Paar punten voor Bendsneyder na moeilijke Moto2-race Le Mans
LE MANS (ANP) - Motorracer Bo Bendsneyder heeft 2 punten voor het WK overgehouden aan een moeilijke race in de Moto2. De Rotterdammer eindigde als 14e in de Grote Prijs van Frankrijk op het circuit van Le Mans. Hij was gestart vanaf de 8e plaats, maar viel in de eerste ronde ver terug. Bendsneyder moest vervolgens nog hard werken om in de top 15 te eindigden en WK-punten te scoren.
Zonta van den Goorbergh arriveerde als 17e aan de finish en dat was zijn beste resultaat tot nog toe in de Moto2. De 16-jarige debutant in het WK wegrace begon als 25e in de race, waarin veel rijders van de baan vlogen.
De overkwam onder anderen de Spanjaard Pedro Acosta, die halverwege de race als koploper onderuit ging en uitviel. Zijn landgenoot Augusto Fernandez nam de eerste positie over en stond deze niet meer af. Hij boekte zijn vierde Moto2-zege.
De Italiaan Celestino Vietti behield de leiding in het kampioenschap. Hij eindigde na een inhaalrace vanaf de 18e startplek als 8e.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.
19 uur geledenALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.
19 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
1 dag geleden