Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paardensportevenement Dutch Masters kan eind april toch doorgaan

Paardensportevenement Dutch Masters kan eind april toch doorgaan

DEN BOSCH (ANP) - Het prestigieuze paardensportevenement Dutch Masters, voorheen Indoor Brabant, gaat dit jaar mogelijk toch door. De organisatie hoopt dat het evenement eind april alsnog plaatsvindt in de Brabanthallen in Den Bosch, zonder publiek. De Dutch Masters zou eigenlijk vorige weekeinde zijn, maar begin deze maand besloot de internationale federatie FEI alle evenementen tot eind maart te schrappen vanwege een uitbraak van het zeer besmettelijke paardenvirus waarin inmiddels zeker zeventien dieren zijn overleden.

"De Dutch Masters zal, onder voorbehoud dat de uitbraak van het rhinopneumonie-virus zich niet verder verspreidt, zonder publiek worden gehouden van vrijdag 23 tot en met zondag 25 april in de Brabanthallen", meldt de organisatie zaterdag. "De organisatie zal de komende weken alle ontwikkelingen nauwgezet blijven volgen. De prioriteit zal onder alle omstandigheden de veiligheid van zowel de deelnemers als de paarden zijn."

Eerder deze week werden de coronaregels voor het houden van internationale paardensportwedstrijden in Nederland versoepeld. Vanaf medio april mogen dergelijke hippische evenementen weer worden gehouden, iets wat ongeveer een half jaar niet mogelijk was. Voorwaarde is wel dat de FEI het Europese verbod op wedstrijden vanwege het paardenvirus opheft. Vooralsnog gebeurt dit met ingang van 12 april.

Protocol

De organisatie van de Dutch Masters werkt samen met de FEI en medische experts aan een protocol voor de deelnemende paarden. Niet alleen het coronavirus, maar ook het paardenvirus wordt daarin meegenomen. Zo vindt mogelijk een check bij aankomst plaats, regelmatige temperatuurmetingen en eventueel een neusswab.

De ruiters hopen dat het evenement in Den Bosch alsnog kan doorgaan. In de aanloop naar de Olympische Spelen van Tokio zijn er namelijk amper wedstrijden van hoog niveau. "Super dat The Dutch Masters toch al het mogelijke doet om het concours te kunnen organiseren. Ik ben erbij", zegt de Duitse dressuurkampioene Isabell Werth. De Zwitserse springruiter Steve Guerdat, de olympisch kampioen van Londen 2012, reageerde ook verheugd. "Het is heel belangrijk voor de ruiters om weer op dit niveau te kunnen rijden, dus ik kijk ernaar uit."

Vorig jaar moest de Dutch Masters op het laatste moment worden afgelast vanwege de uitbraak van het coronavirus.

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

2 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

19 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

21 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

21 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

23 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden