Paarrijders Tsiba/Danilova negende op WK kunstrijden
MONTPELLIER (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn bij de WK in het Franse Montpellier als negende geëindigd bij het paarrijden. Ze kwamen tot een totaalscore van 148,55 punten. De titel ging naar het Amerikaanse koppel Brandon Frazier en Alexa Knierim met 221,09 punten.
Het Nederlandse duo had zich op de korte kür als elfde geplaatst voor de vrije kür. Daar kwamen ze tot een score van 99,03 en wisten ze het Britse koppel Christopher Boyadji en Zoe Jones nog te passeren. Ook schoven ze nog een plek op door de opgave van de Amerikanen Timothy Leduc en Ashley Cain-Gribble.
Voor Tsiba en Danilova is het de tweede keer dat ze meedoen aan de WK. Vorig jaar in Stockholm eindigden ze op de korte kür als 22e en plaatsten ze zich niet voor de vrije kür. Het duo wist zich niet te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Beijing eerder dit jaar.
Bij de WK mogen de kunstrijders uit Rusland en Belarus niet meedoen vanwege de Russische inval in Oekraïne. Ook de Chinese koppels ontbraken, waardoor de gehele top 5 van de Spelen niet op het ijs in Montpellier verscheen. Er deden uiteindelijk veertien koppels mee aan de WK.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
9 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
23 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
23 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden