Paar honderd mensen bij sintviering met Zwarte Piet in Rijswijk
RIJSWIJK (ANP) - Een paar honderd mensen hebben op het Piramideplein in Rijswijk een officieuze Sinterklaasviering met zwart geschminkte pieten bijgewoond. De bijeenkomst was georganiseerd door het gemeenteraadslid Marc Weterings van de partij Rijswijks Belang. Die heeft in het partijprogramma staan dat "Sinterklaas mét Zwarte Piet tot het Nederlands erfgoed behoren".
De politie was zichtbaar aanwezig en een brassband speelde Sinterklaas- en andere liedjes. Ongeveer dertig mensen, onder wie een paar minderjarigen, waren verkleed als Zwarte Piet. De viering verliep zonder incidenten. Er waren geen anti-Zwarte Piet-betogers aanwezig.
De officiële intocht van de sint, georganiseerd door de gemeente Rijswijk in aanwezigheid van burgemeester Huri Sahin, was vorige week zaterdag met de aanwezigheid van alleen roetveegpieten. Een meerderheid van de Rijswijkse raad had eerder voor die opzet besloten.
De bijeenkomst van zaterdag, was een eigen initiatief van Weterings en zijn partij uit onvrede tegen de gang van zaken vorige week. Weterings kreeg geen toestemming voor een intocht omdat volgens Sahin de openbare orde en veiligheid niet konden worden gewaarborgd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal flexwoningen valt tegen, schrijft de Algemene Rekenkamer, die het overheidsbeleid op dat gebied beoordeelt als "matig". Doelen die onder eerdere ministers zijn gesteld, zoals de bouw van 15.000 van deze tijdelijke woningen per jaar, werden "ruimschoots niet gehaald".
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid trekt veel geld uit voor veiligheid, maar of dat werkt en tot resultaat leidt, is onzeker. Dat constateert de Algemene Rekenkamer in de verantwoordingsstukken over 2025. De Nationale Veiligheidsstrategie is "op papier" een belangrijke basis, maar onduidelijk is wie de knopen doorhakt. Dat maakt de plannen kwetsbaar, aldus een van de drie Hoge Colleges van Staat.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie neemt te veel risico door aanbestedingsprocedures te omzeilen en inkoopcontracten direct te gunnen. Daarvoor waarschuwt president Pieter Duisenberg van de Algemene Rekenkamer bij het aanbieden van het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek in de Tweede Kamer. Hij vindt ook dat defensieminister Dilan Yeşilgöz (VVD) deze onvolkomenheid niet serieus genoeg neemt.
1 uur geledenSELLINGEN (ANP) - Het is nog niet bekend waar nieuwe asielzoekers de nacht kunnen doorbrengen als er in de nacht van woensdag op donderdag geen plek voor ze is in de opvang in Ter Apel. Daar is nog geen besluit over genomen, meldt de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Twee handhavers van de Nederlandse Spoorwegen hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is de start van een proef, die bedoeld is om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
10 uur geleden