Paauw, Nijland en Van der Laan strijden om voorzitterschap KNVB
ZEIST (ANP) - Frank Paauw, Hans Nijland en Jeanet van der Laan zijn de kandidaten voor het voorzitterschap van de KNVB. De nationale voetbalbond meldt dat er geen andere mensen zich meer voor de deadline van afgelopen zondag 24.00 uur bij de nationale voetbalbond hebben gemeld.
De 65-jarige Paauw, de kandidaat van de KNVB, had als politiechef in Amsterdam en Rotterdam te maken met veel voetbalgerelateerde zaken en speelt nog in een veteranenteam. De 63-jarige Nijland nam in 2019 na 23 jaar afscheid als directeur van FC Groningen. De 44-jarige Van der Laan voetbalde 29 interlands voor Oranje en heeft bestuurlijke ervaring als lid van de Tweede Kamer en wethouder.
Oud-voorzitter Jorien van den Herik van Feyenoord heeft zich ook nog even in de strijd om het voorzitterschap van de voetbalbond gemengd, maar trok zich uiteindelijk terug. "Ik heb ook nog allerlei zakelijke verplichtingen, het is te veel werk", liet hij al weten.
Strengere maatregelen
Dertig afgevaardigden uit het betaald voetbal en dertig vertegenwoordigers uit het amateurvoetbal stemmen op 27 mei tijdens een bondsvergadering namens de 1,2 leden van de KNVB over de opvolging van Just Spee, die zijn functie om gezondheidsredenen neerlegt.
Een selectiecommissie van de KNVB, met vertegenwoordigers uit het prof- en amateurvoetbal, heeft unaniem besloten dat Paauw de beste kandidaat is. Supportersgroepen van veel clubs zijn tegen de benoeming van Paauw omdat hij zich in het verleden heeft uitgesproken voor strengere maatregelen tegen supportersgeweld, waaronder het weren van uitfans bij risicovolle wedstrijden.
Minder beperkingen
Paauw stelt dat hij zich ook hard heeft gemaakt voor minder beperkingen voor fans. "Wellicht zijn mensen de standpunten van bijvoorbeeld de politievakbonden gaan verwarren met de mijne", reageerde hij. "Maar dan nog: het is aan mij om helder te maken waar ik voor sta."
Paauw gaat concurreren met Nijland en Van der Laan. Het duo is kandidaat gesteld door minimaal tien afgevaardigden uit het prof- of amateurvoetbal.
Bondsbestuur
De bondsvoorzitter vormt samen met de directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen en de directeur amateurvoetbal Jan Dirk van der Zee het bondsbestuur van de KNVB, dat verantwoording aflegt aan de bondsvergadering. De bondsvoorzitter is ook de preses van de bondsvergadering, waarin onderwerpen worden besproken die het amateurvoetbal en betaald voetbal overstijgen en in gezamenlijkheid worden behandeld.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
9 uur geleden