Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paar honderd mensen bij sintviering met Zwarte Piet in Rijswijk

Paar honderd mensen bij sintviering met Zwarte Piet in Rijswijk

RIJSWIJK (ANP) - Een paar honderd mensen hebben op het Piramideplein in Rijswijk een officieuze Sinterklaasviering met zwart geschminkte pieten bijgewoond. De bijeenkomst was georganiseerd door het gemeenteraadslid Marc Weterings van de partij Rijswijks Belang. Die heeft in het partijprogramma staan dat "Sinterklaas mét Zwarte Piet tot het Nederlands erfgoed behoren".

De politie was zichtbaar aanwezig en een brassband speelde Sinterklaas- en andere liedjes. Ongeveer dertig mensen, onder wie een paar minderjarigen, waren verkleed als Zwarte Piet. De viering verliep zonder incidenten. Er waren geen anti-Zwarte Piet-betogers aanwezig.

De officiële intocht van de sint, georganiseerd door de gemeente Rijswijk in aanwezigheid van burgemeester Huri Sahin, was vorige week zaterdag met de aanwezigheid van alleen roetveegpieten. Een meerderheid van de Rijswijkse raad had eerder voor die opzet besloten.

De bijeenkomst van zaterdag, was een eigen initiatief van Weterings en zijn partij uit onvrede tegen de gang van zaken vorige week. Weterings kreeg geen toestemming voor een intocht omdat volgens Sahin de openbare orde en veiligheid niet konden worden gewaarborgd.

Meer uit Binnenland

Zedenverdachte kinderopvang was raadslid 50PLUS Almere, eerder SP

ALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.

48 minuten geleden
Deskundige: Bril had te veel alcohol in bloed tijdens aanrijding

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.

58 minuten geleden
Reisadvies Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje. Iran heeft het land meermaals bestookt met raketten en drones, nadat het zelf werd aangevallen door de Verenigde Staten en Israël.

1 uur geleden
Ambassades waarschuwen Nederlanders in Golfstaten: blijf binnen

DOHA (ANP) - De Nederlandse ambassades in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben Nederlanders opgeroepen om binnen te blijven en de aanwijzingen van de lokale autoriteiten op te volgen. Iran bestookt de landen met raketten en drones, nadat de Verenigde Staten en Israël de aanval hadden geopend.

1 uur geleden
Honderden hulpvragen van gestrande Nederlanders in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.

3 uur geleden
Invalkracht dagverblijf verdacht van onzedelijk betasten kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Een 66-jarige invalkracht op een kinderdagverblijf in Amsterdam wordt ervan verdacht twee kinderen onzedelijk te hebben betast. Daarnaast vervolgt het Openbaar Ministerie de verdachte uit Almere voor het maken van kinderporno waarbij nog twee andere kinderen betrokken zijn.

3 uur geleden
Minder gasverbruik op stations, ProRail zet verwarming vaker uit

UTRECHT (ANP) - Het gasverbruik op treinstations is de afgelopen vijf jaar met 60 procent afgenomen, meldt ProRail. Dat komt onder meer doordat de spoorbeheerder de verwarming in hallen, wachtruimtes en toiletten alleen nog aanzet als dat noodzakelijk is. Voorheen werden die ruimtes standaard verwarmd.

3 uur geleden