Paarden en witte bloemen bij uitvaart 14-jarige Esmee
LEIDEN (ANP) - In een stoet van paarden en witte bloemen wordt de 14-jarige Esmee zaterdag naar haar laatste rustplaats gebracht. Het meisje uit Hazerswoude-Rijndijk werd op oudejaarsdag dood aangetroffen in Leiden.
Voordat de uitvaart plaatsvindt is er een besloten ceremonie bij boerderij Elza Hoeve in Leiden. Bij de manege daar had Esmee een verzorgpaard en ze kwam er bijna dagelijks. "Vanwege de enorme belangstelling hebben we deze bijeenkomst alleen opengesteld voor genodigden", zegt Wilbert van der Post, pensionhouder en woordvoerder namens de familie van de tiener. Na de kleine plechtigheid wordt Esmee rond 12.00 uur naar begraafplaats Rhijnhof begeleid.
Voorop in de stoet lopen twee politiepaarden. "Het was Esmees grootste wens om later bij de bereden politie te werken. Het is heel mooi dat de politie hier aan meewerkt", aldus Van der Post. Daarna volgen een koets met de kist, zo'n vijftien tot twintig paarden met ruiters, auto's en een pick-uptruck waar mensen langs de route bloemen in kunnen leggen. "De familie ziet het liefst witte bloemen, dat was echt haar kleur." Om de paarden niet te laten schrikken, vraagt de familie geen vuurwerk of fakkels af te steken langs de route.
De woordvoerder benadrukt dat de familie enorm dankbaar is voor iedereen die meeleeft en zich belangeloos opstelt om de uitvaart zo mooi mogelijk te maken. "De vele reacties en initiatieven zijn hartverwarmend." Vanaf 13.45 uur is de uitvaart te zien via de lokale nieuwszender unity.nu.
Esmee werd donderdagavond 30 december rond middernacht als vermist opgegeven. De volgende ochtend werd ze door een groepje sporters gevonden in een speelparkje aan de Melchior Treublaan in Leiden. Diezelfde dag nog werd een 32-jarige man aangehouden. Hij wordt verdacht van moord dan wel doodslag en ontucht. Volgens het Openbaar Ministerie is de man een bekende van het slachtoffer.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De moeder van Natalee Holloway heeft in Nederland aangifte gedaan tegen Joran van der Sloot voor de dood van haar dochter. Advocaat Annemiek van Spanje meldt dat met deze aangifte de Nederlandse autoriteiten wordt verzocht om Van der Sloot alsnog te vervolgen.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een kantorencomplex op de Zuidas in Amsterdam is in de nacht van zondag op maandag een explosie geweest. Dat bevestigt de politie. Op sociale media gaat een niet-geverifieerde video rond van een ontploffing bij een gebouw dat lijkt op het kantorencomplex. Bij de eerdere aanslagen op de Joodse school in Amsterdam en bij de synagoge in Rotterdam ging een soortgelijke video rond.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) start naar aanleiding van de explosie in de binnenstad van Utrecht in januari een onderzoek naar de risico's van aardgasexplosies. De raad zegt niet te weten of de explosie in Utrecht ook een gasexplosie was. "Het onderzoek van het Openbaar Ministerie loopt nog", laat een woordvoerder van de OVV weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten in de grensregio's hebben bovengemiddeld vaak last van problemen rond drugs- en wapenhandel en uitbuiting. Dat meldt RTL Nieuws op basis van eigen onderzoek naar ondermijnende criminaliteit in 336 Nederlandse gemeenten. De problemen zijn het grootst in het Limburgse Heerlen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe groter het scharrelgebied van hobbykippen, hoe meer PFAS er waarschijnlijk in de eieren van de dieren zit. Dat is een van de conclusies uit een onderzoek van burgerinitiatief PFASinKaart en een onderzoeker van de universiteit van Wageningen naar PFAS in de eieren van hobbykippen.
6 uur geledenPEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.
16 uur geledenASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
18 uur geleden