Paar honderd mensen bij sintviering met Zwarte Piet in Rijswijk
RIJSWIJK (ANP) - Een paar honderd mensen hebben op het Piramideplein in Rijswijk een officieuze Sinterklaasviering met zwart geschminkte pieten bijgewoond. De bijeenkomst was georganiseerd door het gemeenteraadslid Marc Weterings van de partij Rijswijks Belang. Die heeft in het partijprogramma staan dat "Sinterklaas mét Zwarte Piet tot het Nederlands erfgoed behoren".
De politie was zichtbaar aanwezig en een brassband speelde Sinterklaas- en andere liedjes. Ongeveer dertig mensen, onder wie een paar minderjarigen, waren verkleed als Zwarte Piet. De viering verliep zonder incidenten. Er waren geen anti-Zwarte Piet-betogers aanwezig.
De officiële intocht van de sint, georganiseerd door de gemeente Rijswijk in aanwezigheid van burgemeester Huri Sahin, was vorige week zaterdag met de aanwezigheid van alleen roetveegpieten. Een meerderheid van de Rijswijkse raad had eerder voor die opzet besloten.
De bijeenkomst van zaterdag, was een eigen initiatief van Weterings en zijn partij uit onvrede tegen de gang van zaken vorige week. Weterings kreeg geen toestemming voor een intocht omdat volgens Sahin de openbare orde en veiligheid niet konden worden gewaarborgd.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
5 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
9 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
13 uur geleden