Paardensportbond KNHS niet blij met nieuwe opzet Nations Cup
ERMELO (ANP) - De nieuwe opzet van de Nations Cup voor springruiters levert bij de Nederlandse paardensportbond KNHS weinig enthousiasme op. Vanaf 2024 gaat de cyclus onder een nieuwe naam, met minder landenwedstrijden en meer prijzengeld verder. Dat deel krijgt instemming maar Iris Boelhouwer, directeur topsport van de KNHS, is kritisch over het nieuwe wedstrijdformat. "Een landenwedstrijd over één ronde is sportief gezien geen landenwedstrijd", zegt ze over de nieuwe door de internationale bond FEI gepresenteerde opzet.
Onder de naam Longines League of Nations strijden volgend jaar teams uit de beste tien landen op nog maar vijf locaties om een plaats in de finale. Met die inkrimping kan Boelhouwer leven. "Het wordt op deze manier veel compacter. De Nations Cup serie is nu te veel verwaterd en geen krachtig merk zoals dat vroeger was."
Maar het loslaten van de bestaande formule met twee rondes, kan geen goedkeuring wegdragen bij Boelhouwer. "De FEI heeft verschillende gesprekken gevoerd met federaties waarin is aangegeven dat een landenwedstrijd met twee rondes sportief gezien absoluut de voorkeur heeft. Het wordt nu in de kwalificatiewedstrijden één ronde met een barrage. Daar zijn we echt niet blij mee. Het is veel minder spannend en onderscheidend terwijl de ruiters in de nieuwe opzet minder rankingpunten kunnen verdienen dan in bijvoorbeeld een Rolex-landenwedstrijd, met twee rondes. Terwijl de Nations Cup de belangrijkste landenwedstrijd zou moeten zijn."
Boelhouwer voelt zich overvallen en gaat dat de FEI laten weten. "Ze zeggen dat ze er met belanghebbenden over hebben gesproken, maar wij hebben nog niet kunnen achterhalen wie dat waren."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
9 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
14 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden