeg de regering om de Franse ambassadeur in Pakistan uit te zetten en een officiële boycot van Franse producten af te kondigen.
De minister van Binnenlandse Zaken en Religieuze Zaken voerde maandagavond gesprekken met protestleiders en verzekerde hen dat het parlement de uitzetting van de Franse ambassadeur zou bespreken.
Boycot Franse producten
De regering beloofde ook Franse producten te boycotten, hoewel het niet duidelijk was of import zou worden verboden.
"We zijn uit elkaar gegaan nadat aan alle eisen was voldaan", zei de woordvoerder van de groep, Qari Zubair.
Macron
Macron's opmerkingen kwamen nadat een schoolleraar was onthoofd door een islamist vanwege het tonen van karikaturen van Mohammed tijdens een les over vrijheid van meningsuiting vorige maand. De karikaturen waren oorspronkelijk gepubliceerd in het satirische tijdschrift Charlie Hebdo.
De Pakistaanse premier Imran Khan had gezegd dat "de stijgende vloed van islamofobie" in Europa en spot met de profeet Mohammed extremisme onder moslimjongeren aanwakkerden.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
16 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".
1 uur geledenEL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is niet van plan op korte termijn een referendum aan te kondigen en voorbereidingen te treffen voor presidentsverkiezingen. Dat meldt de Kyiv Independent op basis van een anonieme bron dicht bij Zelensky. Ook mensen die Reuters sprak op basis van anonimiteit zijn sceptisch over dat tijdpad.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft officieel goedkeuring gegeven aan de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen. Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) wordt woensdag in gang gezet. De eerste militaire oefeningen worden de komende weken al voorbereid. Ook de Verenigde Staten hebben met Arctic Sentry ingestemd.
4 uur geleden