Paar honderd demonstranten bij 'asielhotel' Albergen
TUBBERGEN (ANP) - Bij het hotel in Albergen in de Overijsselse gemeente Tubbergen, dat is aangekocht door het Centraal Orgaan opvang asielzoekers COA, zijn donderdagavond opnieuw veel demonstranten op de been. Het gaat om enkele honderden honderd bewoners die aanwezig zijn voor een plaatselijk protest tegen de komst van asielzoekers.
Er zijn minder jongeren aanwezig dan op dinsdag- en woensdagavond, toen spontane tegenacties werden gehouden. Een op sociale media veelal bekritiseerd spandoek met de tekst 'Houd Albergen schoon' is inmiddels weggehaald. Daarvoor in de plaats zijn vier nieuwe spandoeken opgehangen met teksten als "Hier is geen plek voor AOW'ers, dit kabinet geeft voorkeur aan azc'ers" en "Een knus dorpje met 3000 buren, daar kan je geen 300 azc'ers heen sturen".
Later op de avond brachten twee jongens een bord met de tekst "Met 300 azc'ers van kleur binnenkort in Albergen verkrachting, beroving en terreur!". Omstanders grepen daarop direct in. Volgens een van de omstanders is dat niet de boodschap die de inwoners van Albergen willen overbrengen. "We zijn tegen de komst van een asielzoekerscentrum van deze grootte, maar zeker niet tegen buitenlanders. De jongens die dit bord kwamen brengen hebben we dan ook meteen aangesproken." Het bord stond enkele seconden in het zicht, maar is daarna direct verwijderd.
Oplegger
Ook staat er voor het hotel een grote oplegger. JA21-leider Joost Eerdmans sprak vanaf hier de inwoners van Albergen toe. Hij gaf aan te snappen dat de komst van asielzoekers naar het hotel als een "donderslag is ingeslagen". Volgens hem zijn er Tweede Kamerleden "van links naar rechts" die vinden dat Albergen overdonderd is door de verkoop van het hotel aan het COA. "Het gevoel voor verhouding, loyaliteit en onderling respect is weg", aldus Eerdmans.
Kamerlid Pieter Omtzigt bezocht Albergen eveneens, maar deze bijeenkomst was besloten. Wel gaf hij eerder op Twitter aan dat hij Kamervragen stelt over de aankoop van het hotel.
Veel verzet
Dinsdag werd bekend dat het kabinet de gemeente wil dwingen in het hotel asielzoekers op te vangen, maar daartegen is veel verzet. Zo ontstond dinsdagavond bij het pand al een spontane oploop. "Zo ga je niet met mensen om", zei burgemeester Wilmien Haverkamp woensdag over het voornemen om de opvang "van hogerhand" op te leggen. Volgens staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) is de dwangmaatregel noodzakelijk, aangezien er meer plaats voor vluchtelingen nodig is in Nederland omdat het opvangcentrum in Ter Apel al een hele tijd volledig volloopt.
In Albergen kunnen volgens het COA driehonderd asielzoekers worden opgevangen. De bewoners vinden dat te veel. "De democratie heeft verloren als Nederland zich niet laat horen", valt op een van de spandoeken te lezen. En: "Door wanbeleid raken wij ons gezellige dorpje kwijt."
Meer uit Binnenland
ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft 8,5 miljoen euro moeten betalen, omdat de staalproducent te veel schadelijke stoffen zou hebben uitgestoten. Het is een van de hoogste straffen ooit voor Tata Steel, gevestigd in de Noord-Hollandse IJmond. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft die miljoenen ingevorderd op basis van metingen van het bedrijf zelf.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie is bekend met bedreigingen aan het adres van de politieman die maandag betrokken was bij een geweldsincident onder het bollendak op het stationsplein in Utrecht. "Wij zien natuurlijk ook bepaalde berichten online jegens collega's en hebben daar uiteraard aandacht voor", reageert een politiewoordvoerder na berichtgeving door RTV Utrecht.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdammers die gebruikmaken van de plaatselijke voedselbank kunnen sinds deze week een gratis noodpakket ophalen. De pakketten worden ingekocht door de gemeente en uitgedeeld in de vestigingen van de voedselbank.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft griep en is daarom donderdag niet bij een bezoek in Rotterdam. De koningin zou donderdagmiddag de afsluiting van de hackathon 'Schuldhulp voor iedereen' bijwonen. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) vindt Máxima het "erg jammer dat ze er niet zelf bij kan zijn." Het thema is een "belangrijk onderdeel van haar portefeuille".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als woningcorporaties er niet veel meer geld bij krijgen, kunnen ze niet de honderdduizenden woningen bijbouwen die ze hebben afgesproken. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit woningcorporaties (Aw) in een advies aan het kabinet. Naar schatting komen corporaties 19 miljard euro tekort. De autoriteit ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Een 61-jarige politiemedewerker van de eenheid Zeeland-West-Brabant is aangehouden. Het Openbaar Ministerie wil "in het belang van het onderzoek" niet meedelen waarom de man is aangehouden. In dezelfde zaak is ook een 23-jarige vrouw aangehouden. Het OM doet ook geen uitspraak over de verdenking tegen haar.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.
3 uur geleden