Paar duizend politiemedewerkers bij protest in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Enkele duizenden politiemedewerkers hebben zich woensdag aan het begin van de middag verzameld op het Malieveld in Den Haag voor een werkonderbreking. Ze protesteren om het vastlopen van onderhandelingen over een permanente regeling voor vroegpensioen.
De politievakbonden ACP, NPB, ANPV en Equipe organiseren de actie, die duurt van 11.30 tot 15.30 uur. Behalve een programma op het Malieveld wordt een protestmars door Den Haag gehouden. Op een podium op het Malieveld vertelden politiemensen over hun werk en de zwaarte ervan. "Politiewerk is zwaar, zowel fysiek als mentaal, basta." Over het stoppen van de regeling zei een van hen: "Het getuigt niet van enig respect voor alle collega's die zich jarenlang hebben ingezet voor de maatschappij."
Ook Tuur Elzinga sprak de menigte toe. "Jullie verdienen het om op tijd te kunnen stoppen met dit zware en verantwoordelijke werk", zei de FNV-voorman. Hij riep de politiek op om te komen met een "structurele en ruimere regeling voor het eerder stoppen met zwaar werk".
"Vierkant achter de actie"
Plaatsvervangend korpschef Liesbeth Huyzer zei tegen de verzamelde menigte dat de korpsleiding "vierkant achter de actie" staat. Volgens Huyzer is het niet voor iedereen mogelijk om door te werken tot de AOW-leeftijd. "Dat begrijpen wij als korpsleiding."
De bonden willen een permanente en verbeterde regeling voor het vroegpensioen. Sinds 2021 kunnen politiemedewerkers tot drie jaar voordat ze de AOW-gerechtigde leeftijd bereiken stoppen met werken, maar deze regeling is tijdelijk.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep celstraffen van achttien jaar geëist en tbs met dwangverpleging tegen Peter S. (62) en Nancy D. (57) voor het seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zes Nederlandse hulporganisaties gaan meer noodhulp aan Libanon geven. Ze krijgen daarvoor 3 miljoen euro van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het geld is onder meer bedoeld om de komende maanden eten en schoon drinkwater te kopen. Door Israëlische aanvallen zijn veel Libanezen op de vlucht geslagen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen gebruiken in hun verkiezingsprogramma's voor de gemeenteraadsverkiezingen regelmatig letterlijke teksten van lobbyisten, zonder dit te vermelden, zegt de Open State Foundation. De organisatie onderzocht in samenwerking met NOS Bureau Regio ruim duizend verkiezingsprogramma's en zo'n 2300 lobbydocumenten uit 37 gemeenten via een geautomatiseerde tekstanalyse.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
16 uur geleden