Paar duizend man demonstreren tegen coronaregels in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De protestactie van demonstranten in Den Haag tegen de coronamaatregelen is voorbij. De meeste deelnemers, die onder meer een protestmars liepen, zijn inmiddels weer vertrokken vanaf het Malieveld.
Van tevoren gaf organisator Nederland in Verzet aan 25.000 deelnemers te verwachten. Uiteindelijk kwamen er enkele duizenden mensen op de protestactie af. Voorman Michel Reijinga van de organisatie schat het aantal deelnemers op twee- tot drieduizend. "Dat is voor ons doen niet veel." Toch is hij tevreden over de opkomst. Volgens Reijinga zijn er ook veel demonstranten bij het ADO-stadion, waar truckers die zaterdag deelnamen aan het truckersprotest in Den Haag staan. De route die zondag zou worden gelopen door Den Haag, met als begin- en eindpunt het Malieveld, is in verband daarmee ook ingekort, zegt Reijinga. "We hebben een kortere route gelopen dan gepland, zodat we eerder naar het ADO-stadion konden", aldus de voorman.
Ook de politie meldt dat de protestactie zondag in het centrum van Den Haag rustig is verlopen. De demonstratie begon officieel om 13.00 uur en zou tot ongeveer 16.00 uur duren, maar leek ruim een halfuur voor die tijd grotendeels wel voorbij.
De aanwezigen zwaaiden onder meer met Canadese vlaggen, uit solidariteit met het truckersprotest in Canada. Ook waren er mensen met omgekeerde Nederlandse vlaggen. Boven het podium vanwaar optredens en sprekers van zich lieten horen, hing een bord met in hoofdletters de tekst Nooit meer kabinet Rutte! Ook was op protestborden onder meer te lezen Rutte rot op, en stond op een groot spandoek Minder repressie, meer zorg.
Meer uit Binnenland
OVERVEEN (ANP) - In de duinen van de Noord-Hollandse plaats Overveen woedt maandagavond een brand. Daarom is uit voorzorg een deel van een camping ontruimd. De brandweer is bezig met nablussen, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio.
1 uur geledenOOSTROM (ANP) - De brandweer is naar verwachting nog zeker zes tot acht uur aan het blussen bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen bij Oostrom in de gemeente Venray. Een woordvoerder van de veiligheidsregio spreekt van een omvangrijke brand die lastig te blussen is en nog niet onder controle is.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In Limburg kunnen maandagavond lokaal onweersbuien voorkomen met windstoten, waarschuwt het KNMI. In de provincie gold al code geel voor aanhoudende warmte, net als in de rest van het land.
3 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen staat 21 hectare in brand. Dat is ongeveer een vijfde van het gebied, zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord-Limburg. De brand is nog niet onder controle.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - In het zuidoosten van het land is de temperatuur maandag opgelopen tot boven de 35 graden. Daarmee wordt volgens Weeronline het record uit 2020 geëvenaard, toen het ook regionaal zeven dagen extreem heet was.
4 uur geledenROSMALEN (ANP) - Aan de Waterleidingstraat ten oosten van de Brabantse plaats Rosmalen is een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. Meerdere brandweereenheden zijn bezig de brand te bestrijden. De brand was even voor 16.00 uur ingesloten en kan zich niet meer verspreiden.
5 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Het is voor de vierde keer dit jaar dat er in Nederland een blushelikopter is opgeroepen voor een natuurbrand, meldt een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht. De veiligheidsregio Limburg-Noord heeft defensie maandag om hulp gevraagd bij het bestrijden van de zeer grote brand die woedt in natuurgebied De Rosmolen bij Oostrum, in de gemeente Venray.
6 uur geleden