Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paarden en witte bloemen bij uitvaart 14-jarige Esmee

Paarden en witte bloemen bij uitvaart 14-jarige Esmee

LEIDEN (ANP) - In een stoet van paarden en witte bloemen wordt de 14-jarige Esmee zaterdag naar haar laatste rustplaats gebracht. Het meisje uit Hazerswoude-Rijndijk werd op oudejaarsdag dood aangetroffen in Leiden.

Voordat de uitvaart plaatsvindt is er een besloten ceremonie bij boerderij Elza Hoeve in Leiden. Bij de manege daar had Esmee een verzorgpaard en ze kwam er bijna dagelijks. "Vanwege de enorme belangstelling hebben we deze bijeenkomst alleen opengesteld voor genodigden", zegt Wilbert van der Post, pensionhouder en woordvoerder namens de familie van de tiener. Na de kleine plechtigheid wordt Esmee rond 12.00 uur naar begraafplaats Rhijnhof begeleid.

Voorop in de stoet lopen twee politiepaarden. "Het was Esmees grootste wens om later bij de bereden politie te werken. Het is heel mooi dat de politie hier aan meewerkt", aldus Van der Post. Daarna volgen een koets met de kist, zo'n vijftien tot twintig paarden met ruiters, auto's en een pick-uptruck waar mensen langs de route bloemen in kunnen leggen. "De familie ziet het liefst witte bloemen, dat was echt haar kleur." Om de paarden niet te laten schrikken, vraagt de familie geen vuurwerk of fakkels af te steken langs de route.

De woordvoerder benadrukt dat de familie enorm dankbaar is voor iedereen die meeleeft en zich belangeloos opstelt om de uitvaart zo mooi mogelijk te maken. "De vele reacties en initiatieven zijn hartverwarmend." Vanaf 13.45 uur is de uitvaart te zien via de lokale nieuwszender unity.nu.

Esmee werd donderdagavond 30 december rond middernacht als vermist opgegeven. De volgende ochtend werd ze door een groepje sporters gevonden in een speelparkje aan de Melchior Treublaan in Leiden. Diezelfde dag nog werd een 32-jarige man aangehouden. Hij wordt verdacht van moord dan wel doodslag en ontucht. Volgens het Openbaar Ministerie is de man een bekende van het slachtoffer.

Meer uit Binnenland

Niet haalbaar om alle misbruik te voorkomen, zegt chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.

50 minuten geleden
Veroordeelde kunstrover weer vast na vlucht

DEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.

1 uur geleden
Verbijstering en onbegrip bij nabestaanden over onthoofding

DORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.

1 uur geleden
Verdachte onthoofding: ik ben ziek en dat werd mijn moeder fataal

DORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.

2 uur geleden
Defensie brengt weer gestrande Nederlanders van Oman naar Egypte

HURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

5 uur geleden
Experts: versnel energietransitie en hou Gronings gas als airbag

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet meer vaart maken met de energietransitie en de gasinfrastructuur in Groningen voorlopig in stand houden als "airbag" voor noodgevallen. Dat is nodig om minder afhankelijk te worden van andere landen, stellen 22 experts die gespecialiseerd zijn in veiligheid en energie in een donderdag verschenen rapport. "We bevinden ons in een zeer kritische fase ten aanzien van de importafhankelijkheid van energie", schrijven ze.

5 uur geleden
Drents Museum stelt expositie uit door 'geopolitieke spanningen'

ASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".

19 uur geleden