Paar duizend politiemedewerkers bij protest in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Enkele duizenden politiemedewerkers hebben zich woensdag aan het begin van de middag verzameld op het Malieveld in Den Haag voor een werkonderbreking. Ze protesteren om het vastlopen van onderhandelingen over een permanente regeling voor vroegpensioen.
De politievakbonden ACP, NPB, ANPV en Equipe organiseren de actie, die duurt van 11.30 tot 15.30 uur. Behalve een programma op het Malieveld wordt een protestmars door Den Haag gehouden. Op een podium op het Malieveld vertelden politiemensen over hun werk en de zwaarte ervan. "Politiewerk is zwaar, zowel fysiek als mentaal, basta." Over het stoppen van de regeling zei een van hen: "Het getuigt niet van enig respect voor alle collega's die zich jarenlang hebben ingezet voor de maatschappij."
Ook Tuur Elzinga sprak de menigte toe. "Jullie verdienen het om op tijd te kunnen stoppen met dit zware en verantwoordelijke werk", zei de FNV-voorman. Hij riep de politiek op om te komen met een "structurele en ruimere regeling voor het eerder stoppen met zwaar werk".
"Vierkant achter de actie"
Plaatsvervangend korpschef Liesbeth Huyzer zei tegen de verzamelde menigte dat de korpsleiding "vierkant achter de actie" staat. Volgens Huyzer is het niet voor iedereen mogelijk om door te werken tot de AOW-leeftijd. "Dat begrijpen wij als korpsleiding."
De bonden willen een permanente en verbeterde regeling voor het vroegpensioen. Sinds 2021 kunnen politiemedewerkers tot drie jaar voordat ze de AOW-gerechtigde leeftijd bereiken stoppen met werken, maar deze regeling is tijdelijk.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
7 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.
10 uur geleden