Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paauw, Nijland en Van der Laan strijden om voorzitterschap KNVB

Paauw, Nijland en Van der Laan strijden om voorzitterschap KNVB

ZEIST (ANP) - Frank Paauw, Hans Nijland en Jeanet van der Laan zijn de kandidaten voor het voorzitterschap van de KNVB. De nationale voetbalbond meldt dat er geen andere mensen zich meer voor de deadline van afgelopen zondag 24.00 uur bij de nationale voetbalbond hebben gemeld.

De 65-jarige Paauw, de kandidaat van de KNVB, had als politiechef in Amsterdam en Rotterdam te maken met veel voetbalgerelateerde zaken en speelt nog in een veteranenteam. De 63-jarige Nijland nam in 2019 na 23 jaar afscheid als directeur van FC Groningen. De 44-jarige Van der Laan voetbalde 29 interlands voor Oranje en heeft bestuurlijke ervaring als lid van de Tweede Kamer en wethouder.

Oud-voorzitter Jorien van den Herik van Feyenoord heeft zich ook nog even in de strijd om het voorzitterschap van de voetbalbond gemengd, maar trok zich uiteindelijk terug. "Ik heb ook nog allerlei zakelijke verplichtingen, het is te veel werk", liet hij al weten.

Strengere maatregelen

Dertig afgevaardigden uit het betaald voetbal en dertig vertegenwoordigers uit het amateurvoetbal stemmen op 27 mei tijdens een bondsvergadering namens de 1,2 leden van de KNVB over de opvolging van Just Spee, die zijn functie om gezondheidsredenen neerlegt.

Een selectiecommissie van de KNVB, met vertegenwoordigers uit het prof- en amateurvoetbal, heeft unaniem besloten dat Paauw de beste kandidaat is. Supportersgroepen van veel clubs zijn tegen de benoeming van Paauw omdat hij zich in het verleden heeft uitgesproken voor strengere maatregelen tegen supportersgeweld, waaronder het weren van uitfans bij risicovolle wedstrijden.

Minder beperkingen

Paauw stelt dat hij zich ook hard heeft gemaakt voor minder beperkingen voor fans. "Wellicht zijn mensen de standpunten van bijvoorbeeld de politievakbonden gaan verwarren met de mijne", reageerde hij. "Maar dan nog: het is aan mij om helder te maken waar ik voor sta."

Paauw gaat concurreren met Nijland en Van der Laan. Het duo is kandidaat gesteld door minimaal tien afgevaardigden uit het prof- of amateurvoetbal.

Bondsbestuur

De bondsvoorzitter vormt samen met de directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen en de directeur amateurvoetbal Jan Dirk van der Zee het bondsbestuur van de KNVB, dat verantwoording aflegt aan de bondsvergadering. De bondsvoorzitter is ook de preses van de bondsvergadering, waarin onderwerpen worden besproken die het amateurvoetbal en betaald voetbal overstijgen en in gezamenlijkheid worden behandeld.

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

4 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

4 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

5 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

6 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

7 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

9 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

9 uur geleden