Paar honderd mensen bij protest tegen azc in Uithoorn
UITHOORN (ANP) - Bij een protest tegen asielzoekers in Uithoorn zijn enkele honderden mensen bijeen. De betogers staan op een plein bij het gemeentehuis, waar dinsdagavond een commissievergadering van de gemeenteraad was over de asielopvang. Waar het protest aanvankelijk rustig begon, is de sfeer inmiddels omgeslagen, zo ziet een ANP-verslaggever.
Nadat de demonstranten via een livestream hadden geluisterd naar insprekers die binnen meededen aan de commissievergadering, rende een deel van hen in de richting van een klein groepje tegendemonstranten dat aan de overkant van een weg stond. De ME hield de anti-azc-demonstranten tegen. De actievoerders gooiden vuurwerk en eieren naar de drie tegendemonstranten. Inmiddels zijn die laatsten weggegaan.
Meerdere actievoerders tegen de komst van asielzoekers dragen de met de nazistische NSB geassocieerde Prinsenvlag, met daarop een logo van de VOC. Mensen roepen "AZC weg ermee" en "Wij zijn Nederland". De tegendemonstranten riepen volgens een ANP-verslaggever leuzen tegen het fascisme. Iemand van hen droeg een bord met de tekst "Vluchtelingen welkom nazi's niet!".
De gemeente en politie hebben maatregelen getroffen na een onrustig verlopen eerdere demonstratie bij een commissievergadering in september. Actievoerders probeerden toen het gemeentehuis binnen te dringen, waarop de politie moest ingrijpen. "Om redenen van orde en veiligheid" was er dit keer geen pers en publiek welkom bij de vergadering, liet de gemeente vooraf weten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
14 minuten geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
23 uur geleden