Paixão dankt God voor wonderschone treffer in kampioenswedstrijd
ROTTERDAM (ANP) - Igor Paixão kon zijn geluk niet op na de kampioenswedstrijd van Feyenoord tegen Go Ahead Eagles (3-0). "Dat ik in deze belangrijke wedstrijd zo'n mooi doelpunt mag maken", zei de Braziliaan over zijn treffer. "Dat moet God zo hebben gewild. Hij is er altijd voor mij en mijn familie. Ik ben hem erg dankbaar."
Paixão krulde de bal met een afstandsschot fraai in de kruising. Hij vierde zijn 3-0 met uitzinnige supporters in De Kuip. "Het is niet normaal hoe ze mij altijd steunen", zei hij over de fans van de kampioen uit Rotterdam. "Ook daar put ik heel veel kracht uit."
Paixão verliet vorig jaar Coritiba voor Feyenoord. Hij krijgt de laatste weken de voorkeur boven Alireza Jahanbakhsh op de rechterflank. De Braziliaanse vleugelaanvaller heeft best wel moeten wennen aan het spel van zijn club uit Rotterdam. Bij Coritiba mocht hij zich concentreren op zijn aanvallende acties.
Dankwoord naar trainersstaf
Van trainer Arne Slot moet hij ook verdedigen als de linksback van de tegenstander opkomt. "Maar ik ben onze trainers van Feyenoord heel dankbaar", zei hij. "Ze hebben van mij een completere voetballer gemaakt."
Paixão genoot van de sfeer in De Kuip. Hij had tot zondag nog nooit van de Coolsingel gehoord. "Nee, ik weet niet waar dat is", antwoordde hij. "Is daar maandag de huldiging? Ooh, dat zal best heel mooi worden. Ik vond de sfeer in het stadion net ook al prachtig."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
8 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
8 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
13 uur geleden