Paar duizend politiemedewerkers bij protest in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Enkele duizenden politiemedewerkers hebben zich woensdag aan het begin van de middag verzameld op het Malieveld in Den Haag voor een werkonderbreking. Ze protesteren om het vastlopen van onderhandelingen over een permanente regeling voor vroegpensioen.
De politievakbonden ACP, NPB, ANPV en Equipe organiseren de actie, die duurt van 11.30 tot 15.30 uur. Behalve een programma op het Malieveld wordt een protestmars door Den Haag gehouden. Op een podium op het Malieveld vertelden politiemensen over hun werk en de zwaarte ervan. "Politiewerk is zwaar, zowel fysiek als mentaal, basta." Over het stoppen van de regeling zei een van hen: "Het getuigt niet van enig respect voor alle collega's die zich jarenlang hebben ingezet voor de maatschappij."
Ook Tuur Elzinga sprak de menigte toe. "Jullie verdienen het om op tijd te kunnen stoppen met dit zware en verantwoordelijke werk", zei de FNV-voorman. Hij riep de politiek op om te komen met een "structurele en ruimere regeling voor het eerder stoppen met zwaar werk".
"Vierkant achter de actie"
Plaatsvervangend korpschef Liesbeth Huyzer zei tegen de verzamelde menigte dat de korpsleiding "vierkant achter de actie" staat. Volgens Huyzer is het niet voor iedereen mogelijk om door te werken tot de AOW-leeftijd. "Dat begrijpen wij als korpsleiding."
De bonden willen een permanente en verbeterde regeling voor het vroegpensioen. Sinds 2021 kunnen politiemedewerkers tot drie jaar voordat ze de AOW-gerechtigde leeftijd bereiken stoppen met werken, maar deze regeling is tijdelijk.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum (PBC), de observatiekliniek van justitie, beschouwen Sendric S. (25) als "ten minste sterk verminderd toerekeningsvatbaar". Zij adviseren tbs met dwangverpleging. S. lijdt aan schizofrenie, heeft een verstandelijke beperking en een stoornis op het gebied van cannabisgebruik. Volgens de deskundigen is hij "een ernstig beperkte en in psychiatrisch opzicht kwetsbare man". Zonder intensieve en langdurige behandeling is het gevaar voor herhaling groot.
2 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - Er lijkt geen verband te zijn tussen het overlijden van twee vrouwen, in Nieuw-Vennep en in Amsterdam, die beiden bij hetzelfde bedrijf bleken te werken. Twee afzonderlijke rechercheteams onderzoeken de sterfgevallen. Dat meldt de politie. Voor de gewelddadige dood van de vrouw in Nieuw-Vennep is dinsdag iemand opgepakt. In Amsterdam wordt nog onderzocht of de dood van een vrouw aan de Koninginneweg een misdrijf is.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het luiden van de kerkklokken van De Nieuwe Kerk is in Amsterdam woensdag een speciale postzegel onthuld. Die is ontworpen om te vieren dat 25 jaar geleden het burgerlijk huwelijk in Nederland werd opengesteld voor paren van hetzelfde geslacht, in de volksmond homohuwelijk genoemd. Ons land had daarmee de wereldprimeur.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zet een Nederlandse journalist uit, heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken aangekondigd. De accreditatie van de journalist wordt ingetrokken. Het besluit is volgens woordvoerster Maria Zacharova een reactie op de uitzetting van een correspondent van het Russische staatspersbureau RIA Novosti door Nederland. Om welke journalist of welk medium het gaat, liet zij in het midden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Hubertustunnel in Den Haag, een belangrijke route van en naar het centrum van de stad, blijft twee maanden langer dicht. Aannemer Strukton krijgt het werk niet op tijd klaar. Daarom legt de gemeente Den Haag het bedrijf boetes op. Die kunnen oplopen tot ongeveer 2 miljoen euro.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Arnhemmer Koert H. (58), die volgens het Openbaar Ministerie in zijn eentje verantwoordelijk is voor de grote brand in de Arnhemse binnenstad in maart vorig jaar, moet wat zijn advocaat betreft worden vrijgesproken van brandstichting. Volgens raadsman Rogier Stam ontbreekt het objectieve bewijs voor brandstichting.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Het spijt me, mevrouw, ik begrijp uw verhaal." Zo reageerde Sendric S. (25) op de verklaring van de weduwe van de 81-jarige man die hij op 2 januari vorig jaar in Rotterdam-IJsselmonde doodschoot. S. staat terecht op verdenking van drie moorden in de Rotterdamse wijk.
4 uur geleden