Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paardensportbond KNHS niet blij met nieuwe opzet Nations Cup

Paardensportbond KNHS niet blij met nieuwe opzet Nations Cup

ERMELO (ANP) - De nieuwe opzet van de Nations Cup voor springruiters levert bij de Nederlandse paardensportbond KNHS weinig enthousiasme op. Vanaf 2024 gaat de cyclus onder een nieuwe naam, met minder landenwedstrijden en meer prijzengeld verder. Dat deel krijgt instemming maar Iris Boelhouwer, directeur topsport van de KNHS, is kritisch over het nieuwe wedstrijdformat. "Een landenwedstrijd over één ronde is sportief gezien geen landenwedstrijd", zegt ze over de nieuwe door de internationale bond FEI gepresenteerde opzet.

Onder de naam Longines League of Nations strijden volgend jaar teams uit de beste tien landen op nog maar vijf locaties om een plaats in de finale. Met die inkrimping kan Boelhouwer leven. "Het wordt op deze manier veel compacter. De Nations Cup serie is nu te veel verwaterd en geen krachtig merk zoals dat vroeger was."

Maar het loslaten van de bestaande formule met twee rondes, kan geen goedkeuring wegdragen bij Boelhouwer. "De FEI heeft verschillende gesprekken gevoerd met federaties waarin is aangegeven dat een landenwedstrijd met twee rondes sportief gezien absoluut de voorkeur heeft. Het wordt nu in de kwalificatiewedstrijden één ronde met een barrage. Daar zijn we echt niet blij mee. Het is veel minder spannend en onderscheidend terwijl de ruiters in de nieuwe opzet minder rankingpunten kunnen verdienen dan in bijvoorbeeld een Rolex-landenwedstrijd, met twee rondes. Terwijl de Nations Cup de belangrijkste landenwedstrijd zou moeten zijn."

Boelhouwer voelt zich overvallen en gaat dat de FEI laten weten. "Ze zeggen dat ze er met belanghebbenden over hebben gesproken, maar wij hebben nog niet kunnen achterhalen wie dat waren."

Meer uit Sport

Kogelstootster Schilder Nederlandse atleet van het jaar

APELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.

21 minuten geleden
Golfer Toorop derde Nederlander op Europese Tour

TARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.

33 minuten geleden
Signell neemt ervaren Polman en Abbingh op in selectie WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.

10 uur geleden
Djokovic denkt dat dopingschorsing Sinner blijft achtervolgen

LONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.

11 uur geleden
NBA komt met nieuwe opzet All-Star Game

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.

11 uur geleden
Tennisser Griekspoor doet mee aan ATP-toernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.

1 dag geleden
Veldrijdster Brand boekt in Niel vijfde zege van seizoen

NIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.

1 dag geleden