Pakistaanse ex-premier in beroep tegen veroordeling tot celstraf
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse ex-premier Imran Khan gaat zoals verwacht in hoger beroep tegen zijn veroordeling tot een celstraf wegens corruptie. De 70-jarige voormalige cricketspeler en politicus Khan kreeg vrijdag drie jaar gevangenisstraf omdat hij tijdens zijn premierschap (2018-2020) buitenlandse giften aan de staat Pakistan voor eigen rekening zou hebben verkocht.
Hij werd in zijn woonplaats Lahore gearresteerd en is opgesloten in een gevangenis bij Islamabad. De veroordeling betekent volgens de Pakistaanse regering dat de populaire Khan niet kan meedoen aan de komende verkiezingen. Die zijn naar verwachting in november. De politicus moest vorig jaar vroegtijdig opstappen als premier vanwege een motie van wantrouwen. Hij zegt zelf dat het machtige Pakistaanse leger hem tegenwerkt.
De strijdkrachten hebben in kernmacht Pakistan al decennia grote politieke invloed. Khan kreeg volgens waarnemers in 2018 steun van het leger in aanloop naar zijn verkiezing als premier, maar zou later in conflict zijn geraakt met de legertop. Hij hoopt op een politieke comeback en heeft tijdens zijn campagne openlijk kritiek geuit op de strijdkrachten. Khan is verwikkeld in meerdere strafzaken die hij politiek gemotiveerd noemt.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Een man die bij een Londense pub een handtas stal met een Fabergé-ei, is veroordeeld tot een celstraf van meer dan twee jaar. De 29-jarige verdachte, die schuld heeft bekend, had de tas meegenomen zonder zich te realiseren dat de inhoud miljoenen waard was.
59 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft een inval gedaan bij de onafhankelijke krant Novaja Gazeta. De krant meldt op haar website dat "gemaskerde veiligheidsagenten" bezig zijn met onderzoek. Een AFP-journalist zag twee busjes van de Russische federale onderzoeksdienst bij de redactie.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil dat bemiddelaar Pakistan nogmaals bevestigt dat het onder een bestand valt dat de VS en Iran hebben gesloten. Dat meldde de Libanese regering nadat de Israëlische bombardementen ook na het staakt-het-vuren waren doorgegaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist de komende dagen concrete toezeggingen van de landen die willen helpen de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart, zeggen bronnen tegen meerdere media. NAVO-topman Mark Rutte, die Trump woensdag bezocht, heeft die boodschap volgens het Duitse Der Spiegel en persbureau Reuters doorgegeven.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De hevige Israëlische aanvallen op Libanon schenden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de wapenstilstand tussen de VS en Iran. Ze maken onderhandelingen volkomen zinloos, beklemtoonde hij. Iran laat volgens de president "het volk van Libanon niet alleen". Ook parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf vindt dat de VS het akkoord hebben geschonden door de bloedige aanvallen in Libanon.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil snel opheldering van de Hongaarse premier Viktor Orbán na nieuwe berichten over lekken naar Rusland. Uit telefoongesprekken blijkt volgens verschillende media dat de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó informatie over het toetredingsproces van Oekraïne tot de Europese Unie heeft doorgespeeld aan zijn Russische ambtsgenoot Sergej Lavrov.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse marine heeft eerder dit jaar Russische onderzeeboten geschaduwd die belangrijke onderzeese kabels en pijpleidingen zouden hebben willen bespioneren en mogelijk saboteren. De drie onderzeeërs dropen na een maand af, ogenschijnlijk zonder schade te hebben aangericht, zegt defensieminister John Healey.
3 uur geleden