Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pacquiao stopt met boksen en richt zich volledig op politiek

Pacquiao stopt met boksen en richt zich volledig op politiek

MANILLA (ANP) - De Filipijnse boksheld Manny Pacquiao heeft op 42-jarige leeftijd het einde van zijn carrière in de ring aangekondigd. Hij wil zich gaan richten op een nieuwe uitdaging en dat is president worden van zijn land in 2022.

"Ik heb zojuist voor de laatste keer de bel gehoord. Het boksen is voorbij", meldde Pacquiao in een 14 minuten durende videoboodschap op zijn Facebookpagina. "Ik had nooit gedacht dat deze dag ooit zou komen, want boksen is altijd mijn passie geweest. De sport gaf mij de kans mijn leven te veranderen en me uit de armoede te vechten."

Pacquiao behoort tot de beste en meest succesvolle boksers aller tijden. Hij is de enige die in acht verschillende gewichtsklassen wereldtitels vergaarde. Hij bokste in augustus zijn laatste partij; in een gevecht om de wereldtitel van de bond WBA bij de weltergewichten verloor hij in Las Vegas van de Cubaan Yordenis Ugás.

Sinds 2010 is Pacquiao ook politicus. Hij begon als lid van het congres en is sinds 2016 senator. Eerder deze maand kondigde hij al aan dat hij zich kandidaat stelde voor het presidentschap. De bokser, vermaard om zijn voetenwerk en harde stoten met zowel links als rechts, was aanvankelijk een bondgenoot van de huidige Filipijnse president Rodrigo Duterte, maar hun relatie bekoelde toen Pacquiao de regering van Duterte openlijk beschuldigde van corruptie en te vriendschappelijke banden met China.

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

8 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

8 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

9 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

9 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

10 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

10 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

16 uur geleden