Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paar duizend politiemedewerkers bij protest in Den Haag

Paar duizend politiemedewerkers bij protest in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele duizenden politiemedewerkers hebben zich woensdag aan het begin van de middag verzameld op het Malieveld in Den Haag voor een werkonderbreking. Ze protesteren om het vastlopen van onderhandelingen over een permanente regeling voor vroegpensioen.

De politievakbonden ACP, NPB, ANPV en Equipe organiseren de actie, die duurt van 11.30 tot 15.30 uur. Behalve een programma op het Malieveld wordt een protestmars door Den Haag gehouden. Op een podium op het Malieveld vertelden politiemensen over hun werk en de zwaarte ervan. "Politiewerk is zwaar, zowel fysiek als mentaal, basta." Over het stoppen van de regeling zei een van hen: "Het getuigt niet van enig respect voor alle collega's die zich jarenlang hebben ingezet voor de maatschappij."

Ook Tuur Elzinga sprak de menigte toe. "Jullie verdienen het om op tijd te kunnen stoppen met dit zware en verantwoordelijke werk", zei de FNV-voorman. Hij riep de politiek op om te komen met een "structurele en ruimere regeling voor het eerder stoppen met zwaar werk".

"Vierkant achter de actie"

Plaatsvervangend korpschef Liesbeth Huyzer zei tegen de verzamelde menigte dat de korpsleiding "vierkant achter de actie" staat. Volgens Huyzer is het niet voor iedereen mogelijk om door te werken tot de AOW-leeftijd. "Dat begrijpen wij als korpsleiding."

De bonden willen een permanente en verbeterde regeling voor het vroegpensioen. Sinds 2021 kunnen politiemedewerkers tot drie jaar voordat ze de AOW-gerechtigde leeftijd bereiken stoppen met werken, maar deze regeling is tijdelijk.

Meer uit Binnenland

Kiezers Caribische eilanden kijken naar klimaatplannen partijen

WILLEMSTAD (ANP) - Voor bewoners van de bijzondere Caribische gemeenten Bonaire, Sint-Eustatius en Saba spelen de klimaatplannen van de Nederlandse politieke partijen een grote rol. Lang waren onderwerpen als armoede, onderwijs, zorg en huisvesting belangrijk, maar het klimaat zal volgens veel mensen steeds meer een rol spelen in het stemhokje op 29 oktober.

3 uur geleden
Wintertijd is ingegaan, klok weer een uur achteruit

DEN HAAG (ANP) - De klok is in de nacht van zaterdag op zondag een uur teruggezet. Om 03.00 uur ging de wintertijd in, en daarmee was het weer 02.00 uur. Met de wintertijd is het 's ochtends eerder licht.

9 uur geleden
Publieke omroepen in gesprek met NPO over hervormingen

HILVERSUM (ANP) - Verschillende omroepen zijn in gesprek met de NPO over de ingrijpende plannen voor de publieke zenders en programmering. Onder meer AVROTROS en BNNVARA laten weten de inhoud van die gesprekken niet met de media te willen delen.

13 uur geleden
JA21-kandidaat bij debat per abuis aangezien voor streaker

TILBURG(ANP) - Kandidaat-Kamerlid voor JA21 Kevin Nuijten is zaterdag tijdens het debat van het Zuiden door de beveiliging uit het publiek gehaald, omdat ze dachten dat hij de 'vegan streaker' was die eerder deze week de tv-uitzending van Eva Jinek verstoorde. Nadat hij vanuit de zaal was meegenomen en aangehouden, werd in het politiebusje duidelijk dat hij iemand anders was, laat hij via een woordvoerder van de partij weten.

15 uur geleden
Demonstratie tegen fascisme mag ook van rechter niet op Domplein

UTRECHT (ANP) - Een demonstratie onder de noemer Samen tegen Fascisme mag zondag definitief niet op het Domplein in Utrecht worden gehouden. Dat heeft de voorzieningenrechter in een spoedprocedure geoordeeld.

15 uur geleden
Hollandsche IJsselkering opnieuw dicht om hoogwater

KRIMPEN AAN DEN IJSSEL (ANP) - De Hollandsche IJsselkering bij Krimpen aan den IJssel wordt in de nacht van zaterdag op zondag gesloten. Dat gebeurt rond 01.45 uur vanwege hoogwater, meldt Rijkswaterstaat.

15 uur geleden
Petitie tegen universitair docent Pettit 10.000 keer ondertekend

NIJMEGEN (ANP) - Een petitie waarmee de Radboud Universiteit in Nijmegen wordt opgeroepen om maatregelen te nemen tegen docent Harry Pettit is ruim 10.000 keer ondertekend.

16 uur geleden