Paderborn bezorgt Schreuder eerste nederlaag als trainer Ajax
OLDENZAAL (ANP) - Alfred Schreuder heeft zaterdag zijn eerste nederlaag geleden als trainer van Ajax. In Oldenzaal verloren de Amsterdammers, die speelden met veel jongelingen, van SC Paderborn: 2-5. Paderborn komt in Duitsland uit op het tweede niveau.
Halverwege leidde Ajax nog met 2-1. Mohamed Ihattaren was twee keer trefzeker. Na een korte combinatie met Naci Ünüvar schoot Ihattaren de bal in de 4e minuut met zijn rechtervoet binnen. Daarmee maakte hij een vroeg opgelopen achterstand van Ajax ongedaan. Halverwege de eerste helft schoot Ihattaren de ploeg van Schreuder uit een fraaie vrije trap op voorsprong.
Ajax zakte na de rust en de nodige wissels ver weg. Paderborn profiteerde in de 68e minuut van slecht uitverdedigen aan Amsterdamse kant: 2-2. De Duitsers scoorden in de laatste 12 minuten nog drie keer en bezorgden Ajax zo een ruime nederlaag.
Schreuder debuteerde dinsdag als hoofdcoach van Ajax met een zege van 3-0 op SV Meppen, dat op het derde niveau in Duitsland speelt.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
8 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
9 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
13 uur geleden