Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paar honderd mensen bij sintviering met Zwarte Piet in Rijswijk

Paar honderd mensen bij sintviering met Zwarte Piet in Rijswijk

RIJSWIJK (ANP) - Een paar honderd mensen hebben op het Piramideplein in Rijswijk een officieuze Sinterklaasviering met zwart geschminkte pieten bijgewoond. De bijeenkomst was georganiseerd door het gemeenteraadslid Marc Weterings van de partij Rijswijks Belang. Die heeft in het partijprogramma staan dat "Sinterklaas mét Zwarte Piet tot het Nederlands erfgoed behoren".

De politie was zichtbaar aanwezig en een brassband speelde Sinterklaas- en andere liedjes. Ongeveer dertig mensen, onder wie een paar minderjarigen, waren verkleed als Zwarte Piet. De viering verliep zonder incidenten. Er waren geen anti-Zwarte Piet-betogers aanwezig.

De officiële intocht van de sint, georganiseerd door de gemeente Rijswijk in aanwezigheid van burgemeester Huri Sahin, was vorige week zaterdag met de aanwezigheid van alleen roetveegpieten. Een meerderheid van de Rijswijkse raad had eerder voor die opzet besloten.

De bijeenkomst van zaterdag, was een eigen initiatief van Weterings en zijn partij uit onvrede tegen de gang van zaken vorige week. Weterings kreeg geen toestemming voor een intocht omdat volgens Sahin de openbare orde en veiligheid niet konden worden gewaarborgd.

Meer uit Binnenland

Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

5 uur geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

10 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

12 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

12 uur geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

14 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

16 uur geleden
Gerichte aanslag op Joodse school in Amsterdam, schade beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.

19 uur geleden