Paasomzet supermarkten hoger dan in 2019
DIEMEN (ANP) - Supermarkten in Nederland hebben de afgelopen week voor Pasen meer omzet geboekt dan in de paasweek van 2019, becijfert marktonderzoeker Nielsen. Het gaat om een bedrag van 915 miljoen euro.
Nederlanders gaven dit jaar meer 6,3 procent meer geld uit aan de paasboodschappen dan vorig jaar. Toen werd er 861 miljoen euro werd omgezet.
In de afgelopen week (week 15) werd in vergelijking met dezelfde week vorig jaar 17 procent meer omzet gedraaid. Pasen viel vorig jaar dan ook in week 16.
De stijging van de omzet in de afgelopen week volgt op een aantal weken van daling in vergelijking met een jaar eerder. In week 11 maakten supermarkten door het hamstergedrag van consumenten maar liefst 31 procent meer omzet dan in dezelfde week een jaar eerder. Daarop daalde dat cijfer tot week 13 met ongeveer 10 procent per week.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR) - Honderden Chinese robotfabrikanten pakken woensdag in Beijing uit met hun nieuwste robots, om investeerders en consumenten ervan te overtuigen dat de robotrevolutie nu echt doorbreekt. De conferentie 'World Robot Conference' komt op een moment dat robots steeds meer een nieuw strijdtoneel worden in de concurrentie tussen de VS en China. Tegelijkertijd worden investeerders steeds enthousiaster over de sector.
37 minuten geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Europa mag niet achterblijven in de AI-revolutie en de economische veranderingen door kunstmatige intelligentie. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een toespraak op het hoofdkantoor van het World Economic Forum in het Zwitserse Genève.
55 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Het Braziliaanse staatsolieconcern Petrobras heeft olie gevonden bij de monding van de Amazone-rivier in Brazilië. De olievondst is door de Braziliaanse president Luiz Inácio 'Lula' da Silva een "paspoort voor de toekomst van het land" genoemd. Daarbij legt hij internationale kritiek op het winnen van fossiele brandstoffen bij de rivier naast zich neer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar ASR was woensdag de sterkste stijger bij de hoofdfondsen in Amsterdam na de publicatie van sterke halfjaarcijfers. Het concern behaalde een bedrijfswinst van 901 miljoen euro, 10 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Volgens ASR boekten alle bedrijfsonderdelen vooruitgang in de eerste jaarhelft. Het aandeel ASR stond kort na de opening 0,8 procent in de plus. Chipmachinefabrikant ASML, een zwaargewicht in de AEX, herstelde iets van de zware verliezen van de afgelopen dagen met een plus van 0,5 procent.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De nieuwe topvrouw van verzekeraar ASR, Ingrid de Swart, doet een hernieuwde oproep aan het kabinet om de problemen bij uitkeringsinstantie UWV op te lossen. Haar voorganger Jos Baeten drong eerder aan op een betere samenwerking tussen verzekeraars en het UWV. Hierover zijn ook gesprekken geweest. "Er lijkt wel een gewillig oor te zijn om deze uitgestoken hand aan te nemen. Maar tot nu toe ontbreekt het nog aan snelheid", zegt De Swart woensdag bij de presentatie van de halfjaarresultaten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote tankers hebben een ommekeer gemaakt in de Straat van Hormuz. De schepen leken een doorvaart door de zeestraat toch niet aan te durven. De smalle vaarweg is al maanden grotendeels gesloten en er varen nog slechts enkele schepen via de zeestraat.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Nederlandse beleggers hebben bij het beursdebuut van SpaceX meteen flink aandelen ingekocht. Volgens onderzoek van De Nederlandsche Bank (DNB) kochten huishoudens zich voor een recordbedrag in. Veel aandelen van het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk werden echter al snel weer verkocht, mogelijk om de koerswinsten van de eerste dagen te verzilveren. Later ging de koers hard omlaag.
3 uur geleden