Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paardensportevenement Dutch Masters kan eind april toch doorgaan

Paardensportevenement Dutch Masters kan eind april toch doorgaan

DEN BOSCH (ANP) - Het prestigieuze paardensportevenement Dutch Masters, voorheen Indoor Brabant, gaat dit jaar mogelijk toch door. De organisatie hoopt dat het evenement eind april alsnog plaatsvindt in de Brabanthallen in Den Bosch, zonder publiek. De Dutch Masters zou eigenlijk vorige weekeinde zijn, maar begin deze maand besloot de internationale federatie FEI alle evenementen tot eind maart te schrappen vanwege een uitbraak van het zeer besmettelijke paardenvirus waarin inmiddels zeker zeventien dieren zijn overleden.

"De Dutch Masters zal, onder voorbehoud dat de uitbraak van het rhinopneumonie-virus zich niet verder verspreidt, zonder publiek worden gehouden van vrijdag 23 tot en met zondag 25 april in de Brabanthallen", meldt de organisatie zaterdag. "De organisatie zal de komende weken alle ontwikkelingen nauwgezet blijven volgen. De prioriteit zal onder alle omstandigheden de veiligheid van zowel de deelnemers als de paarden zijn."

Eerder deze week werden de coronaregels voor het houden van internationale paardensportwedstrijden in Nederland versoepeld. Vanaf medio april mogen dergelijke hippische evenementen weer worden gehouden, iets wat ongeveer een half jaar niet mogelijk was. Voorwaarde is wel dat de FEI het Europese verbod op wedstrijden vanwege het paardenvirus opheft. Vooralsnog gebeurt dit met ingang van 12 april.

Protocol

De organisatie van de Dutch Masters werkt samen met de FEI en medische experts aan een protocol voor de deelnemende paarden. Niet alleen het coronavirus, maar ook het paardenvirus wordt daarin meegenomen. Zo vindt mogelijk een check bij aankomst plaats, regelmatige temperatuurmetingen en eventueel een neusswab.

De ruiters hopen dat het evenement in Den Bosch alsnog kan doorgaan. In de aanloop naar de Olympische Spelen van Tokio zijn er namelijk amper wedstrijden van hoog niveau. "Super dat The Dutch Masters toch al het mogelijke doet om het concours te kunnen organiseren. Ik ben erbij", zegt de Duitse dressuurkampioene Isabell Werth. De Zwitserse springruiter Steve Guerdat, de olympisch kampioen van Londen 2012, reageerde ook verheugd. "Het is heel belangrijk voor de ruiters om weer op dit niveau te kunnen rijden, dus ik kijk ernaar uit."

Vorig jaar moest de Dutch Masters op het laatste moment worden afgelast vanwege de uitbraak van het coronavirus.

Meer uit Sport

Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

1 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

3 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

3 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

6 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

6 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

7 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

7 uur geleden