Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pacemaker voor Amerikaanse oud-vicepresident Mike Pence

Pacemaker voor Amerikaanse oud-vicepresident Mike Pence

FALLS CHURCH (ANP) - Oud-vicepresident van de Verenigde Staten Mike Pence heeft een pacemaker gekregen. De operatie was succesvol en Pence zal naar verwachting de komende dagen volledig herstellen, meldt zijn woordvoerder donderdag.

Pence, bij wie eerder een hartaandoening is geconstateerd, had de afgelopen twee weken klachten die verband hielden met een lage hartslag. Pence is daarop woensdag geopereerd in het Inova Fairfax-ziekenhuis in Falls Church (Virginia).

Pence was de rechterhand van Donald Trump tijdens diens presidentschap (2017-2021). De verhouding tussen de twee kreeg begin dit jaar een knauw toen Pence weigerde de bekrachtiging van de verkiezingszege van Joe Biden te dwarsbomen, waarop Trump-aanhangers het Capitool bestormden. Ook Pence moest toen in veiligheid worden gebracht.

Meer uit Buitenland

Europarlement wil straf voor Hongarije om verbod op pride

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie en de EU-lidstaten moeten hard optreden tegen Hongarije, vindt een meerderheid van het Europees Parlement. Het Hongaarse verbod op pride is voor hen onacceptabel. Hongarije moet het stemrecht worden ontnomen en subsidies moeten worden ingehouden. De parlementariërs verwijten de Europese Commissie en de EU-lidstaten veel te laks te zijn.

1 minuut geleden
In bijna heel Iran geen internet meer

TEHERAN (ANP) - In bijna heel Iran ligt het internet eruit, meldt de onafhankelijke internetwaakhond Netblocks. De blackout volgt volgens Netblocks op een reeks eerdere gedeeltelijke verstoringen tijdens het conflict met Israël.

22 minuten geleden
Rutte: voor het eerst halen alle lidstaten oude NAVO-norm

KANANASKIS (ANP) - Alle NAVO-landen halen dit jaar het elf jaar geleden afgesproken defensiebudget, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Met Portugal en Canada als hekkensluiters hebben nu alle 32 lidstaten toegezegd nog dit jaar 2 procent van hun economie in defensie te steken.

22 minuten geleden
Trump wil nog niet zeggen of Verenigde Staten Iran gaan aanvallen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump wil nog niet zeggen of de Verenigde Staten Israël zullen helpen bij de aanvallen op Iran. "Misschien doe ik het, misschien ook niet", zei de Amerikaanse president tegen verslaggevers bij het Witte Huis. "Er is een groot verschil tussen nu en een week geleden."

1 uur geleden
Deel Europarlement wil sancties tegen Israël wegens genocide Gaza

STRAATSBURG (ANP) - Een groot deel van het Europees Parlement vindt dat de Europese Commissie concrete acties tegen Israël moet ondernemen. Het land moet worden gestraft voor het plegen van genocide in Gaza, zeiden Europarlementariërs van de sociaaldemocraten, de liberale fractie Renew, de Groenen en de radicaal-linkse fractie woensdag in een debat in het Europees Parlement. Er moeten sancties komen, alle wapenleveranties aan Israël moeten worden stopgezet en het Associatieverdrag van de EU en Israël moet worden opgeschort.

2 uur geleden
Nieuwe Israëlische aanvallen op Teheran en omgeving

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft opnieuw doelen in de Iraanse hoofdstad Teheran aangevallen. De Israëlische krijgsmacht meldt op X dat ze militaire doelen aanvalt in de omgeving van Teheran. Ook meldt Al Jazeera dat bij een luchthaven in Karaj, ten westen van Teheran, explosies zijn gehoord.

2 uur geleden
In 10 jaar 175.000 mensen op Middellandse Zee gered, zeggen ngo's

BERLIJN (ANP/AFP) - In de afgelopen tien jaar hebben hulporganisaties meer dan 175.000 migranten op de Middellandse Zee gered. De 21 organisaties schatten dat bijna 29.000 mensen sinds 2015 zijn overleden tijdens de oversteek

2 uur geleden