Paardensport wil wegens corona buitenseizoen verlengen
ERMELO (ANP) - De hippische federatie KNHS wil het seizoen in de buitenlucht verlengen. Dat zegt Theo Fledderus, directeur van de organisatie. "Wij roepen de verenigingen en organisatoren daartoe op. Sporten in de buitenlucht brengt vermoedelijk toch minder risico's met zich mee." Normaal stapt de paardensport in de herfst over naar het indoorseizoen, mogelijk komen er nu 'outdoor' nog wat evenementen bij.
Fledderus zegt 'alle begrip' te hebben voor de extra maatregelen ter bestrijding van het coronavirus, die het kabinet bekendmaakte. "Maar natuurlijk brengt het ook voor ons extra druk met zich mee", aldus de voormalig topman van sportkoepel NOC*NSF. "Geen kantine, geen publiek; dat betekent dat we opnieuw veel dingen moeten aanpassen."
De KNHS bereidt zich zelfs al voor op nog strengere maatregelen. Fledderus: "We houden overal rekening mee. Sommige activiteiten die we al zijn opgestart breiden we uit. Online paardrijden bijvoorbeeld, om je proef te laten beoordelen. Naast grotere wedstrijden proberen we nu ook dat kleinere wedstrijden voor de fans via video of livestreams zijn te volgen. Zodat iedereen betrokken kan blijven, ook al zou er weer een lockdown komen."
Binnenkort vindt in Valkenswaard bovendien nog het wereldkampioenschap vierspannen plaats. Fledderus: "Dat was al gepland zonder publiek. Maar deelnemers uit het buitenland zien ook dat Nederland steeds vaker 'oranje' kleurt op de kaart van het virus. Misschien passen ze hun plannen aan. Uit landen waar de problemen ook toenemen, mogen ze wellicht niet meer vertrekken. De huidige omstandigheden kunnen daarom van invloed zijn op het deelnemersveld."
Ook de aanwezigen voorzien van eten en drinken vergt extra inspanningen, zegt Fledderus. "Kantines kunnen we daar niet openen. Maar met deelnemers, grooms, juryleden en veterinairs zijn er toch veel mensen aanwezig. Daar zal de organisatie binnen de bestaande voorschriften een oplossing voor moeten vinden."
Meer uit Sport
PREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.
25 minuten geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.
10 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
18 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
18 uur geleden