Paardensport wil wegens corona buitenseizoen verlengen
ERMELO (ANP) - De hippische federatie KNHS wil het seizoen in de buitenlucht verlengen. Dat zegt Theo Fledderus, directeur van de organisatie. "Wij roepen de verenigingen en organisatoren daartoe op. Sporten in de buitenlucht brengt vermoedelijk toch minder risico's met zich mee." Normaal stapt de paardensport in de herfst over naar het indoorseizoen, mogelijk komen er nu 'outdoor' nog wat evenementen bij.
Fledderus zegt 'alle begrip' te hebben voor de extra maatregelen ter bestrijding van het coronavirus, die het kabinet bekendmaakte. "Maar natuurlijk brengt het ook voor ons extra druk met zich mee", aldus de voormalig topman van sportkoepel NOC*NSF. "Geen kantine, geen publiek; dat betekent dat we opnieuw veel dingen moeten aanpassen."
De KNHS bereidt zich zelfs al voor op nog strengere maatregelen. Fledderus: "We houden overal rekening mee. Sommige activiteiten die we al zijn opgestart breiden we uit. Online paardrijden bijvoorbeeld, om je proef te laten beoordelen. Naast grotere wedstrijden proberen we nu ook dat kleinere wedstrijden voor de fans via video of livestreams zijn te volgen. Zodat iedereen betrokken kan blijven, ook al zou er weer een lockdown komen."
Binnenkort vindt in Valkenswaard bovendien nog het wereldkampioenschap vierspannen plaats. Fledderus: "Dat was al gepland zonder publiek. Maar deelnemers uit het buitenland zien ook dat Nederland steeds vaker 'oranje' kleurt op de kaart van het virus. Misschien passen ze hun plannen aan. Uit landen waar de problemen ook toenemen, mogen ze wellicht niet meer vertrekken. De huidige omstandigheden kunnen daarom van invloed zijn op het deelnemersveld."
Ook de aanwezigen voorzien van eten en drinken vergt extra inspanningen, zegt Fledderus. "Kantines kunnen we daar niet openen. Maar met deelnemers, grooms, juryleden en veterinairs zijn er toch veel mensen aanwezig. Daar zal de organisatie binnen de bestaande voorschriften een oplossing voor moeten vinden."
Meer uit Sport
NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
17 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft ook zichzelf verrast op de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Hij veroverde zondag op de slalom zijn derde gouden medaille, na de titels op de super-G en de supercombinatie. "Echt bizar, ik win in meer dan de helft van de wedstrijden waaraan ik meedoe goud en de concurrentie is zo groot", vertelde hij aan het ANP.
18 minuten geledenSAN BENEDETTO (ANP) - Jonathan Milan heeft de zevende en laatste etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Italiaan was de snelste in een massasprint van een rit over 142 kilometer van Civitanova Marche naar San Benedetto del Tronto.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.
2 uur geledenÅRE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft haar eerste zege geboekt als olympisch kampioene op de slalom. Ze was de snelste in de wereldbeker in het Zweedse Åre en schreef haar 109e wereldbekerzege bij op haar erelijst.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.
5 uur geleden