Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paar honderd demonstranten bij 'asielhotel' Albergen

Paar honderd demonstranten bij 'asielhotel' Albergen

TUBBERGEN (ANP) - Bij het hotel in Albergen in de Overijsselse gemeente Tubbergen, dat is aangekocht door het Centraal Orgaan opvang asielzoekers COA, zijn donderdagavond opnieuw veel demonstranten op de been. Het gaat om enkele honderden honderd bewoners die aanwezig zijn voor een plaatselijk protest tegen de komst van asielzoekers.

Er zijn minder jongeren aanwezig dan op dinsdag- en woensdagavond, toen spontane tegenacties werden gehouden. Een op sociale media veelal bekritiseerd spandoek met de tekst 'Houd Albergen schoon' is inmiddels weggehaald. Daarvoor in de plaats zijn vier nieuwe spandoeken opgehangen met teksten als "Hier is geen plek voor AOW'ers, dit kabinet geeft voorkeur aan azc'ers" en "Een knus dorpje met 3000 buren, daar kan je geen 300 azc'ers heen sturen".

Later op de avond brachten twee jongens een bord met de tekst "Met 300 azc'ers van kleur binnenkort in Albergen verkrachting, beroving en terreur!". Omstanders grepen daarop direct in. Volgens een van de omstanders is dat niet de boodschap die de inwoners van Albergen willen overbrengen. "We zijn tegen de komst van een asielzoekerscentrum van deze grootte, maar zeker niet tegen buitenlanders. De jongens die dit bord kwamen brengen hebben we dan ook meteen aangesproken." Het bord stond enkele seconden in het zicht, maar is daarna direct verwijderd.

Oplegger

Ook staat er voor het hotel een grote oplegger. JA21-leider Joost Eerdmans sprak vanaf hier de inwoners van Albergen toe. Hij gaf aan te snappen dat de komst van asielzoekers naar het hotel als een "donderslag is ingeslagen". Volgens hem zijn er Tweede Kamerleden "van links naar rechts" die vinden dat Albergen overdonderd is door de verkoop van het hotel aan het COA. "Het gevoel voor verhouding, loyaliteit en onderling respect is weg", aldus Eerdmans.

Kamerlid Pieter Omtzigt bezocht Albergen eveneens, maar deze bijeenkomst was besloten. Wel gaf hij eerder op Twitter aan dat hij Kamervragen stelt over de aankoop van het hotel.

Veel verzet

Dinsdag werd bekend dat het kabinet de gemeente wil dwingen in het hotel asielzoekers op te vangen, maar daartegen is veel verzet. Zo ontstond dinsdagavond bij het pand al een spontane oploop. "Zo ga je niet met mensen om", zei burgemeester Wilmien Haverkamp woensdag over het voornemen om de opvang "van hogerhand" op te leggen. Volgens staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) is de dwangmaatregel noodzakelijk, aangezien er meer plaats voor vluchtelingen nodig is in Nederland omdat het opvangcentrum in Ter Apel al een hele tijd volledig volloopt.

In Albergen kunnen volgens het COA driehonderd asielzoekers worden opgevangen. De bewoners vinden dat te veel. "De democratie heeft verloren als Nederland zich niet laat horen", valt op een van de spandoeken te lezen. En: "Door wanbeleid raken wij ons gezellige dorpje kwijt."

Meer uit Binnenland

Amsterdam pakt hoog ziekteverzuim onder ambtenaren aan

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam komt in actie om het hoge ziekteverzuim binnen de gemeente terug te dringen. Dat lag vorig jaar op 9,7 procent, fors hoger dan het landelijk gemiddelde van 6,7 procent. Burgemeester Femke Halsema en wethouder Hester van Buren hebben een plan van aanpak aan de gemeenteraad gestuurd.

4 minuten geleden
Limburg wil 20 miljoen euro lenen aan Toverland voor uitbreiding

SEVENUM (ANP) - Het Limburgse provinciebestuur wil een lening van 20 miljoen euro verstrekken aan attractiepark Toverland in Sevenum. Het pretpark in Noord-Limburg wil de komende jaren uitbreiden, onder meer met een resort en nieuwe attracties. Toverland wil in totaal circa 98 miljoen euro besteden, waarvan 78 miljoen al geregeld is. Het restant krijgt het attractiepark niet via de markt gefinancierd, stelt Limburg.

1 uur geleden
Griepepidemie is begonnen, iets later en lager dan vorig jaar

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal mensen met griep is momenteel zo hoog dat er officieel sprake is van een epidemie. Het aantal gevallen zat een week geleden voor het eerst boven de grens die daarvoor is gesteld. Dat is nu voor de tweede week op rij en daardoor is de epidemie begonnen.

2 uur geleden
Familie Lisa neemt bekentenis 'voor kennisgeving aan'

AMSTERDAM (ANP) - De nabestaanden van de 17-jarige Lisa nemen de bekentenis van Chris Jude die wordt verdacht van haar gewelddadige dood, "voor kennisgeving aan", zei advocaat Wendy van Egmond woensdag na afloop van een tweede inleidende zitting in de Amsterdamse rechtbank. Van Egmond staat de familie van Lisa bij en het slachtoffer van de verkrachting.

3 uur geleden
Auteur Hendrik Groen schrijft Boekenweekgeschenk Piaggio

AMSTERDAM (ANP) - Hendrik Groen is de auteur van het Boekenweekgeschenk van de aankomende editie van de Boekenweek. Dat maakte de CPNB woensdag bekend. De schrijver, die eigenlijk Peter de Smet heet, treedt daarmee eenmalig uit de anonimiteit voor de Boekenweek, twaalf jaar na de verschijning van zijn eerste boek. "Ik vond het grappig om na zo lang alsnog 'uit de kast' te komen, als niemand het meer verwacht", aldus De Smet tegen de aanwezige pers.

3 uur geleden
Verdachte moord Lisa ging op pad om iemand te doden

AMSTERDAM (ANP) - De 22-jarige man die wordt verdacht van de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude, Chris Jude, heeft verklaard dat hij "bewust messen is gaan kopen om iemand te vermoorden". Zo gaf het Openbaar Ministerie woensdag delen van de bekennende verklaringen van de verdachte weer op de tweede inleidende zitting bij de rechtbank in Amsterdam. Toen hij tijdens de bewuste nacht met zijn fiets op pad ging, heeft hij één mes in zijn tas gedaan. Toen Lisa, op weg van de Amsterdamse binnenstad naar haar huis in Abcoude, langsfietste, zeiden stemmen dat hij haar moest vermoorden, aldus zijn verklaring.

3 uur geleden
OM: verdachte moord Lisa (17) groeide niet op in weeshuizen

AMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de verdachte van de moord op Lisa (17) niet is opgegroeid in weeshuizen in Nigeria, zoals hij in eerste instantie heeft verklaard. "Ons is gebleken dat die verklaring niet klopt", zei de officier van justitie woensdag op een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Amsterdam. Ook heeft justitie een andere naam en geboortedatum ontdekt bij de verdachte die de naam Chris Jude gebruikte.

4 uur geleden