Paarrijders Tsiba/Danilova negende op WK kunstrijden
MONTPELLIER (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn bij de WK in het Franse Montpellier als negende geëindigd bij het paarrijden. Ze kwamen tot een totaalscore van 148,55 punten. De titel ging naar het Amerikaanse koppel Brandon Frazier en Alexa Knierim met 221,09 punten.
Het Nederlandse duo had zich op de korte kür als elfde geplaatst voor de vrije kür. Daar kwamen ze tot een score van 99,03 en wisten ze het Britse koppel Christopher Boyadji en Zoe Jones nog te passeren. Ook schoven ze nog een plek op door de opgave van de Amerikanen Timothy Leduc en Ashley Cain-Gribble.
Voor Tsiba en Danilova is het de tweede keer dat ze meedoen aan de WK. Vorig jaar in Stockholm eindigden ze op de korte kür als 22e en plaatsten ze zich niet voor de vrije kür. Het duo wist zich niet te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Beijing eerder dit jaar.
Bij de WK mogen de kunstrijders uit Rusland en Belarus niet meedoen vanwege de Russische inval in Oekraïne. Ook de Chinese koppels ontbraken, waardoor de gehele top 5 van de Spelen niet op het ijs in Montpellier verscheen. Er deden uiteindelijk veertien koppels mee aan de WK.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.
34 minuten geledenMEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.
35 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
2 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.
5 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
13 uur geleden