Paasomzet supermarkten hoger dan in 2019
DIEMEN (ANP) - Supermarkten in Nederland hebben de afgelopen week voor Pasen meer omzet geboekt dan in de paasweek van 2019, becijfert marktonderzoeker Nielsen. Het gaat om een bedrag van 915 miljoen euro.
Nederlanders gaven dit jaar meer 6,3 procent meer geld uit aan de paasboodschappen dan vorig jaar. Toen werd er 861 miljoen euro werd omgezet.
In de afgelopen week (week 15) werd in vergelijking met dezelfde week vorig jaar 17 procent meer omzet gedraaid. Pasen viel vorig jaar dan ook in week 16.
De stijging van de omzet in de afgelopen week volgt op een aantal weken van daling in vergelijking met een jaar eerder. In week 11 maakten supermarkten door het hamstergedrag van consumenten maar liefst 31 procent meer omzet dan in dezelfde week een jaar eerder. Daarop daalde dat cijfer tot week 13 met ongeveer 10 procent per week.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten uiterlijk vrijdag laten weten wie zij voordragen als opvolger van voorzitter Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB). Zij kondigde vorige week haar vertrek aan per 7 februari. De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, heeft de lidstaten gevraagd hun voordrachten uiterlijk vrijdag bij hem in te dienen. Dat laat een woordvoerder van de Eurogroep weten.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - De fabrikant van elektrische bussen Ebusco heeft de uitbetaling van salarissen over oktober uitgesteld vanwege de acute financiële problemen. Het bedrijf uit het Brabantse Deurne voert gesprekken met een aantal aandeelhouders over financiering van de operationele kosten op de korte termijn, maar die onderhandelingen duren langer dan verwacht.
1 uur geledenASSE (ANP/BELGA) - Supermarkten van de Belgische keten Delhaize hebben geen last meer van de cyberaanval waardoor maandag vriezers en koelkasten werden gehackt. De bevoorrading verloopt volgens plan en alle winkels zijn weer volledig operationeel, meldt een woordvoerder van de supermarktketen aan persbureau Belga.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal hogeropgeleiden met een WW-uitkering groeit, signaleert uitkeringsinstantie UWV in een nieuw rapport. Dat hangt mogelijk samen met de opkomst van kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern zag de omzet stijgen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. De nettowinst nam wel flink af. Dat kwam doordat Philips geld opzij zette voor een schikking in de Verenigde Staten voor de grote terugroepactie van zijn slaapapneu-apparaten. Het aandeel steeg ruim 3 procent.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn verder gedaald door de recente daling van de olieprijzen. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter benzine nu 2,524 euro. Op 10 oktober bereikte de adviesprijs voor Euro95 nog de hoogste stand ooit met 2,732 euro.
1 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP) - De Duitse leverancier van onderdelen voor de auto-industrie Schaeffler gaat duizenden banen in Europa schrappen, waarvan het merendeel in het thuisland. Ook worden vijf productielocaties gesloten, waarvan vier in Duitsland en één in België.
2 uur geleden