Paauw, Nijland en Van der Laan strijden om voorzitterschap KNVB
ZEIST (ANP) - Frank Paauw, Hans Nijland en Jeanet van der Laan zijn de kandidaten voor het voorzitterschap van de KNVB. De nationale voetbalbond meldt dat er geen andere mensen zich meer voor de deadline van afgelopen zondag 24.00 uur bij de nationale voetbalbond hebben gemeld.
De 65-jarige Paauw, de kandidaat van de KNVB, had als politiechef in Amsterdam en Rotterdam te maken met veel voetbalgerelateerde zaken en speelt nog in een veteranenteam. De 63-jarige Nijland nam in 2019 na 23 jaar afscheid als directeur van FC Groningen. De 44-jarige Van der Laan voetbalde 29 interlands voor Oranje en heeft bestuurlijke ervaring als lid van de Tweede Kamer en wethouder.
Oud-voorzitter Jorien van den Herik van Feyenoord heeft zich ook nog even in de strijd om het voorzitterschap van de voetbalbond gemengd, maar trok zich uiteindelijk terug. "Ik heb ook nog allerlei zakelijke verplichtingen, het is te veel werk", liet hij al weten.
Strengere maatregelen
Dertig afgevaardigden uit het betaald voetbal en dertig vertegenwoordigers uit het amateurvoetbal stemmen op 27 mei tijdens een bondsvergadering namens de 1,2 leden van de KNVB over de opvolging van Just Spee, die zijn functie om gezondheidsredenen neerlegt.
Een selectiecommissie van de KNVB, met vertegenwoordigers uit het prof- en amateurvoetbal, heeft unaniem besloten dat Paauw de beste kandidaat is. Supportersgroepen van veel clubs zijn tegen de benoeming van Paauw omdat hij zich in het verleden heeft uitgesproken voor strengere maatregelen tegen supportersgeweld, waaronder het weren van uitfans bij risicovolle wedstrijden.
Minder beperkingen
Paauw stelt dat hij zich ook hard heeft gemaakt voor minder beperkingen voor fans. "Wellicht zijn mensen de standpunten van bijvoorbeeld de politievakbonden gaan verwarren met de mijne", reageerde hij. "Maar dan nog: het is aan mij om helder te maken waar ik voor sta."
Paauw gaat concurreren met Nijland en Van der Laan. Het duo is kandidaat gesteld door minimaal tien afgevaardigden uit het prof- of amateurvoetbal.
Bondsbestuur
De bondsvoorzitter vormt samen met de directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen en de directeur amateurvoetbal Jan Dirk van der Zee het bondsbestuur van de KNVB, dat verantwoording aflegt aan de bondsvergadering. De bondsvoorzitter is ook de preses van de bondsvergadering, waarin onderwerpen worden besproken die het amateurvoetbal en betaald voetbal overstijgen en in gezamenlijkheid worden behandeld.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
4 uur geleden